Nuotr.: ZUMAPRESS.com-Scanpix
Nuotr. ZUMAPRESS.com-Scanpix

Pirmajame kėlinyje „Barcelona“ buvo pasiųsta į nokdauną ir turėjo 20 taškų deficitą, tačiau galingai atsitiesė ir žengė į Ispanijos Karaliaus taurės pusfinalį.

Daugiausia pataiko: Nikola Mirotic

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Madride surengto turnyro ketvirtfinalyje per pratęsimą 103:93 (15:29, 24:15, 21:21, 28:23, 15:5) parklupdė Malagos „Unicaja“ krepšininkus.

Pusfinalyje „Barca“ susitiks su Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“, kuri 96:87 įveikė Badalonos „Joventut“ krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 5 minutėms iniciatyvą savo rankose laikė Šaro auklėtiniai (79:70), tačiau andalūzai pelnė 10 taškų be atsako ir likus 3 minutėms Adamas Waczynskis dvitaškiu persvėrė rezultatą (80:79).

Likus minutei rezultatas buvo lygus – 84:84. Netrukus Nikola Mirotičius smeigė tritaškį (87:84), o likus 37 sekundėms Jaime Fernandezas atsakė dvitaškiu (87:86).

Likus 17 sekundžių pražanga sustabdytas Mirotičius realizavo vieną baudą iš dviejų (88:86) ir lemiamą išpuolį turėjo „Unicaja“ bei Timas Abromaitis taikliu dvitaškiu išplėšė pratęsimą (88:88).

Likus 2 minutėms iki pratęsimo pabaigos rezultatas buvo lygus – 92:92, tačiau „Barca“ spurtavo 6:1 ir po Cory Higginso dvitaškio likus 44 sekundėms pirmavo 5 taškais (98:93).

Kitoje atakoje „Unicaja“ užsidirbo pražangą puolime, po kurios gavo dvi technines nuobaudas ir palaidojo viltis kovoti dėl pergalės.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Higginsas, kuris per 32 minutes pelnė 22 taškus (7/8 dvit., 1/3 trit., 5/5 baud.), atkovojo bei prarado po 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė ir surinko 23 naudingumo balus.

„Unicaja“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingas Davido Brizuelo pasirodymas. Gynėjas per 32 minutes pelnė 33 taškus (7/9 dvit., 5/8 trit., 4/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 9 sykius suklydo, 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko 22 naudingumo balus.

„Barcelona“: Cory Higginsas 22, Nickas Calathes 17 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Nikola Mirotičius 16, Alexas Abrinesas 11, Brandonas Daviesas 10 (3/12 dvit.),

„Unicaja“: Davidas Brizuela 33 (5/8 trit., 9 kl.), Adamas Waczynskis (5 atk. kam.) ir Rubenas Guererro po 10.