Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis
Nuotr.: BasketNews.lt/V. Mikaitis

Kauno „Žalgiriui“ nepavyko Eurolygoje nuskinti labai svarbios pergalės prieš tiesioginius konkurentus dėl atkrintamųjų. Martino Schillerio auklėtiniai Madride 58:70 pripažino vietos „Real“ pranašumą.

Fotogalerija

Nors varžovai suklydo 22 kartus ir nemetė nė vieno baudos metimo, „Žalgirį“ pražudė varžovų gynyba, neleidusi pagalvoti apie lengvus taškus.

Vienintelis kauniečių šviesulys puolime buvo Paulius Jankūnas – 13 taškų, 7 atkovoti kamuoliai ir 23 naudingumo balai.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualius pasirodymus prieš „Karališkąjį“ klubą.

Paulius Jankūnas – 9 balai
23 min., 13 tšk. (2/2 dvit., 1/2 trit., 6/6 baud.), 7 atk. kam., 2 per. kam., 3 kld., 4 išpr. praž., 23 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V. Mikaitis

Paulius toliau įrodinėja, jog jį nurašyti dar anksti, o tokios rungtynės gali išstumti mintis iš kapitono galvos apie karjeros pabaigą. Jankūnas sužaidė geriausią mačą Eurolygoje per pastaruosius pustrečių metų ir buvo tikras „Žalgirio“ šviesulys. Dvikovą kapitonas pradėjo sunkiai – nepagautas Thomaso Walkupo perdavimas bei klaida, žaidžiant nugara į krepšį, tačiau pirmasis ketvirtis užbaigtas 5 taškais paeiliui. Vėliau Jankis gudriai provokavo pražangas ir užtikrintai rinkosi kamuolius. Norėjosi rungtynėse matyti daugiau aukštaūgį išnaudojamą pikenpopais.

Nigelas Hayesas – 8 balai
30 min., 11 tšk. (1/4 dvit., 3/3 trit., 1/2 baud.), 2 rez. perd., 3 per. kam., 10 naud. balų.

Hayesas pataikė tris tolimus metimus iš trijų bandymų, kai visas „Žalgiris“ per rungtynes realizavo 4 tritaškius. Vis dėlto ne tai labiausiai imponavo Nigelo žaidime. Amerikietis perėmė 3 kamuolius, jų galėjo būti ir daugiau – krepšininkas nuostabiai skaitė komandinės gynybos situacijas, o taip pat savo greitomis rankomis ne kartą sėkmingai stabdė oponentus tiesioginėje gynyboje.

Thomasas Walkupas – 6,5 balo
23 min., 8 tšk. (3/4 dvit., 0/3 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 1 rez. perd., 1 kld., 10 naud. balų.

Thomasas šiandien pasižymėjo dviem įsimintinais epizodais puolime – puikus klaidinamas judesys prie galinės linijos ir taškai iš po krepšio bei sumaniai pašokdintas Carlosas Alocenas ir išprovokuota jo pražanga. Vis dėlto pastaruoju metu nusimušė Walkupo taikiklis iš toli – 2 tritaškiai iš 10 per pastarąsias trejas rungtynes. Taip pat įžaidėjas buvo visiškai atkirstas nuo komandos ir atliko vos vieną rezultatyvų perdavimą.

Rokas Jokubaitis – 6 balai
24 min., 4 tšk. (2/5 dvit., 0/1 trit.), 3 atk. kam., 4 rez. perd., 3 kld., 5 naud. balai.

14
19
80%
4/5
6

Jokubaitis pirmą kartą karjeroje rungtynes pradėjo starto penkete ir tikrai nesutriko. Nors ir ne viskas pavyko, tačiau Rokas buvo kūrybingiausias „Žalgirio“ žaidėjas ketvirtadienį bei bandė nuolat atakuoti Jaycee Carrollą. Tiesa, gynyboje prieš pastarąjį pora sykių lietuvis neatitvėrė kamuolio, tačiau didesnių klaidų išvengė ir tikrai atrodė daug geriau nei antradienį.

Marius Grigonis – 5 balai
29 min., 6 tšk. (2/4 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 2 rez. perd., 2 per. kam., 1 kld., 7 naud. balai.

„Real“ maksimaliai suvaržė „Žalgirio“ lyderio laisvę perimetre ir net neleido pagalvoti apie laisvus metimus, kurių jis išmetė vos 5. Žinoma, energijos pačio Grigonio veiksmams nepridėjo ir tai, jog prieš pora dienų jis ant parketo buvo praleidęs net 36 minutes, todėl šioje situacijoje galima pasidžiaugti, jog gynėjas bent neskubino įvykių aikštėje ir stengėsi žaisti komandai. Gynyboje iš pradžių Marius buvo atakuojamas Gabrielio Decko ir su juo nesusitvarkė, o taip pat per lengvai praleido Alberto Abaldę, kuomet varžovų ataka baigėsi dėjimu.

Lukas Lekavičius – 5 balai
19 min., 8 tšk. (4/9 dvit.), 2 rez. perd., 1 kld., 3 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Lekavičius per savo atkarpas aikštėje bandė gyvinti „Žalgirio“ puolimą ir dažnai įsiverždavo į baudos aikštelę, kur pelnyti taškus stengdavosi floateriais. Nors keli dvitaškiai ir įkrito, Lukas gavo du blokus ir dažniau jo bandymai prasiveržti baigdavosi įlipimu į medį ir sudėtingais metimais. Gynyboje buvo keista matyti gynėją prižiūrint 202 cm ūgio Abaldę.

Augustine'as Rubitas – 4,5 balo
22 min., 4 tšk. (1/4 dvit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 2 per. kam., 3 kld., 3 naud. balai.

Rubitas pirmą kartą šį sezoną rungtynes pradėjo nuo pradžių ir turėjo aiškią užduotį – pikenpopais atakuoti Walterį Tavaresą. Vis dėlto iš pirmųjų trijų metimų tikslą pasiekė vos vienas ir vėliau Rubitas nebebuvo išvedamas perimetre. Baudos aikštelėje Augustine'ui buvo sunku pulti prieš varžovų aukštaūgius, tačiau negalima pykti ant amerikiečio už Tavareso priežiūrą.

Steve'as Vasturia – 3 balai
10 min., 0 tšk. (0/2 trit.), 1 atk. kam., 0 naud. balų.

Po trylikos turų pertraukos Vasturia Eurolygoje vėl gavo tikrų minučių, tačiau per jas kažkuo labai neišsiskyrė. Jau pirmoje atakoje Carrollas pašokdino amerikietį prie tritaškio linijos, tačiau nepataikė, o vėliau pats Steve'as bandė pasižymėti dusyk iš toli, iš kurių vienas metimas buvo labai skubotas.

Joffrey Lauvergne'as – 1 balas
13 min., 2 tšk. (1/5 dvit.), 2 atk. kam., -3 naud. balai.

Lauvergne'as pirmą kartą rungtynes Eurolygoje šį sezoną pradėjo ant atsarginių suolelio ir tai suveikė neigiamai. Prancūzas sutrikęs žengė ant parketo, greitai dusyk prasižengė, neatitvėrė Alexo Tyuso, o jo bandymai atakuoti Tavaresą kartais atrodė labai liūdnai. Vis dėlto tokie blankūs Joffrey pasirodymai prieš aukštesnius vidurio puolėjus nebestebina ir yra tapę nemalonia tendencija. Šis mačas buvo nerezultatyviausias ir neefektyviausias sezone.

Martinas Gebenas aikštėje praleido 5 minutes ir per jas pelnė 2 taškus, pataikydamas 1 metimą iš 3.

Atrinkti (0) Visi (2)
Visiškai skai sutinku su mjU4 ir nesutinku su teksto autoriumi dėl Roko Jokūbaičio. Gana aukštinti jį ir ieškoti kur pagirti, kuomet to nereikia. Jis nebuvo kūrybingas, jo metimai buvo skuboti, gautas blokas, kur viskas aiškiai matėsi, kad taip ir nutiks, perdavimai įsivežus ir buvo neužtikrinti, ko pasekoje ir padarytos klaidos. Apskritai, mano manymu ir pati medija per daug iškėlė Roko fenomeną, kaip toks jaunas krepšininkas gali žaisti taip brandžiai. Tačiau dabar viskas stoja į savo vietas, ir tie iškelti dirbtiniai lūkesčiai nuvilia. Aišku, Rokas jaunas ir jo charakteris geras, tikiuosi, visko ko geriausio ir tik pirmyn
2021-02-26
+4
vakar supratau kad rokui per anksti fantazuot apie nba.. jei jis negali uzdengt senuko carol, jei puolime dazniau trepsi vietoj to kad drasiai daryt taskus, tai ten jam vieta nebent suolo gale atsirastu. per mazai vaikis dirba nes progreso nuo rudens praktiskai nematyt.