Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Nyderlandų rinktinė (3-2) atsakė į visus Europos čempionato atrankos D grupės klausimus.

Olandai Stambule 65:57 (11:19, 16:16, 22:13, 16:9) pranoko pogrupio lyderę Kroatiją (4-1) ir užsitikrino vietą pagrindiniame turnyre tiek sau, tiek turkams.

Tris pergales iškovoję olandai tapo nepavejami Švedijai (1-4), su kuria žais pirmadienį. Tuo metu Turkija (2-3) šeštadienį 88:80 nugalėjo švedus ir taip įgijo tarpusavio pranašumą. Taigi, net jeigu švedai ir nugalės olandus, jie nebeaplenks nei Nyderlandų, nei Turkijos.

Ketvirtojo kėlinio viduryje olandai turėjo tik 1 taško persvarą, bet Yannickas Franke atseikėjo du tritaškius paeiliui, Jito Kokas realizavo baudą, Charlonas Kloofas pridėjo dvitaškį ir likus žaisti dvi minutes, Nyderlandų pranašumas siekė 8 taškus – 63:55.

Nugalėtojų gretose geriausiai žaidęs Franke per 28 minutes surinko 15 taškų (1/2 dvit., 3/9 trit., 4/4 baud.), 4 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus, 3 klaidas bei 14 naudingumo balų.

Kroatijos rinktinė: Željko Šakičius 17 (1/6 dvit., 3/11 trit., 10 atk. kam.), Miro Bilanas ir Filipas Kruslinas po 11.

Nyderlandų rinktinė: Yannickas Franke 15 (3/9 trit.), Keye van der Vuurstas de Vriesas 11 (3/6 dvit.), Charlonas Kloofas 10 (2/6 dvit., 1/6 trit., 9 atk. kam.).