Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Facundo Campazzo ir Anthony Edwardso karjeros pasirodymai, fantastiškas Nikola Jokičius, sunkus Jonui Valančiūnui vakaras – tai ir daugiau – vasario 17-osios NBA pulse.

Vasario 17-osios NBA pulsas

SUGRĮŽIMAS. Bruklino „Nets“ pirmoje mačo pusėje Finikse atrodė tragiškai, o šeimininkai tuo naudojosi ir susikrovė 21 taško pranašumą. Vis dėlto „Nets“ atsigavo ir Jameso Hardeno tempiami 128:124 palaužė „Suns“.

Tai buvo didžiausias „Nets“ panaikintas deficitas po pertraukos nuo jų prisijungimo prie NBA (1976 m.).

Hardeno sąskaitoje per 36 minutes buvo 38 taškai (9/11 dvit., 5/11 trit.), 7 atkovoti kamuoliai ir 11 rezultatyvių perdavimų.

VIENAS. Hardenas Finikse buvo vienintelis didžiojo „Nets“ trejeto atstovas – mače nežaidė pakinklinę sausgyslę susižeidęs Kevinas Durantas ir nugaros skausmus pajutęs Kyrie Irvingas.

VEDLYS. Portlando „Trail Blazers“ 115:104 parklupdė Oklahomos „Thunder“, o už tai dėkingi gali būti Damianui Lillardui.

Portlando klubo lyderis per paskutines keturias minutes pelnė 12 iš savo 31 taško. Taip pat Lillardas per 37 minutes atkovojo 7 kamuolius bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

SERIJA. „Blazers“ laimėjo penkis kartus paeiliui, o per šią seriją Lillardas fiksuoja 30,2 taško vidurkį.

REABILITAVOSI. Prieš pora dienų Denveryje nutrūko Los Andželo „Lakers“ 7 pergalių serija, tačiau NBA čempionai reabilitavosi Minesotoje – 112:104.

Nugalėtojams LeBronas Jamesas įmetė 30 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

BE LYDERIO. „Lakers“ kurį laiką bus priversta verstis be Achilo sausgyslės traumą patyrusio Anthony Daviso, o LeBronas ir treneris Frankas Vogelis supranta, jog tokio žaidėjo tinkamai pakeisti nėra įmanoma.

„Mes nesitikime, jog vienas žmogus ims ir užpildys AD paliktą vietą. Niekas nėra pajėgus tai padaryti, jis tiesiog per daug produktyvus, bet visi kartu mes galime duoti daugiau“, – kalbėjo Karalius.

„Per šią atkarpą bandysime išlikti kantrūs ir priimsime iššūkį žaisti be Daviso. Kiekvienas vyrukas turės dėti žingsnį į priekį“, – pritarė Vogelis.

SPROGO. Pirmasis NBA naujokų biržos šaukimas Anthony Edwardsas prieš „Lakers“ sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes. Puolėjas per 34 minutes pelnė 28 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Šį sezoną 19-metis per 28 minutes pelno po 14,3 taško, atkovoja po 3,5 kamuolio ir atlieka po 2,2 rezultatyvaus perdavimo.

APKARTINO. Toronto „Raptors“ išvykoje 124:113 nugalėjo Milvokio „Bucks“, tačiau pergalę apkartino Kyle'o Lowry trauma.

Vienas iš Kanados klubo lyderių trečiajame kėlinyje susižaidė kairės kojos čiurną, paliko aikštę ir daugiau į ją nebegrįžo. Dėl problemų su čiurna Lowry dar pirmoje mačo pusėje buvo išėjęs į rūbinę.

Įžaidėjas per 22 minutes spėjo surinkti 18 taškų, 6 rezultatyvius perdavimus ir 6 atkovotus kamuolius.

„Jis rungtynėse susižeidė kelis kartus. Turėsime jį nuodugniai ištirti, o daugiau informacijos turėsime vėliau“, – po mačo sakė „Raptors“ treneris Nickas Nurse'as.

MAŠINA. Naujojo Orleano „Pelicans“ Memfyje užkūrė puolimo mašiną ir 144:113 pervažiavo vietos „Grizzlies“.

Tai buvo rezultatyviausias „Pelicans“ sezono mačas, o jo fone ryškiausiai spindėjo Zionas Williamsonas – 31 taškas, 7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai.

NEPARANKŪS. Tai buvo jau penktoji „Pelicans“ paeiliui pergalė prieš „Grizzlies“.

NESIKLOSTĖ. Reikalai aikštėje nesiklostė „Grizzlies“ centrui Jonui Valančiūnui, kuris sužaidė vienas prasčiausių sezono rungtynių – 10 taškų ir 5 atkovoti kamuoliai per 28 minutes.

Pagal rezultatyvumą tai buvo trečios prasčiausios JV sezono rungtynės. Prieš tai mažiausiai jis įmetė 8 ir 9 taškus.

Mažiau kamuolių centras sugriebė tik mače su Bruklino „Nets“ (4), kai viduryje rungtynių dėl COVID-19 protokolo turėjo palikti areną.

NEIŠGELBĖJO. Nikola Jokičius surinko 43 taškus, tačiau net ir tai neišgelbėjo Denverio „Nuggets“ kovoje su Bostono „Celtics“ – 99:112.

Jokičius per 37 minutes pataikė 13 dvitaškių iš 18, 3 tritaškius iš 5 ir visas 8 baudas. Serbas taip pat atkovojo 6 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Pirmajame kėlinyje jis surinko 15 taškų, antrajame – 14, trečiajame – 10. Visgi ketvirtajame kėlinyje Jokičius įmetė tik 4 taškus ir taip neteko galimybės antrą kartą šį sezoną pasiekti 50 taškų ribos.

PASIGEDO. Po rungtynių „Nuggets“ vyriausiasis treneris Michaelas Malone'as pasigedo kitų krepšininkų indėlio.

„Jam reikia didesnės pagalbos, – sakė Malone'as. – Žaidžiame dvejas rungtynes per dvi dienas, o Jokičius kiekvieną vakarą mus tempia ant savo pečių. Jam reikia kelių kitų vaikinų, kurie pasitemptų ir jam padėtų.“

IŠŠOVĖ. Nors Malone'as pasigedo kitų „Nuggets“ žaidėjų indėlio, jis neturėtų priekaištauti Facundo Campazzo, kuris sužaidė geriausią savo mačą NBA.

Pirmą kartą rungtynes starto penkete pradėjęs argentinietis per 40 minučių pelnė 15 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

15 taškų krepšininkas anksčiau buvo pelnęs du sykius, o 8 rezultatyvūs perdavimai – įžaidėjo asmeninis rekordas.