Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Joelis Embiidas pelnė 50 taškų ir pasiekė karjeros rekordą, o jo vedama Filadelfijos „76ers“ (20-10) NBA susitikime namie 112:105 (32:30, 26:23, 27:26, 27:26) įveikė Čikagos „Bulls“ (12-16).

50
63
17
2

Filadelfijos komandai pusšimtį taškų surinkęs Embiidas pataikė 16 dvitaškių iš 24, 1 tritaškį iš 2 ir 15 baudų metimų iš 17.

Ankstesnis Embiido karjeros rekordas buvo 49 taškai.

Centras taip pat atkovojo 17 kamuolių, blokavo 4 metimus, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 2 kamuolius.

Embiidas „76ers“ istorijoje tapo antruoju krepšininku, kuris pelnė bent 50 taškų, atkovojo bent 15 kamuolių ir atliko bent 5 rezultatyvius perdavimus. Prieš tai tuo pasižymėjo tik Wiltas Chamberlainas, tai padaręs 4 sykius.

Embiido pasirodymas:

Embiidas šį sezoną vidutiniškai pelno po 30,5 taško, atkovoja po 11 kamuolių, atlieka po 3,2 rezultatyvaus perdavimo ir blokuoja po 1,3 metimo.

„Vienintelis skirtumas mano žaidime lyginant su praėjusiais metais yra tai, kad dabar aš esu pasiruošęs dominuoti kiekvieną akimirką tiek gynyboje, tiek ir puolime“, – po rungtynių sakė Embiidas.

Praėjusią naktį NBA antrą kartą šį sezoną per vieną vakarą du žaidėjai pelnė bent po 50 taškų. Prie Embiido prisijungė ir Jamalas Murray, kuris taip pat surinko 50 taškų. Šį sezoną tai jau buvo nutikę vasario 6 dieną, kai po 50 taškų įmetė Stephenas Curry ir Nikola Jokičius.

Pastarąjį kartą dvi tokios dienos per vieną NBA sezoną buvo užfiksuotos 1962-1963 m. sezone.

Po trijų kėlinių Embiidas turėjo 37 taškus ir 11 atkovotų kamuolių, tačiau pratęsė savo dominavimą lemiamu metu ir padėjo iškovoti pergalę.

„Vieną dieną pasakysiu vaikams, kad esu žaidęs su Joeliu Embiidu. Kai jie manęs paklaus, su kuriuo geriausiu krepšininku esu žaidęs, aš įvardinsiu Joelį Embiidą. Garbė būti kartu su juo vienoje aikštėje“, – po mačo sakė „76ers“ puolėjas Tobiasas Harrisas.

„76ers“ žaidė be susirgusio Beno Simmonso.

„Bulls“ ekipos gretose pasižymėjo Zachas LaVine'as, kurio sąskaitoje per 37 minutes buvo 30 taškų (7/18 dvit., 2/10 trit., 10/10 baudų), 5 atkovoti kamuoliai ir 5 rezultatyvūs perdavimai.

„76ers“: Joelis Embiidas 50 (16/24 dvit., 1/2 trit., 15/17 baud., 17 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blok.), Tobiasas Harrisas 22 (8/14 dvit., 12 atk. kam., 7 rez. perd.), Danny Greenas 13 (4/8 trit., 5 rez. perd.), Sethas Curry 9 (1/5 trit.), Dwightas Howardas 8 (4/5 dvit., 10 atk. kam.).

„Bulls“: Zachas LaVine'as 30 (7/18 dvit., 2/10 trit., 10/10 baud., 5 rez. perd.), Wendellis Carteris 15 (6/11 dvit.), Thaddeusas Youngas 12 (6/9 dvit., 9 atk. kam.), Garrettas Temple'as (5 atk. kam., 2 blok.), Tomašas Satoransky ir Ryanas Arcidiacono po 10.