Į Ispanijos taurės pusfinalį tvirtai žengė turnyro šeimininkas Madrido „Real“.

Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 17
Blogiausias pasiekimas: 4
Daugiausia pataiko: Trey Thompkins

Pablo Laso auklėtiniai Madride vykstančio Karaliaus taurės ketvirtfinalio mače 85:74 (29:17, 20:17, 14:21, 22:19) nugalėjo „Valencia“ krepšininkus.

Pusfinalyje „Real“ susikaus su Tenerifės „Iberostar“ ekipa, kuri ketvirtfinalyje 87:76 nugalėjo Burgoso „CB Miraflores“ krepšininkus.

Šios rungtynės tapo istorinėmis karališkojo klubo strategui Laso. Į dvikovą su Valensijos ekipa stojęs 53-ejų specialistas „Real“ vadovavo 735 kartą ir pagal šį rezultatą aplenkė kitą klubo legendą Lolo Sainzą bei tapo daugiausiai rungtynių už komandos vairo stovėjusiu treneriu klubo istorijoje.

„Real“ ekipai Laso vadovauja nuo 2011 metų.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Gabrielio Decko 6 taškų paeiliui pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklį pranašumą (29:17).

Prieš ilgąją pertrauką karališkasis klubas dar labiau įtvirtino pozicijas, spurtavo 7:0 ir po Alberto Abalde baudos metimo įgijo 15 taškų persvarą (49:34).

Trečiojo kėlinio viduryje „Real“ persvara pasiekė 21 tašką (59:38), tačiau įspūdingą atkarpą 15:0 surengę Jaume Ponsarnau auklėtiniai sugrįžo į rungtynes ir po Samo Van Rossomo dvitaškio priartėjo iki 6 taškų (53:59).

Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko nuveikti Valensijos ekipai. Lemiamame ketvirtyje „Real“ spurtavo 10:2 ir po Sergio Llullo tolimo šūvio likus 3 minutėms nutolo nebepavejamai (80:64).

Vienas pagrindinių pergalės kalvių „Real“ gretose buvo Deckas, kuris per 28 minutes pelnė 23 taškus (10/11 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, 2 kartus prasižengė, 4 sykius suklydo ir surinko 22 naudingumo balus.

Jam talkino Trey Thompkinsas. Amerikiečio sąskaitoje – 23 taškai (4/7 dvit., 3/6 trit., 6/6 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas, klaida, blokuotas metimas, 3 asmeninės pražangos ir 22 naudingumo balai per 32 minutes.

„Real“: Trey Thompkinsas ir Gabrielis Deckas po 23, Jaycee Carrollas 10 (2/6 trit.), Walteris Tavaresas 7.

„Valencia“: Samas Van Rossomas 16, Nikola Kaliničius 14 (6 atk. kam.), Martinas Hermannssonas 10, Mike'as Tobey 8.