Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Istorinis Domanto Sabonio pasirodymas bei pasiekimas, tritaškių fiestą užkūręs latvis, įspūdingi sugrįžimai – tai ir daugiau – vasario 18-osios NBA pulse.

Vasario 18-osios NBA pulsas

DOMINAVIMAS. Jutos „Jazz“ toliau dominuoja NBA. Šį kartą po NBA lyderių kojomis krito Los Andželo „Clippers“ – 114:96.

Tai buvo jau devintoji paeiliui „Jazz“ pergalė. „Clippers“ vis dar verčiasi be lyderių Kawhi Leonardo ir Paulo George'o.

GRĮŽO I. „Golden State Warriors“ ketvirtajame kėlinyje turėjo 15 taškų deficitą, tačiau jį panaikino ir per pratęsimą palaužė Majamio „Heat“ – 120:112.

Šioje dvikovoje Stephas Curry išmetė net 20 tritaškių, iš kurių tikslą pasiekė 5 ir iš viso gynėjas surinko 25 taškus.

GRĮŽO II. Į San Fransiską grįžo ir Andre Iguodala, kuris su „Warriors“ laimėjo tris NBA čempionų žiedus.

NBA vicečempionų puolėjas sulaukė šilto sutikimo ir gražių „Warriors“ stratego Steve'o Kerro žodžių.

„Iggy visada išliks vienu mėgstamiausių mano žaidėjų dėl savo nesavanaudiškumo ir noro daryti visus dalykus, kurie reikalingi pergalei“, – teigė Kerras.

GRĮŽO III. Dar įspūdingesnį sugrįžimą rungtynėse padarė Čikagos „Bulls“ krepšininkai, kurie dramatiškai, 105:102, palaužė Detroito „Pistons“.

Antrajame kėlinyje namuose žaidę „Bulls“ turėję 25 taškų deficitą, o tai didžiausias skirtumo panaikinimas, iškovojus pergalę, šį sezoną.

Nugalėtojams 37 taškus įmetė Zachas LaVine'as, svečių gretose 43 surinko Jerami Grantas.

Deividas Sirvydis buvo registruotas rungtynėms, tačiau ant parketo nepasirodė.

REABILITAVOSI. Po vieno nesėkmingiausių sezono mačų prieš Naujojo Orleano „Pelicans“ Jonas Valančiūnas reabilitavosi rungtynėse su Oklahomos „Thunder“ – 22 taškai ir 12 atkovotų kamuolių.

Memfio „Grizzlies“ šventė pergalę 122:113.

PIRMASIS. Pirmąjį sezono trigubą dublį surinko „Grizzlies“ antrametis Ja Morantas – 15 taškų, 12 rezultatyvių perdavimų ir 11 atkovotų kamuolių.

Praėjusį sezoną Morantas surinko tris trigubus dublius.

IŠVARYMAS. Rungtynių pabaigos nesulaukė Memfio klubo vyriausiasis treneris Tayloras Jenkinsas, kuris likus žaisti mažiau nei minutę užsidirbo antrąją techninę pražangą.

LENKTYNĖS. Naujajame Orleane įvyko tikros taškų lenktynės tarp „Pelicans“ lyderio Ziono Williamsono ir Portlando „Trail Blazers“ vedlio Damiano Lillardo.

Lillardas laimėjo taškų lenktynes prieš Zioną, įmesdamas 43 taškus, kai jo oponentas surinko 36, o „Blazers“ džiaugėsi dramatiška pergale – 126:124.

Negana to, Lillardas atliko 16 rezultatyvių perdavimų ir pakartojo karjeros rekordą.

ISTORIJA. Domantas Sabonis įėjo į Indianos „Pacers“ istoriją, surinkdamas septintąjį trigubą dublį – niekas per klubo gyvavimo laikotarpį nebuvo tiek surinkęs iki lietuvio.

Sabonis per 45 minutes pelnė 36 taškus (12/19 dvit., 1/2 trit., 9/11 baud.), atkovojo 17 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir pagal trigubų dublių skaičių aplenkė Detlefą Schremphą.

ISTORIJA II. Sabonis taip pat surengė pirmąjį bent 30 taškų, 15 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų pasirodymą „Pacers“ istorijoje nuo 1976-1977 m. sezono.

IŠTVERMĖ. „Pacers“ žaidė antrą pratęsimą paeiliui, tačiau skirtingai nei prieš „Bulls“, šį sykį pergale džiaugėsi Sabonio atstovaujama ekipa. „Pacers“ išvykoje 134:128 privertė kapituliuoti Minesotos „Timberwolves“.

LATVIO BENEFISAS. Karjeros rungtynes NBA sužaidė Vašingtono „Wizards“ puolėjas Davis Bertans. Latvis per 30 minučių surinko 35 taškus (9/11 trit., 8/8 baud.) ir pagerino asmeninius rezultatyvumo bei pataikytų tritaškių rekordus.

„Kai pirmieji metimai sukrito, komandos draugai pradėjo manęs labiau ieškoti ir aš tai išnaudojau. Kartais, kai man metimai krenta, nelabai kažkokia gynyba tai gali sustabdyti“, – kalbėjo į pergalę prieš Denverio „Nuggets“ komandą atvedęs Bertans.

„Bertans mus nužudė šį vakarą. Jis kyla nuo suolo, įmeta 9 tritaškius iš 11 ir surenka 35 taškus. Tai tikrai nėra tas žmogus, kuriam galima leisti išmesti 11 tritaškių“, – kalbėjo „Nuggets“ strategas Michaelas Malone'as.

NELEIDO. Filadelfijos „76ers“ pirmoje mačo dalyje turėjo 29 taškų persvarą ir atrodė, jog po pertraukos galės pailsinti Joelį Embiidą, kuris jaučia nugaros skausmus, tačiau nieko panašaus – Hjustono „Rockets“ grįžo į kovą ir tik po atkaklios kovos nusileido patyrė pralaimėjimą – 113:118.

Embiidas per pirmąją mačo dalį pelnė 23 taškus, o iš viso surinko 31 tašką, 11 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvius perdavimus.

„Reikalai po pertraukos pasikeitė ir tiesiog turėjau prisitaikyti. Norėjau būti užtikrintas, kad laimėsime“, – teigė Embiidas.

„76ers“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, o „Rockets“ tai buvo šeštoji nesėkmė paeiliui.

DVIGUBA ŠVENTĖ. Atlantos „Hawks“ 122:114 išvykoje palaužė Bostono „Celtics“, o šiose rungtynėse vyriausiąjį nugalėtojų trenerį Lloydą Pierce'ą pavadavo Nate'as McMillanas.

Pierce'as negalėjo vadovauti komandai, nes buvo su žmona ir dalyvavo antro vaiko gimdyme, o labiausiai prie dvigubos Atlantos trenerio šventės prisidėjo Trae Youngas.

Gynėjas per lemiamą ketvirtį pelnė 16 taškų, o iš viso surinko 40 ir 8 rezultatyvius perdavimus.

GRĮŽO. Orlando „Magic“ po beveik dviejų savaičių pertraukos sulaukė vieno savo lyderių Evano Fournier pagalbos, kuris jautė nugaros skausmus.

Prancūsas rungtynėse su Niujorko „Knicks“ pelnė 19 taškų, o „Magic“ šventė užtikrintą pergalę – 107:89.