Nuotr.: Twitter Stopkadras
Nuotr. Twitter Stopkadras

Jono Valančiūno dominavimas ir techninė pražanga, „Pistons“ centro trigubas dublis, MVP kandidatų susidūrimas, itin gražus Facundo Campazzo perdavimas – tai ir daugiau – vasario 15-osios NBA pulse.

Vasario 15-osios NBA pulsas

VEDLYS. Jonas Valančiūnas su 25 taškais (10/13 dvit., 1/1 trit., 2/4 baudų) pasiekė antrą geriausią savo sezono rezultatą, taip pat pridėjo 12 atkovotų kamuolių, o jo vedama Memfio „Grizzlies“ svečiuose 124:110 palaužė Sakramento „Kings“. Valančiūnas daugiausiai šį sezoną per rungtynes buvo įmetęs 27 taškus.

Lietuvis per 17 rungtynių surinko 12-ąjį dvigubą dublį.

TECHNINĖ PRAŽANGA. Rungtynių pabaigoje JV buvo nubaustas technine pražanga. Valančiūno nervai neišlaikė, kai per jį įdėjęs Chimezie Metu kabėdamas ant lanko apsikabino kojomis centrą, o šis nutraukė jį ant žemės.

„Kings“ treneris Luke'as Waltonas teigė, kad Valančiūnas sužaidė nesaugiai, tuo metu „Grizzlies“ gynėjas Ja Morantas užstojo lietuvį.

„Manau, kad Metu persistengė. Jis įdėjo, buvo užsivedęs, bet apsikabino kojomis Valančiūną, o tai yra nepagarbu. Dėl to JV nė kiek nekaltinu“, – sakė Morantas.

Apie tai pasisakė ir buvęs Valančiūno komandos draugas, o dabar „Kings“ žaidžiantis Cory Josephas. „Jonas nenorėjo sužeisti Metu. Jie abu kietai varžėsi“, – sakė Josephas.

Pats Valančiūnas po rungtynių su žiniasklaida nebendravo.

Netrukus Valančiūnas varžovui už dėjimą davė savo atsaką:

DAUGIAUSIAI. Minesotos „Timberwolves“ aukštaūgis Karlas-Anthony Townsas praėjusią naktį pataikė du tritaškius ir pateko į klubo istoriją. Dabar jis yra įmetęs 522 tritaškius, o tai „Timberwolves“ gretose yra geriausias rezultatas. Townsas aplenkė 520 tritaškių įmetusį Andrew Wigginsą.

Townsas jau ketvirtą sezoną iš eilės iš trijų taškų zonos atakuoja bent 40 proc. taiklumu ir pataikė bent po 1 tritaškį per pastarąsias 42 rungtynes.

Puolėjas pelnė 20 taškų, atkovojo 11 kamuolių, o jo vedama ekipa svečiuose įveikė Toronto „Raptors“ ir nutraukė keturių nesėkmių seriją.

PASITEISINĘS POILSIS. Praėjusiose rungtynėse poilsio gavęs Bradley Bealas griausmingai grįžo į aikštę – pelnė 35 taškus (6/9 dvit., 4/9 trit., 11/11 baudų), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o jo vedama „Wizards“ namuose 104:91 palaužė Bostono „Celtics“.

„Tai buvo psichologinis ir fizinis atsipalaidavimas. Mano kūnas buvo šiek tiek sumuštas. Visada naudinga turėti galimybę minutei atitrūko nuo rungtynių“, – sakė Bealas, kurio vedama „Wizards“ pirmą kartą šį sezoną nepraleido 100 taškų.

PRISLOPINTAS. Prieš mačą vidutiniškai po 26,6 taško rinkęs Jaysonas Tatumas dvikovoje su „Wizards“ įmetė 6 taškus (3/12 dvit., 0/2 trit., 0/1 baudos) ir pasiekė savo sezono antirekordą.

SUSITVARKO. San Antonijaus „Spurs“ šį sezoną laimėjo visas 5 rungtynes žaidžiant su Rytų konferencijos komandomis. Šįkart Greggo Popovichiaus auklėtiniai svečiuose 122:110 susitvarkė su Šarlotės „Hornets“. Artimiausiose ketveriose rungtynėse „Spurs“ susitiks tik su Rytų konferencijos ekipomis.

IŠEITIS. Šarlotės „Hornets“ gynyboje koncentravosi į DeMaro DeRozano priežiūrą ir šį pristabdė iki 8 taškų (2/5 dvit., 1/3 trit., 1/1 baudos), tačiau amerikietis sėkmingai nusimesdavo kamuolį ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

UNIVERSALUS. „Hornets“ įžaidėjas LaMelo Ballas ir vėl parodė savo universalumą – per 39 minutes pelnė 17 taškų (4/12 dvit., 3/8 trit.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir blokavo 1 metimą.

TRIGUBAS DUBLIS. Detroito „Pistons“ komandos aukštaūgis Masonas Plumlee pirmą kartą karjeroje pasiekė trigubą dublį. Krepšininkas dvikovoje su Naujojo Orleano „Pelicans“ per 30 minučių surinko 17 taškų (8/12 dvit.), 10 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Šį sezoną 30-metis 208 cm ūgio centras pelno po 10,2 taško ir prideda 8,9 atkovoto kamuolio bei 3,4 rezultatyvaus perdavimo.

Plumlee tapo pirmuoju „Pistons“ vidurio puolėju nuo 2012 metų Grego Monroe pasirodymo, kuriam pavyko pasiekti trigubą dublį. „Pistons“ istorijoje trigubą dublį be Plumlee ir Monroe yra pasiekę tik dar du vidurio puolėjai – Benas Wallace'as ir Bobas Lanieris.

„Pistons“ 123:112 įveikė „Pelicans“ ir pirmą kartą šį sezoną laimėjo dvejas rungtynes per dvi dienas.

REKORDAI. Prieš dvi dienas Luka Dončičius su 46 taškais pasiekė karjeros rekordą, o šįkart buvo arti to – dvikovoje su Portlando „Trail Blazers“ pelnė 44 taškus (9/12 dvit., 5/8 trit., 11/12 baudų), atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 7 kamuolius. Visgi Dalaso „Mavericks“ ekipai to neužteko – ji namie krito 118:121 ir taip nutrūko jos keturių laimėjimų serija.

Slovėnas pasiekė du „Mavs“ klubo rekordus. Pirmasis – jis 14 rungtynių iš eilės pelnė bent po 25 taškus. Anksčiau „Mavericks“ istorijoje po 13 rungtynių iš eilės pelnant bent po 25 taškus buvo sužaidę Dirkas Nowitzki ir Markas Aguirre.

Antrasis rekordas – Dončičius pelnė daugiausiai taškų per dvejas rungtynes paeiliui (90).

KĖLINYS. Portlando „Trail Blazers“ trečiajame kėlinyje surinko 45 taškus ir pakartojo klubo rekordą. „Blazers“ į ketvirtą pergalę iš eilės vedė Damianas Lillardas – 34 taškai (5/11 trit.) ir 11 rezultatyvių perdavimų.

NEUŽTEKO. Giannis Antetokounmpo surinko ketvirtą trigubą dublį šį sezoną, bet Milvokio „Bucks“ to neužteko – ji išvykoje 109:114 krito prieš Oklahomos „Thunder“. Giannis pelnė 24 taškus (9/15 dvit., 1/3 trit., 3/3 baudų), atkovojo 17 kamuolių bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Thunder“ vertėsi be susižeidusio savo rezultatyviausio krepšininko Shai Gilgeouso-Alexanderio, bet ekipą patempė 22 taškus (4/4 trit.) surinkęs Justinas Jacksonas, 20 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 9 rezultatyvius perdavimus pridėjo Alas Horfordas.

SERIJA. Finikso „Suns“ namie 109:90 lengvai įveikė aštuoniais krepšininkais besivertusią Orlando „Magic“ ir iškovojo jau šeštą pergalę iš eilės bei Vakarų konferencijoje įsitvirtino ketvirtoje vietoje. Nugalėtojams Devinas Bookeris (27) ir Mikalas Bridgesas (21) kartu pelnė 48 taškus. Bookeris vien per pirmąjį kėlinį pataikė 8 metimus iš 10 ir pelnė 17 taškų.

STARTO PENKETAS. Orlando „Magic“ gretose Terrence'as Rossas pirmą kartą per tris sezonus pasirodė startinėje sudėtyje. Prieš tai jis 180 rungtynių paeiliui pradėjo nuo suolo. Rossas per 36 minutes pelnė 23 taškus (6/13 dvit., 3/10 trit., 2/3 baudų), atkovojo 6 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Pirmą kartą starto penkete šį sezoną pasirodė ir Los Andželo „Clippers“ gynėjas Lou Williamsas. Jis surinko 30 taškų ir pasiekė savo sezono rekordą, taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o „Clippers“ namuose 128:111 nugalėjo Klivlando „Cavaliers“.

MVP FAVORITAI. Tarp NBA MVP lenktynių favoritų esantys LeBronas Jamesas ir Nikola Jokičius praėjusią naktį susidūrė akis į akį. Pergalę 122:105 šventė „Nuggets“, o nugalėtojams Jokičius per 35 minutes pelnė 23 taškus (7/12 dvit., 1/5 trit., 6/6 baudų), atkovojo 16 kamuolių, pridėjo 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko šeštą trigubą dublį šį sezoną.

Savo ruožtu LeBronas per 31 minutę pasižymėjo 22 taškų (9/13 dvit., 0/5 trit., 4/7 baudų), 10 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvių perdavimų statistika, o jo vedama „Lakers“ pralaimėjo po septynių pergalių iš eilės.

TRAUMA. „Lakers“ po rungtynių labiausiai jaudinosi dėl Anthony Daviso sveikatos – aukštaūgis antrajame kėlinyje susidūrė su Jokičiumi ir šlubuodamas paliko aikštę.

Krepšininkui pirmadienį bus atliktas magnetinio rezonanso tyrimas. Davisas pastarąsias dvejas rungtynes praleido dėl Achilo sausgyslės skausmų, o ESPN šaltiniai praneša, jog būtent po susidūrimo toje pačioje vietoje pastebimas ištinimas.

Per 14 minučių Davisas spėjo įmesti 15 taškų (5/10 dvit., 0/1 trit., 5/5 baud.) ir atkovoti 4 kamuolius.

PERDAVIMAS. Facundo Campazzo išsiskyrė itin gražiu perdavimu nežiūrint į komandos draugą, o kamuolys praskriejo visai šalia Kyle'o Kuzmos galvos. Campazzo mače su „Lakers“ per 26 minutes surinko 15 taškų (1/2 dvit., 3/6 trit., 4/4 baudų) ir 4 rezultatyvius perdavimus.