Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

LaMelo Ballo spindesys, sustabdyti NBA lyderiai, Nikola Jokičiaus fantastiškas sezonas, atsukęs laikrodį Carmelo Anthony – tai ir dar daugiau – kovo 2-osios NBA pulse.

Kovo 2-osios NBA pulsas

ATSUKO. Portlando „Trail Blazers“ 123:111 susitvarkė su Šarlotės „Hornets“, o juos į pergalę veteranas Carmelo Anthony.

36-erių puolėjas per 32 minutes pelnė 29 taškus ir sužaidė geriausias sezono rungtynes.

PRAKEIKSMAS. „Hornets“ nepavyko nutraukti prakeiksmo – jie Portlande nelaimi nuo 2008-ųjų kovo.

SPINDI. Nepaisant pralaimėjimo, „Hornets“ gretose spindėjo LaMelo Ballas, per 32 minutes pelnęs 30 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Lygos pirmametis žaidžią nuostabią 5 rungtynių atkarpą – 23,4 taško, 5,6 atkovoto kamuolio ir 7,6 rezultatyvaus perdavimo.

TĘSIASI. Hjustono „Rockets“ namuose 90:101 nusileido Klivlando „Cavaliers“ ir patyrė 12-ąjį pralaimėjimą paeiliui.

Tuo metu „Cavs“ tai buvo ketvirtoji pergalė iš eilės, nors prieš tai jie skaičiavo 10 pralaimėjimų seriją.

ATKARPA. Hjustone žibėjo 39 taškus įmetęs Collinas Sextonas, kuriam tai buvo devintas paeiliui mačas, kai jis įmeta 22 ar daugiau taškų.

„Žinojau, kad turiu būti geresnis savo komandos draugams ir aš tik dabar pradedu žaisti, neapkraudamas savo galvos nereikalingomis mintimis“, – sakė Sextonas.

NELAIMINGAI. Bruklino „Nets“ iššvaistė solidų pranašumą, tačiau per pratęsimą vis tiek įrodė savo persvarą prieš San Antonijaus „Spurs“ – 124:113.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes „Nets“ pirmavo 10 taškų (108:98), tačiau „Spurs“ nesutriko ir su rungtynių sirena Dejounte Murray išplėšė pratęsimą.

Vis dėl to papildomoje atkarpoje „Nets“ pranašumas abejonių jau nebekėlė.

UNIKALUS. Nugalėtojų gretose Hardenas pelnė 30 taškų, atliko 15 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 14 bei nė karto nesuklydo.

„Nets“ žvaigždė tapo pirmuoju žaidėju NBA istorijoje, kuriam pavyko pelnyti bent 30 taškų, atkovoti 10 kamuolių ir atlikti 15 rezultatyvių perdavimų nepadarant nė vienos klaidos. Pažymima, jog individualių krepšininkų klaidos į statistikos protokolą buvo pradėtos vesti nuo 1977-1978 m. sezono.

„Tiesiog stengiuosi atrasti būdų, kaip galėčiau daryti įtaką rungtynėms be taškų rinkimo, – apie savo pasirodymą sakė Hardenas. – Turime daug vyrukų, kurie gali pelnyti taškus. Aš ieškau komandos draugų ir stengiuosi sukurti jiems lengvus metimus.“

PRISTABDĖ. Ziono Williamsono vedama Naujojo Orleano „Pelicans“ pristabdė NBA lyderius. „Pelicans“ savo aikštėje 129:124 susitvarkė su Jutos „Jazz“ krepšininkais.

Rudy Goberto nepabūgęs Zionas per 34 minutes pelnė 26 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

MVP? Denverio „Nuggets“ 118:112 palaužė Čikagos „Bulls“, o dar vieną įspūdingą pasirodymą surengė Nikola Jokičius.

Serbas per 38 minutes surinko 39 taškus, 14 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus bei 1 klaidą. Aukštaūgiui pritrūko vos vieno rezultatyvaus perdavimo iki 50-ojo karjeros trigubo dublio.

„Prabanga komandoje turėti MVP kandidatą, – po dvikovos sakė „Nuggets“ strategas Michaelas Malone'as. – Matau visas kalbas, kas aplink ką statytų naują komandą, bet jose niekada nematau Nikola. Aš esu už jį. Nikola Jokičius yra žmogus, aplink kurį norėčiau statyti komandą, ką mes sėkmingai ir darome Denveryje.“

Šį sezoną 26-erių centras per 35 minutes pelno po 27,1 taško, atkovoja po 11,1 kamuolio ir atlieka po 8,5 rezultatyvaus perdavimo.

UŽDOMINAVO. Filadelfijos „76ers“ be vargo 130:114 susitvarkė su Domanto Sabonio Indianos „Pacers“, o nugalėtojų gretose svarbų vadimenį atliko Joelis Embiidas.

Kamerūnietis per 27 minutes surinko 24 taškus, 13 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus, o po dvikovos pašiepė tiesioginį oponentą Mylesą Turnerį.

„Sakau su pagarba, tačiau tai yra mikrodvikova, kurioje dominuoju nuo atvykimo į NBA“, – po pergalės sakė Embiidas.

Turneris per 28 minutes pelnė 11 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir blokavo metimą.

EUROPA. Orlande įvyko galinga europiečių akistata, kurią laimėjo Dalaso „Mavericks“.

Teksaso klubą vedė Luka Dončičiaus ir Kristapo Porzingio tandemas. Pirmasis pelnė 33 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, o latvis surinko 17 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Magic“ ekipoje „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis pasižymėjo 29 taškais, 15 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyviais perdavimais, o prancūzas Evanas Fournier įmetė 26 taškus.