Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Lemiamose rungtynėse Estijos rinktinė (2-4) užsitikrino priešpaskutinį kelialapį į 2022 m. Europos čempionatą.

Jukka Toijalos auklėtiniai Permėje 84:86 (27:18, 22:20, 20:25, 15:23) nusileido Šiaurės Makedonijai (2-4), tačiau vis tiek paliko ją už Senojo žemyno pirmenybių borto.

Estai šiose rungtynėse turėjo prabangą pralaimėti rungtynes iki 9 taškų skirtumo, mat pirmoji tarpusavio dvikova buvo laimėta 81:72.

Estija į Senojo žemyno pirmenybes sugrįš po septynerių metų pertraukos. Estai dalyvavo 2015 m. čempionate, tačiau praleido 2017-ųjų pirmenybes.

Pirmoje mačo dalyje rungtynių eigą kontroliavę estai turėjo 13 taškų persvarą (49:36), tačiau po ilgosios pertraukos užsivedę makedonai po dviejų Jacobo Wiley dėjimų savo deficitą nurėžė iki 6 taškų – 48:54.

Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes Kristianas Kullamae smeigė tritaškį ir padidino estų pranašumą iki 8 taškų (80:72), tačiau savo tolimu metimu atsakė Bojanas Trajkovskis, Willey pelnė greitus taškus iš po krepšio ir 7:0 spurtavusi Šiaurės Makedonija grįžo į rungtynes – 79:80.

Toijala paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos estai rezultatyvaus išpuolio nesurengė, o kitoje aikštelės pusėje Nenadas Dimitrijevikjas pataikė dvitaškį ir išvedė Šiaurės Makedoniją į priekį – 81:80.

Vis tik Sokkas bei Maikas-Kalevas Kotsaras atsakė savo tiksliais metimais ir prasidėjus paskutinei mačo minutei Estija susigrąžino pranašumą (84:81).

Vis dėlto Wiley realizavo baudas, o Sokko tritaškis tikslo nepasiekė. Prieš pat rungtynių pabaigą Dimitrijevikjas atseikėjo tritaškį ir išvedė Šiaurės Makedoniją į priekį, tačiau tokios persvaros makedonams šiose rungtynėse buvo per maža.

Estijos rinktinė: Maikas-Kalevas Kotsaras 15 (6/12 dvit., 8 atk. kam.), Kristianas Kullamae (4/7 dvit/) ir Kasparas Treieras (4/8 dvit., 2/9 trit., 12 atk. kam.) po 14, Stenas Sokkas 13 (7 rez. perd.).

Šiaurės Makedonijos rinktinė: Nenadas Dimitrijevikjas 23 (6/10 dvit., 3/6 trit., 8 kld.), Bojanas Trajkovskis 21 (5/8 dvit., 3/4 trit.), Jacobas Wiley 18 (6/8 dvit., 14 atk. kam., 31 naud. bal.), Andrejus Magdevskis 10.

Atrinkti (0) Visi (9)
Nu ka urodai, eikit paremkit sabo mauzoliejaus statybai, nes is LT krepsinio nieko nebeliko.
2021-02-22
-5
Metas sabui lauk is lkf, paziurekite kaip grybauja musu rinktine pries jobanus danus. Butu ziauru jeigu tik estai iseitu.
2021-02-22
-1
Estai tapo pirma Baltijos šalimi,patekusia į EČ.Keistai skamba,bet tai tiesa.Laukiam ir antros šalies patekimo,žinom,apie ką kalbam.O makedonai vėl praleis čempionatą,Antičius nelaimingas.Matėsi,kad ir jis arenoj buvo,daug emocijų rodė,bet nepasisekė.Beje,Trajkovskis į Dubljevičių panašus,net barzda panaši.Tik aišku ne tokio aukšto lygio žaidėjas,kaip juodkalnietis.🙂
2021-02-22
+2
Joo
Ta pati galvojau, ziuriu dar vardas bojan, bet zinoma letesnis, igudziai ne tie, zaidimo skaitymas ne tas, taciau metimo technika atrodo nebloga, bei savo pranasumais moka pasinaudot, kad ir is tu paciu danu, makedonu, ir t.t yra daugybe neblogo lygio su perspektyva zaideju, kurie zaidzia europini krepsini, demesi gali atkreipt musu lkl vidutiniokai/dugnas, tikrai nebutina imt amerikonu tika po studiju, kuroe adaptuojasi ir mokosi puse sezono
2021-02-22
-1
Weid
Prametė, nes norėjo išvengti pratęsimo. Čia tik Eurolyga prieš kokius 4-5 metus įvedė tokią taisyklę, jog OT skirtumas nesiskaičiuoja.