Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo labai svarbia pergale namuose prieš Vilerbano ASVEL – 85:75.

Fotogalerija

Kauniečiai užgesino karščiausią Eurolygos komandą, susilygino pergalėmis su maču mažiau sužaidusia ir aštuntoje vietoje žengiančia Stambulo „Fenerbahče“ bei tęsia kovą dėl atkrintamųjų.

Rezultatyviausiai Lietuvos čempionų gretose žaidė Marius Grigonis, pelnęs 21 tašką (5/7 trit.). Gynėjas per 26 minutes surinko 13 naudingumo balų.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino Kauno ekipos žaidėjų individualius pasirodymus prieš Prancūzijos klubą.

Joffrey Lauvergne'as – 9 balai
21 min., 18 tšk. (6/11 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), 6 atk. kam., 2 per. kam., 19 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Neabejotinai geriausias Lauvergne'o pasirodymas šį sezoną, žvelgiant į abejas aikštelės puses, prieš komandas, kurios turi tradicinius vidurio puolėjus. Rungtynės prancūzui prasidėjo sunkiai ir, jei su Moustapha Fallu gynyboje pavyko tvarkytis, tai puolime susikurti gerų progų nesisekė. Vaizdas kardinaliai pasikeitė po pertraukos – Joffrey per du kėlinius įmetė 16 taškų, o Fallas ir toliau buvo prižiūrimas solidžiai. Prancūzas prieš gimtosios šalies klubą pataikė ir antrąjį savo sezono tritaškį.

Thomasas Walkupas – 9 balai
32 min., 12 tšk. (3/5 dvit., 1/2 trit., 3/3 baud.), 3 atk. kam., 4 rez. perd., 1 kld., 14 naud. balų.

Nuotr. KKF-Scanpix

Walkupo svarbiausia užduotis buvo prižiūrėti Norrisą Cole'ą ir nors NBA čempionas įmetė 14 taškų, žalgirietis puikiai pastarąjį atkirsdavo nuo kamuolio, dėl ko ASVEL atakas turėdavo įžaisti kitas krepšininkas ir jos tapdavo ne tokios kokybiškos. Puolime Thomasas atsakė varžovams fiziškumu, jautė žaidimo ritmą ir per 32 minutes suklydo vos sykį. Taip, pirmoje mačo dalyje gynėjas paskubėjo su tolimu metimu, tačiau rungtynių pabaigoje dėjo tašką įmesdamas dvitaškį su pražanga.

Rokas Jokubaitis – 8,5 balo
23 min., 10 tšk. (3/8 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), 5 rez. perd., 2 per. kam., 1 kld., 14 naud. balų.

18
19
55%
6/11
2

Rokas rungtynes pradėjo nuo gynybos prieš Davidą Lighty ir nors pastarasis komandinėje gynyboje pora kartų buvo pamestas, žalgirietis gerai tvarkėsi su savo užduotimis, spaudė varžovą nuo galinės linijos ir tai davė apčiuopiamos naudos. Puolime ne visi metimai sukrito, tačiau Jokubaitis spinduliavo energija, jo perdavimai Lauvergne'ui virš lanko užkūrė visą komandą ir jis buvo kertinis žmogus trečiajame kėlinyje, kuomet „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą. Atrodė, jog pastaruoju metu 20-mečio žaidimo kreivė buvo smukusi, todėl labai svarbu, jog pavyko atsitiesti būtent tada, kai komanda neteko dar vieno žmogaus perimetro rotacijoje (Artūro Milaknio).

Marius Grigonis – 8 balai
26 min., 21 tšk. (3/5 dvit., 5/7 trit.), 2 per. kam., 3 kld., 4 praž., 13 naud. balų.

Marius dvikovą pradėjo lanko nelietusiu tritaškiu, tačiau vėliau įsūdė penkis, bausdamas gynyboje besikeičiančius varžovus. Kai kurie Grigonio tritaškiai atšokus galėjo net priminti Stepho Curry epizodus už Atlanto, tačiau reikia pripažinti, jog žalgirietis dėl savo taškų turėjo vargti ir demonstruoti meistriškumą – gynėjas per 26 minutes neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo ir išprovokavo vos vieną pražangą. Gynyboje krepšininką stabdė susirinktos asmeninės pražangos.

Paulius Jankūnas – 7,5 balo
21 min., 5 tšk. (2/4 dvit., 1/2 baud.), 9 atk. kam., 4 išpr. praž., 10 naud. balų.

Atrodo, jog Paulius išgėrė jaunystės eliksyro ir dvikovoje su ASVEL buvo ne tik gudresnis, bet ir greitesnis, kas leido atkovoti daugiausiai kamuolių šį sezoną (9), iš kurių penki – puolime. Antrųjų šansų žalgiriečiams suteikęs kapitonas žaidė labai protingai bei buvo solidi atsvara varžovų fiziškumui. Taip, antrajame kėlinyje buvo prastesnė atkarpa, kai sekė gautas blokas, žingsniai bei pražanga, tačiau, žiūrint bendrai, Jankūnas atliko nuostabų darbą.

Lukas Lekavičius – 7 balai
14 min., 6 tšk. (3/3 dvit.), 2 rez. perd., 1 kld., 6 naud. balai.

Dvikovą Lekavičius pradėjo blankiai, turėjo problemų asmeninėje gynyboje, o jo neatitvertas žmogus prie savojo krepšio kainavo „Žalgiriui“ tris taškus, dėl ko gynėjas pirmoje mačo dalyje daugiau laiko leido ant suolo. Vis dėlto trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje trys paeiliui Luko sėkmingos atakos padėjo pamatus šeimininkų pergalei. Įdomu, jog pastaruoju metu iš įžaidėjo žaidimo dingo tolimi metimai – pastarąjį Eurolygoje Lekavičius įmetė dar sausio 15-ąją Sankt Peterburge, o nuo to laiko metė vos 3 tritaškius per šešerias rungtynes.

Augustine'as Rubitas – 5,5 balo
19 min., 7 tšk. (2/8 dvit., 3/4 baud.), 4 atk. kam., 4 naud. balai.

Rubitas turėjo savo atkarpą, tačiau rungtynėse kelissyk prametė patogius metimus, o tai stipriai pablogino jo pataikymo procentą. Prie prasto pataikymo prisidėjo ir pora ne pačių protingiausių metimų iš vidutinio nuotolio, tačiau Augustine'as taip pat atliko gerą darbą ginantis prieš Fallą.

Nigelas Hayesas – 4 balai
31 min., 4 tšk. (1/2 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 4 kld., 1 naud. balas.

Rungtynes Hayesas pradėjo metimu iš vidutinio nuotolio bei dviem baudų metimais ir tai sufleravo, jog gali būti dar vienas geras amerikiečio vakaras. Vis dėlto vėliau Nigelas puolime išnyko, o ir gynyboje turėjo problemų su Guerschonu Yabusele. Žalgirietis suklydo daugiausiai kartų šį sezoną (4), o taip pat prieš ASVEL nutrūko Hayeso tritaškių serija – puolėjas 18 mačų paeiliui Eurolygoje įmesdavo bent po vieną tolimą metimą.

Martinas Gebenas per 6 minutes išprovokavo dvi pražangas bei pataikė dvi baudas iš keturių. Lietuvis vaizdo aikštėje tikrai negadino, per trumpą atkarpą buvo labai aktyvus ir įrodinėjo, jog yra vertas didesnio žaidimo laiko.

Karolis Lukošiūnas antrąsyk Eurolygoje gavo tikrų minučių ir nors per 5 minutes progos išsimesti gero metimo nesurado, tačiau gynyboje grubių klaidų nepadarė, o tai ir yra pirmiausia reikalaujama iš jauno krepšininko.