Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kad Joffrey Lauvergne’as gali aukštai pašokti, mes puikiai žinome. Antradienį „Žalgirio“ arenoje jis pademonstravo, kad gali ir kur kas daugiau.

Fotogalerija

Kauno „Žalgirio“ aukštaūgis antroje mačo su Vilerbano ASVEL dalyje pelnė 16 taškų ir sužaidė bene geriausias sezono rungtynes, kai statistika protokole atspindėjo ir didelį indėlį į pergalę.

Jo pasirodymas padėjo nutraukti šešių iš eilės ASVEL pergalių seriją ir tuo pačiu išlaikė „Žalgirį“ kovoje dėl atkrintamųjų.

„Kartą pralaimėjęs būsi penkioliktas, kartą laimėjęs – trečias. Čia aišku perdedu, bet esu labai laimingas dėl pergalės“, – po dvikovos kalbėjo Lauvergne’as.

Iki ilgosios pertraukos jis žaidė vos 8,5 min. ir tik du kartus metė į krepšį. Atrodė, kad tai bus jo tipinės rungtynės, kai stringama prieš didelius vidurio puolėjus kaip Moustapha Fallas, Yousoupha Fallas, Walteris Tavaresas ar Nikola Milutinovas. Šį įspūdį dar labiau sustiprino gautas blokas trečiojo kėlinio pradžioje.

Visgi netrukus Lauvergne’as ėmė demonstruoti kitą savo veidą. Iš pradžių jis vienas prieš vieną įveikė Fallą ir pelnė du taškus su pražanga, o netrukus išprovokavo trečiąją šio 218 cm ūgio milžino pražangą, privertusią jį atsisėsti ant suolo.

Iš žaidimo išėmus aukščiausią jo dalyvį, Lauvergne’as netrukus du kartus pakilo virš lanko ir į jį galingai grūdo Roko Jokubaičio pakabintus kamuolius.

Dar po poros minučių Lauvergne’as atsidūrė laisvas prie tritaškio linijos, Jokubaitis sudvejojo, ar verta jam duoti kamuolį, tačiau galiausiai perdavė ir prancūzas smeigė tritaškį – vos antrą taiklų šio sezono Eurolygoje.

18
19
55%
6/11
100%
3/3

„Nemetu daug tritaškių, bet jeigu esu laisvas, galiu mesti. Gal reikia mesti dažniau? – po dvikovos šypsojosi Lauvergne’as. – Ne, juokauju, turime pakankamai vaikinų, metančių labai gerai.“

Vienas iš tokių – Marius Grigonis. Jo pirmasis tolimas metimas mačo pradžioje net nelietė lanko, bet po to Grigonis realizavo 5 tritaškius iš 6 ir su 21 tašku buvo rezultatyviausias „Žalgiryje“.

„Buvo labai svarbus mačas, – rūbinėje „Žalgiris TV“ sakė Grigonis. – Jie turėjo gerą atkarpą, smagu, kad perlaužėme rungtynes, Lukas atsigavo, primetė, labai smagu.“

Grigonio paminėtas komandos draugas surinko 6 taškus, visus juos – per bene svarbiausią mačo atkarpą, kai trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirto pradžioje realizavo tris dvitaškius iš eilės ir kauniečių pranašumas išsaugo iki 69:57.

„Žalgiris“ po ilgosios pertraukos surinko 45 taškus, tačiau ne mažiau svarbu buvo ir darbas gynyboje, kur praleista 33 taškai. Tai po dvikovos akcentavo ir treneris Martinas Schilleris.

„Pagrindinė pergalės priežastis buvo gynyba, buvome labai aktyvūs, kamuolį pamušėme 21 kartą, perėmėme 8 kamuolius, – spaudos konferencijoje sakė Schilleris. – Tai parodo, kaip spaudėme juos. Gynyboje gerai dirbome ties Fallu. Jojo ir Martinas Gebenas atliko puikų darbą ir neleido jam priimti kamuolio. Taip pat pristabdėme Howardą, kuris pastaruoju metu buvo puikioje formoje.“

Tai buvo bene solidžiausias „Žalgirio“ pasirodymas abejose aikštės pusėse per paskutines penkerias Eurolygos rungtynes. Prieš tai keturis kartus iš eilės neperžengę 75 taškų ribos ir tris sykius suklupę, šįkart žalgiriečiai gavo pakankamai solidžių pasirodymų abejose aikštės pusėse.

ASVEL puolimo variklis Norrisas Cole’as pirmajame kėlinyje pelnė 9 taškus, tačiau per likusią rungtynių dalį, prižiūrimas daugiausia Thomaso Walkupo, liko vos su 5 taškais.

Walkupas, savaitgalį praleidęs LKL rungtynes dėl čiurnos traumos, žaidė daugiausiai komandoje – 32 minutes.

Po krepšiais kauniečių gretose spindėjo Paulius Jankūnas, sugriebęs 9 kamuolius, 5 iš jų – puolime. Abu šie rodikliai šį sezoną jam yra geriausi Eurolygoje.

Puolime „Žalgiris“ gavo gaivaus oro gurkšnį iš Roko Jokubaičio, kuris surinko 10 taškų ir 5 rezultatyvius perdavimus, o jo pasirodymas trečiajame kėlinyje buvo vienas ryškiausių komandoje.

Jis ir perėmęs kamuolį pelnė taškus, ir provokavo pražangas, ir galų gale kabino kamuolius Lauvergne’o dėjimams.

Tai buvo visai kitoks vaizdas, nei prieš ketverias ankstesnes rungtynes, kai per jas kartu sudėjus pelnė 12 taškų ir pataikė 5 metimus iš 15.

„Ta atkarpa tikrai nebuvo labai maloni nei man pačiam, nei treneriams, nei, manau, sirgaliams, – spaudos konferencijoje sakė Jokubaitis. – Treneriai davė daug žaidybinio laiko, bet aikštėje nepavykdavo nuveikti kažko įspūdingo.

Viduje nežinojau, kur dėtis, nes man labai reikėjo tokių rungtynių. Ir psichologiškai, ir tam, kad pakelčiau ūpą sau ir komandos draugams. Tikrai labai džiaugiuosi komanda ir savo pasirodymu, nutrūko mano prastų rungtynių serija. Tikiuosi, kad iki sezono galo kreivė eis aukštyn.“

Jokubaičio ir Lauvergne'o duetą po dvikovos išskyrė ir Schilleris.

„Roko ir JoJo kombinacija pikenrole leido įsibėgėti Lauvergne‘ui, – sakė „Žalgirio“ treneris. – Jie atliko puikų darbą, o geras žaidimas puolime įžiebė Jojo ir gynyboje. Pirmoje dalyje Lauvergne‘as tiek daug nežaidė, nes, manau, kad puikias rungtynes turėjo ir Gebenas.“

Praėjusias rungtynes Madride pirmą kartą pradėjęs nuo suolo, Lauvergne'as Ispanijos sostinėje sužaidė bene blogiausias sezono rungtynes, tačiau su kaupu atsitiesė dvikovoje su ASVEL.

Ar tai reiškia, kad žaisdamas su aukštesniais varžovais jis rado naujų ginklų?

„Savo karjeroje daugiau žaidžiau ketvirtu, o ne penktu numeriu, esu įpratęs išnaudoti savo fizinį pranašumą ir kartais nėra lengva žaisti su didesniais vaikinais, – pripažino Lauvergne'as. – Bet esu greitesnis ir turiu savo stiprybių prieš tuos vaikinus, reikia tik naudoti tai. Kaupiu patirtį ir, manau, randu būdų patobulėti.“

Nuo to tik geriau „Žalgiriui“.

Po šio laimėjimo Kauno klubas pakilo į devintąją turnyrinės lentelės vietą, turėdamas tiek pat pergalių su pozicija aukščiau esančia, tačiau rungtynėmis mažiau žaidusia Stambulo „Fenerbahče“.

Komentarus rašyti gali tik registruoti ir prisijungę vartotojai.