Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ 81:99 nusileido Utenos „Juventus“ ekipai, o vyriausiąjį trenerį Davidą Gale‘a labiausiai piktino auklėtinių neatkovoti kamuoliai, pramesti baudų metimai ir teisėjų darbas rungtynėse.

20
35
67%
6/9
13

„Kaip ir prašiau komandos, laikėmės rungtynėse, nes esame jaunesni, alkanesni, galime juos apibėgti ir jie pavargs, – spaudos konferencijoje po mačo sakė Gale‘as. – Manau, kad būtent link to viskas ir ėjo. Likus 5 minutėms priartėjome iki keturių taškų, tačiau tada rungtynės nuplaukė per kelias atakas.“

„Neatkovojome kamuolių, padarėme klaidą po minutės pertraukėlės ir „Juventus“ susikrovė 10 taškų persvarą. Turėjome savo šansą, bet įvyko ta pati sena istorija – neuždarėme rungtynių“, – pridėjo strategas.

– Kas nutiko pirmajame kėlinyje, kai susidarė įspūdis, jog visai nebuvo gynybos?
– Jie pataikė daug metimų. Manau, jog buvo blogi mūsų susikeitimai, neatsidurdavome reikiamose vietose pakankamai greitai.

Tikriausiai už tai susilauksiu problemų, bet apie tai, kas vyko pirmajame bei trečiajame kėliniuose, galima paklausti ir teisėjų. Pažiūrėkite į pražangų skirtumą. E.J. Montgomery pirmajame kėlinyje turėjo tris pražangas, o Arielis (Hukporti) – dvi.

„Juventus“ metė 13 baudų metimų trečiajame kėlinyje. Tai neįmanoma. Mūsų aukštaūgiai buvo lupami ir niekas nieko nešvilpė. Arielio kojos buvo užkabinamos po kiekvieno jo puskablio, Kazakauskas buvo žudomas po krepšiu. Tačiau kiekvieną kartą buvo švilpiami menkiausi prisilietimai prie Kupšo. Tai – pokštas. Man nerūpi, kaip atrodo turnyrinė lentelė, bet tai yra pokštas.

– Dėl FIBA lango buvo nemažas laiko tarpas be rungtynių. Ar buvo sunku grįžti į ritmą?
– Ne, visiškai ne. Vyrukams davėme 5-6 dienas poilsio ir tuomet treniravomės apie 11 dienų. Galbūt (ritmo nebuvimas) šiek tiek jautėsi, bet pradžioje mes atlikdavome metimus būdami visiškai laisvi.

Nepataikėme trijų ar keturių laisvų tritaškių, poros metimų iš po krepšio. Jeigu tokie metimai sukrenta pačioje pradžioje, mes turime visiškai kitokias rungtynes, nes tai buvo metimai iš gerų padėčių.

Labai lengva pasakyti, kad taip, neturėjome žaidybinio ritmo, bet jeigu tos pirmosios atakos būtų pasibaigusios tiksliais metimais, mes pirmaujame 10:2 ir turime visai kitokias rungtynes.

Nepataikėme pačioje pradžioje ir baigėme mačą realizavę 11 tritaškių iš 32, kas yra 34 proc. ir daugmaž siekia visos lygos vidurkį. Pagrindinė problema buvo ne ritmas, bet baudų metimai ir pralaimėta kova dėl kamuolių. Nepataikėme 9 baudų metimų ir atkovojome 12 kamuolių mažiau. Tai – esminis skirtumas.