Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Vilerbano ASVEL (12-15) į Kauną atvyko kaip karščiausia Eurolygos komanda, tačiau vietos „Žalgiris“ (15-12) nutraukė pergalingą prancūzų seriją.

Fotogalerija

Martino Schillerio auklėtiniai ASVEL ekipą pranoko 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18). Vilerbano komanda iki šių rungtynių buvo pasiekusi šešias pergales paeiliui.

„Pagrindinė pergalės priežastis buvo gynyba, buvome labai aktyvūs, perėmėme 8 kamuolius, – po pergalės sakė Schilleris. – Tai parodo, kaip spaudėme juos. Gynyboje gerai dirbome ties Fallu. Jojo, Martinas Gebenas atliko puikų darbą ir neleido jam priimti kamuolio. Taip pat pristabdėme Howardą, kuris pastaruoju metu buvo puikioje formoje.“

Du su puse kėlinio vyko lygi kova, tačiau tuomet žalgiriečiai šovė į priekį. Marius Grigonis bei Joffrey Lauvergne’as atseikėjo po tritaškį, Lukas Lekavičius surinko keturis taškus iš eilės, o „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 12:2 bei ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdamas dviženklę persvarą – 67:57.

Gerą bangą pagavę žalgiriečiai nestabdė ir lemiamame ketvirtyje. Thomasas Walkupas bei Paulius Jankūnas realizavo po dvitaškį, Grigonis atseikėjo dar vieną tolimą metimą ir „Žalgirio“ persvara išaugo iki 14 taškų – 78:64.

Susitikimui artėjant į pabaigą ASVEL sugebėjo sumažinti deficitą iki vienženklio (73:80), tačiau rimčiau šiose rungtynėse nebeužsikabino.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Grigonis per 26 minutes surinko 21 tašką (3/5 dvit., 5/7 trit.), 2 perimtus ir 1 atkovotą kamuolį, 3 klaidas bei 13 naudingumo balų.

Lauvergne‘as prie pergalės pridėjo 18 taškų (6/11 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), 6 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 3 išprovokuotas pražangas, 1 klaidą bei 19 naudingumo balų.

18
19
55%
6/11
100%
3/3

„Roko ir Jojo kombinacija pikenrole leido įsibėgėti Lauvergne‘ui, – apie Jokubaičio bei Lauvergne'o duetą kalbėjo Schilleris. – Jie atliko puikų darbą, o geras žaidimas puolime įžiebė Jojo ir gynyboje. Pirmoje dalyje Lauvergne‘as tiek daug nežaidė, nes manau, kad puikias rungtynes turėjo ir Gebenas.“

Schillerio komentaras:

Rokas Jokubaitis surinko 10 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus. Pastarasis rodiklis – geriausias komandoje.

„Prieš tai mano atkarpa tikrai nebuvo labai maloni nei man pačiam, nei treneriams, nei, manau, sirgaliams, – spaudos konferencijoje sakė Jokubaitis. – Treneriai davė daug žaidybinio laiko, bet aikštėje nepavykdavo nuveikti kažko įspūdingo.

Viduje nežinojau, kur dėtis, nes man labai reikėjo tokių rungtynių. Ir psichologiškai, ir tam, kad pakelčiau ūpą sau ir komandos draugams. Tikrai labai džiaugiuosi komanda ir savo pasirodymu, nutrūko mano prastų rungtynių serija. Tikiuosi, kad iki sezono galo kreivė eis aukštyn.“

„Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas pelnė 5 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. Pastarasis rodiklis – geriausias veterano pasiekimas šiame sezone.

Schilleris pagyrų negailėjo ir savo komandos kapitonui.

„Pastaruoju metu jis tikrai žaidžia gerai. Nežinau, kur tai prasidėjo ir nesakau, jog jis žaidė blogai prieš tai, tačiau dabar jis – nuostabus. Jis iššovė KMT mače su „Neptūnu“, kur patraukė mus į priekį, taip pat sužaidė solidžiai su „Crvena Zvezda“. Tikiuosi, kad jis pratęs šią seriją“, – gerą veterano sportinę formą įvertino Schilleris.

ASVEL šiose rungtynėse suklydo 17 sykių, kuomet „Žalgiris“ – 13. Žalgiriečiai taip pat realizavo 23 dvitaškius iš 47 (49 proc.) ir 7 tritaškius iš 15 (47 proc.).

ASVEL pataikymas iš vidutinio nuotolio siekė 59 proc. (19 iš 32), o tolimų metimų – 32 proc. (8 iš 25).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 21 (5/7 trit.), Joffrey Lauvergne'as 18 (6/11 dvit., 6 atk. kam.), Thomasas Walkupas 12 (4 rez. perd.), Rokas Jokubaitis 10 (3/8 dvit., 5 rez. perd.), Augustine'as Rubitas 7 (2/8 dvit.).

ASVEL: Guerschonas Yabusele 17 (3/7 trit., 2 blok.), Norrisas Cole'as 14 (2/4 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Davidas Lighty 12 (6/7 dvit., 4 rez. perd., 6 kld.), Ismaelis Bako 10 (4/4 dvit.), Moustapha Fallas (7 atk. kam.), Amine Noua po 7.