Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta

Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje grįžo į pergalių kelią nukeltose rungtynėse namuose 75:62 įveikęs Belgrado „Crvena Zvezda“.

Fotogalerija

Kauniečiai pirmoje mačo pusėje turėjo 13 taškų deficitą, tačiau padarė korekcijas gynyboje, po pertraukos praleido vos 18 taškų ir iškovojo svarbią pergalę.

Nugalėtojams Marius Grigonis per 36 minutes pelnė 17 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino Lietuvos čempionų individualius pasirodymus prieš Serbijos klubą.

Marius Grigonis – 10 balų
36 min., 17 tšk. (2/2 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), 3 atk. kam., 6 rez. perd., 3 kld., 5 išpr. praž., 24 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Rungtynių pradžioje Grigonį šiek tiek išmušė varžovų fiziškumas ir dydis, tačiau gynėjas neskubino įvykių ir ilgai netrukęs prisitaikė. Marius priėmė gerus sprendimus tiek atakuojant krepšį, tiek nusimetant kamuolius, o taip pat atkarpomis privertė vargti Jordaną Loydą. Neramina tai, jog krepšininkas prieš ketvirtadienio mačą su Madrido „Real“ aikštėje praleido daugiausiai laiko šį sezoną – 36 minutes.

Nigelas Hayesas – 9,5 balo
28 min., 16 tšk. (3/3 dvit., 3/5 trit., 1/2 baud.), 5 atk. kam., 3 rez. perd., 3 kld., 20 naud. balų.

Nuotr. Dainius Lukšta

Dvikovos starte Nigelas buvo tikras „Žalgirio“ ramstis puolime pelnęs 8 iš pirmųjų 10 taškų. Vėliau Hayesas baudė varžovus ant perimetro už vėluojančią priežiūrą ir priėmė labai gerų sprendimų nusimetant kamuolius. Gynyboje taip pat amerikietis ateidavo į geras pagalbas, o perimetre padėjo prižiūrėti Dejaną Davidovacą. Šiose rungtynėse puolėjas dar kartą įrodė, dėl ko yra taip vertinamas – aukščiausio lygio krepšinio IQ.

Augustine'as Rubitas – 9 balai
25 min., 15 tšk. (7/11 dvit., 1/2 baud.), 8 atk. kam., 16 naud. balų.

Nors pirmasis išėjimas į aikštę Rubitui klostėsi sunkiai – pražanga, neatitvertas varžovas prie savojo krepšio ir vėliau dar sykį pažeistos taisyklės prieš iš toli atakuojantį Marko Simonovičių, vėliau aukštaūgis perlaužiant mačą tapo kertine dalimi. Amerikietis sėkmingai sužaidė tiek nugara į krepšį, tiek pataikė iš vidutinio nuotolio, varžovus atakuodamas pikenpopais. Ketvirtajame kėlinyje Augustine'as išnaudojo savo greičio pranašumą prieš Ognjeną Kuzmičių ir tai davė rezultatą.

Thomasas Walkupas – 9 balai
29 min., 6 tšk. (1/3 dvit., 1/5 trit., 1/1 baud.), 7 rez. perd., 0 kld., 5 išpr. praž., 13 naud. balų.

17
24
100%
4/4
6

Ne pirmas kartas, kai Walkupui nekrenta metimai iš žaidimo, tačiau krepšininkas naudą komandai nešė kitais būdais. Įžaidėjas buvo nuolat spaudžiamas nuo galinės linijos, tačiau nepaisant to išdalijo 7 rezultatyvius perdavimus ir per 29 minutes nesuklydo nė karto (!). Reikia nepamiršti Thomaso universalumo gynyboje – priežiūra perimetre prieš Loydą, o ant ūselio – išprovokuotos dvi Davidovaco pražangos puolime.

Joffrey Lauvergne'as – 7 balai
15 min., 9 tšk. (3/8 dvit., 3/6 baud.), 5 atk. kam., 3 per. kam., 12 naud. balų.

Prieš Kuzmičių prancūzui žaisti nebuvo lengva, o dėl to ir buvo apribotos jo minutės. Lauvergne'as išliko ištikimas sau ir pora kartų prametė patogius metimus, o taip pat pagailėdavo perdavimų komandos draugams, kai prie jo būdavo kartais net trys varžovai. Vis dėlto gerą atkarpą Joffrey spėjo sužaisti, naudodamasis savo jėgos pranašumu prieš Marko Jagodičių-Kuridžą. Gaila, jog nepavyko geru procentu realizuoti baudų metimų, nes kitu atveju centras laiką aikštėje būtų išnaudojęs itin produktyviai.

Paulius Jankūnas – 6,5 balo
10 min., 4 tšk. (2/2 dvit.), 6 atk. kam., 2 kld., 8 naud. balai.

Jankūnas greitai susirinko dvi pražangas ir atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio, o vėliau jam buvo neparanku vaikytis Simonovičių, taip pat suklysta perduodant kamuolį Grigoniui. Vis dėlto kapitonas sugebėjo prisitaikyti gynyboje ir rado sau vietą aikštėje – išnaudojo pranašumo situaciją bei užtikrintai rinkosi kamuolius.

Lukas Lekavičius – 6 balai
16 min., 6 tšk. (2/2 dvit., 2/2 baud.), 2 atk. kam., 1 rez. perd., 2 kld., 6 naud. balai.

Atrodo, jog koronavirusas labai neišmušė Luko iš žaidimo ritmo. Po kelių savaičių pertraukos buvo smagu matyti gynėjo floaterius bei varžovų atakavimą pikenroluose. Tiesa, varžovai šiandien dažnai aikštėje naudojo labai aukštą penketą, o tai Lekavičiui buvo neparanku gynyboje ir Serbijos ekipa bandė tai išnaudoti.

Martinas Gebenas – 5,5 balo
6 min., 2 tšk. (1/1 dvit.), 1 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. D.Lukšta
Gebenas per praleistą laiką aikštėje vaizdo tikrai negadino ir spėjo pelnyti taškus pikenrolo situacijoje. Taip pat antrojo kėlinio pabaigoje lietuvis išgelbėjo nuo garantuotų varžovų taškų iš po krepšio.

Rokas Jokubaitis – 3 balai
27 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 1 rez. perd., 1 kld., 0 naud. balų.

Rokas aikštėje praleido net 27 minutes, tačiau per jas buvo nebūdingai sau nepastebimas. Įžaidėjas vos sykį atakavo krepšį, kuomet prasiveržęs į stipriąją pusę prametė iš po krepšio bei atliko tik 1 rezultatyvų perdavimą. Taip pat rungtynių pabaigoje lygioje vietoje prarado kamuolį prieš Loydą. Gynyboje irgi pasitaikė klaidų – komandinėje gynyboje pražiopsotas tas pats Loydas, taip pat užkliūta už užtvaros ir gautas tritaškis.

Artūras Milaknis rungtynes pradėjo starto penkete ir tai jam buvo 200-osios rungtynės paeiliui Eurolygoje, o tai yra ilgiausia gyva serija bei antra ilgiausia šiame amžiuje. Vis dėlto šiai serijai atsirado grėsmė nutrūkti – krepšininkas jaučia kirkšnies skausmus ir po pertraukos ant parketo nepasirodė, o prieš tai prametė du tritaškius iš patogių padėčių.

Atrinkti (0) Visi (2)
Kur Milaknio ir Vasturia įvertinimas?
2021-02-24
-1
labiausiai neramina sedes jokubaitis, rodos viska daro teisingai bet truksta laisvumo ir uztikrintumo. vienos geros rungtynes manau leistu sugrazint pasitikejima savim