Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Atrankos varžybas į 2022-ųjų FIBA Europos krepšinio čempionatą Ispanijos rinktinė (4-2) užbaigė pergalingai.

Sergio Scariolo auklėtiniai Lenkijos mieste Glivicuose surengtame burbule 78:73 (19:13, 23:18, 17:27, 19:15) palaužė Izraelio (5-1) krepšininkus, kuriems tai buvo pirmasis pralaimėjimas atrankos turnyre.

Abi A grupės komandos dar prieš šį mačą buvo užsitikrinusios vietą Senojo žemyno pirmenybėse.

Iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms ispanai turėjo apčiuopiamą pranašumą (65:58), tačiau žydai spurtavo 6:0 ir po Rafaelio Menco tritaškio kvėpavo varžovams į nugaras (64:65).

Likus 2 minutėms rezultatas buvo lygus – 72:72, netrukus Dario Brizuela pelnė dvitaškį (74:72), Jake'as Cohenas atsakė viena tikslia bauda (73:74), o pražanga sustabdytas Ferranas Bassas likus 20 sekundžių nuo baudų atžymos nesuklydo (76:73).

Lemiamas žydų išpuolis buvo patikėtas Cohenui, kurio tritaškis skriejo pro šalį, o Ispanijos pergalę baudų metimais Xabieras Lopezas-Arostegui (78:73).

Rezultatyviausiai ispanų gretose žaidė Brizuela, kuris per 24 minutes pelnė 18 taškų (4/4 dvit., 2/8 trit., 4/5 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

Izraelio nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Cohenas, kurio sąskaitoje – 20 taškų (3/8 dvit., 2/6 trit., 8/10 baud.), 8 atkovoti bei 2 perimti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas ir 20 naudingumo balų.

Ispanija: Dario Brizuela 18 (2/8 trit.), Ferranas Bassas 12 (7 rez. perd.), Xabieras Lopezas-Arostegui (6 atk. kam.) ir Franas Guerra (5 atk. kam.) po 11.

Izraelis: Jake'as Cohenas 20 (8 atk. kam.), Tomeras Ginatas 12 (7 atk. kam.), Adamas Arielis 10.