Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

Jamesas Hardenas užfiksavo neeilinį trigubą dublį ir atvedė Bruklino „Nets“ (23-13) į dramatišką pergalę.

30
46
14
15

Steve‘o Nasho auklėtiniai išvykoje per pratęsimą 124:113 (27:21, 30:33, 24:27, 27:27, 16:5) palaužė „Spurs“ (17-13) ekipą ir San Antonijuje iškovojo pirmąją pergalę nuo 2002 m.

44 minutes žaidęs Hardenas pelnė 30 taškų (9/16 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud.), atliko 15 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 14 ir perėmė 2 kamuolius bei nė karto nesuklydo.

„Nets“ žvaigždė tapo pirmuoju žaidėju NBA istorijoje, kuriam pavyko pelnyti bent 30 taškų, atkovoti 10 kamuolių ir atlikti 15 rezultatyvių perdavimų nepadarant nė vienos klaidos. Pažymima, jog individualių krepšininkų klaidos į statistikos protokolą buvo pradėtos vesti nuo 1977-1978 m. sezono.

„Tiesiog stengiuosi atrasti būdų, kaip galėčiau daryti įtaką rungtynėms be taškų rinkimo, – apie savo pasirodymą sakė Hardenas. – Turime daug vyrukų, kurie gali pelnyti taškus. Aš ieškau komandos draugų ir stengiuosi sukurti jiems lengvus metimus.“

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes DeAndre Jordanas realizavo baudas, padidino „Nets“ persvarą iki 10 taškų (108:98) ir atrodė, kad Bruklino ekipa ramiai užbaigs rungtynes.

Vis dėlto Lonnie Walkeris bei Patty Millsas smeigė po tritaškį, DeMaras DeRozanas pridėjo dvitaškį ir likus žaisti 40,9 sekundės „Spurs“ deficitas sumenko iki 2 taškų – 106:108.

Po šio epizodo Hardenas bei Kyrie Irvingas nepataikė savo metimų, o kamuolį sugriebęs Dejounte Murray pasileido į greitą ataką ir su ketvirtojo kėlinio sirena išplėšė pratęsimą.

Daugiausia pataiko: Patrick Mills

Pratęsime kur kas geriau pasirodė „Nets“. Irvingas smeigė tritaškį, Bruce‘as Brownas realizavo metimą iš vidutinio nuotolio, o rungtynių vinimi tapo Hardeno tolimas metimas, leidęs svečiams atstatyti dviženklį pranašumą – 124:113.

„Spurs“ paskutiniuosius savo taškus pelnė iki pratęsimo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, kuomet Murray realizavo tritaškį ir buvo sumažinęs šeimininkų deficitą iki 3 taškų.

„Jis yra nuostabus krepšininkas, – apie Hardeną sakė Nashas. – Jis padaro kitus geresniais. Jamesas gali provokuoti pražangas, užbaigti atakas baudos aikštelėje ir visada yra pavojus ties tritaškio linija. Tiesiogine žodžio prasme jis gali daryti praktiškai viską. Jamesas yra puikus lyderis.“

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 22 (9/20 dvit., 6 atk. kam., 11 rez. perd.), Lonnie Walkeris (2/7 dvit., 5/10 trit., 4 rez. perd., 2 blok.) ir Dejounte Murray (7/13 dvit., 6 atk. kam., 8 rez. perd.) po 19, Jakobas Poeltlas (7/8 dvit., 12 atk. kam.) ir Patty Millsas (4/8 trit., 5 rez. perd.) po 14, Trey Lylesas 10 (2/5 trit., 7 atk. kam.), Luka Samaničius 8 (2/5 trit., 5 atk. kam.).

„Nets“: Jamesas Hardenas 30 (9/16 dvit., 3/7 trit., 14 atk. kam., 15 rez. perd.), Kyrie Irvingas 27 (3/14 dvit., 6/10 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.), Bruce'as Brownas 23 (8/10 dvit., 2/3 trit.), Nicolas Claxtonas 17 (7/8 dvit., 3 blok.), Joe Harrisas 9 (3/8 trit.), DeAndre Jordanas 8 (3/7 dvit., 13 atk. kam., 5 rez. perd., 3 blok.), Landry Shametas 7 (2/7 trit.).