Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Svarbią pergalę Europos taurės „Top 16“ etape iškovojo Manto Kalniečio ir Mindaugo Kuzminsko atstovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv“ (2-3).

18
32
100%
9/9
2

Jevgenijaus Pašutino auklėtiniai F grupės rungtynėse išvykoje 83:61 (22:14, 26:14, 19:15, 16:18) sudorojo Paryžiaus „Metropolitans 92“ (3-2) krepšininkus.

Pralaimėjimas būtų palaidojęs „Lokomotiv“ šansus žengti į atkrintamąsias, tačiau nugalėję Paryžiaus ekipą rusai sugrąžino tarpusavio pranašumą, mat pirmojoje dvikovoje nusileido 4 taškais (79:83).

Jeigu paskutiniame ture „Loko“ bent 13 taškų persvara įveiks Trento „Dolomiti Energia“ (2-2), į ketvirtfinalį iškops iš pirmosios F grupės vietos. Pralaimėjimas apskritai užkirstų kelią į atkrintamąsias.

Kuzminskas per 27 minutes pelnė 9 taškus (1/5 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 5 naudingumo balus.

Kitas „Lokomotiv“ lietuvis Kalnietis per 29 minutes surinko 3 taškus (0/1 dvit., 1/6 trit.), 4 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį, klaidą, 2 pražangas ir -1 naudingumo balą.

Rungtynių nugalėtojas paaiškėjo dar prieš ilgąją pertrauką, kuomet rusai spurtavo 14:4 ir po Kuzminsko tolimo šūvio persvara pasiekė 22 taškus (42:20).

Likusį rungtynių laiką ir toliau dominavo „Loko“ bei vienu metu skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs 29 taškus (76:47).

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Willas Cummingsas, kuris per 24 minutes pelnė 18 taškų (3/5 dvit., 1/1 trit., 9/9 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir surinko 32 naudingumo balus.

„Metropolitans 92“: Anthony Brownas 15 (2/5 trit., 5/5 baud., 4 kld.), Maxime'as Roosas 12 (3/5 trit.), Brandonas Brownas 11 (2/3 trit.).

Lokomotiv: Nigelas Williamsas-Gossas 19 (5/8 dvit., 2/3 trit., 7 rez. perd., 6 per. kam., 4 kld., 27 naud.), Willas Cummingsas 18 (9/9 baud., 4 rez. perd., 32 naud.), Kevinas Hervey 12 (5/8 dvit.), Mindaugas Kuzminskas , Drew Gordonas (4/7 dvit., 11 atk. kam., 4 rez. perd.) po 9, Reggie Lynchas 7 (5 atk. kam.).