Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Shane‘o Larkino, Meliho Mahmutoglu bei Sertačo Šanli pagalbos sulaukusi Turkijos rinktinė (2-3) išsaugojo viltis patekti į Europos čempionatą.

Orhuno Ene auklėtiniai Stambule 88:80 (18:17, 21:18, 23:22, 26:23) įveikė Švediją (2-3) ir įgijo tarpusavio pranašumą. Pirmąjį susitikimą Turkija buvo pralaimėjusi 80:87.

Nepaisant šiandien pasiektos pergalės, Turkijos likimas dar nėra visiškai aiškus. Vis tik pergalė prieš Kroatiją garantuotų turkams kelialapį į Senojo žemyno pirmenybes.

Turkams kelią į Europos čempionatą atvertų ir Nyderlandų pergalė prieš Švediją. Olandams tai taip pat bus išgyvenimo rungtynės, mat pirmąjį susitikimą su Skandinavijos valstybe Nyderlandai laimėjo viso labo 2 taškais – 78:76.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Turkijos pranašumas siekė 4 taškus (69:65), tačiau Bugrahanas Tunčeras smeigė tritaškį ir pridėjo dvitaškį, Šanli bei Alperenas Sengunas realizavo baudas ir likus trims minutėms šeimininkai susikrovė dviženklę persvarą – 78:67.

Vis tik paskutinę minutę Jonas Jerebko bei Janas Pantzaras smeigė po tritaškį ir sumažino Švedijos deficitą iki 6 taškų – 75:81.

Vis dėlto Mahmutoglu atsakė savuoju tritaškiu, Tunčeras pelnė taškus iš po krepšio ir įtvirtino Turkijos pergalę bei leido užsitikrinti tarpusavio pranašumą prieš švedus (86:75).

Larkinas prie pergalės pridėjo 9 taškus (1/1 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), 7 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius, tačiau dėl 6 klaidų surinko 8 naudingumo balus.

Mahmutoglu taip pat surinko 9 taškus (3/5 dvit., 1/3 trit.), 3 rezultatyvius perdavimus, 1 atkovotą kamuolį bei 9 naudingumo balus.

Sėkmingiausiai iš Eurolygos krepšininkų pasirodęs Šanli pelnė 14 taškų (4/9 dvit., 2/3 trit., 0/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 13 naudingumo balų.

Tuo metu po aštuonerių metų pertraukos į Švedijos rinktinę grįžęs Jerebko buvo savo komandos lyderis.

Puolėjas per 26 minutes surinko 21 tašką (0/3 dvit., 6/8 trit., 3/3 baud.), 5 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 5 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką, 3 klaidas bei 17 naudingumo balų.

Turkijos rinktinė: Alperenas Sengunas 24 (7/11 dvit., 7/14 baud., 12 atk. kam., 30 naud. bal.), Bugrahanas Tunčeras 19 (4/5 dvit., 3/7 trit.), Sertačas Šanli 14 (4/9 ddvit.).

Švedijos rinktinė: Jonas Jerebko 21 (6/8 trit.), Simonas Birganderis 19 (7/11 dvit., 10 atk. kam.), Tobias Borgas ir Christopheris Czerapowiczas po 11.