Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr. AFP – Scanpix

Damiano Lillardo siautulys, Russello Westbrooko problemos, Domanto Sabonio trigubas dublis, šventė „Knicks“ kieme – tai ir dar daugiau – kovo 5-osios NBA pulse.

Kovo 5-osios NBA pulsas

NESUSTABDOMI. Finikso „Suns“ 120:98 išvykoje nepasigailėjo „Golden State Warriors“ ir iškovojo 16-ąją pergalę per 19 rungtynių.

„Kai laimi rungtynes, tu jauti, kad viskas sekasi gerai. Tam, kad laimėtų rungtynes, komanda viską daro teisingai. Laimime tiek namie, tiek išvykose“, – po mačo džiūgavo „Suns“ strategas Monty Williamsas.

Dabar „Suns“ turi 24 pergales ir 11 pralaimėjimų ir pirmą kartą nuo 2006-2007 metų sezono „Visų žvaigždžių“ rungtynes pasitinka būdama tarp dviejų geriausių lygos komandų.

PERTRAUKA. NBA laukia „Visų žvaigždžių“ rungtynių, o dėl to „Warriors“ turės savaitės pertrauką, dėl ko pasidžiaugė jų vairininkas Steve'as Kerras.

„Kiekvienas mūsų komandoje yra pavargęs ir reikia pertraukos tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Turime vyrukų, kurie nekantrauja pasimatyti su šeimomis ir jiems bus į naudą nesitreniruoti ir praleisti kelias dienas namuose“, – teigė Kerras.

SPROGO. Portlando „Trail Blazers“ namuose 123:119 palaužė Sakramento „Kings“, o nugalėtojams Damianas Lillardas įmetė 44 taškus, iš kurių 10 paeiliui buvo pelnyti mačo pabaigoje.

GRĮŽTA. Tris pergales paeiliui iškovojusi „Blazers“ sulaukė gerų žinių iš medikų – nuo sausio nežaidusiam C.J. McCollumui leistos kontaktinės treniruotės. Iki traumos gynėjas fiksavo 26,7 taško vidurkį.

Centras Jusufas Nurkičius tęsia reabilitaciją po riešo traumos ir tik kitą savaitę bus aiškiau, kada jis galės grįžti ant parketo.

KLAIDOS. San Antonijaus „Spurs“ namuose 102:107 nusileido Oklahomos „Thunder“, o po rungtynių Greggas Popovichius akcentavo klaidų skaičių.

„Mes nesame komanda, kuri gali suklysti 19 sykių ir leisti varžovams iš to pelnyti 26 taškus. Tai sufleruoja apie mūsų nuovargį ir kartais taip nutinka“, – kalbėjo „Spurs“ vairininkas.

LYDERIS. Jimmy Butleris dar sykį pasirūpino Majamio „Heat“ pergale. NBA vicečempionai rungtynių pabaigoje prieš Naujojo Orleano „Pelicans“ spurtavo 11:2 ir įgijo dviženklę persvarą, o per šią atkarpą Butleris surinko 9 taškus.

„Mes juo pasitikime, norime, kad kamuolys tokiais momentais būtų pas jį ir jis tai išnaudoja. Nuostabu stebėti, ką jis gali atlikti ant parketo“, – apie Butlerį kalbėjo Goranas Dragičius.

Iš viso „Heat“ lyderis per 34 minutes įmetė 29 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

APMAUDŽIAI. Jono Valančiūno atstovaujama Memfio „Grizzlies“ buvo arti pergalės prieš vienus NBA favoritų, tačiau lemiamas Jrue Holiday dvitaškis nulėmė Milvokio „Bucks“ pergalę – 112:111.

Per paskutinę minutę pirmaujanti komanda keitėsi penkis sykius.

Pralaimėjusiems Valančiūnas per 27 minutes įmetė 13 taškų, atkovojo 12 kamuolių, blokavo 1 metimą, perėmė 1 kamuolį, tris sykius suklydo ir kartą prasižengė.

AŠTUNTASIS. Prieš NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes Domantas Sabonis dar kartą visiems priminė, kodėl jis yra viena iš lygos žvaigždžių.

Mače prieš Denverio „Nuggets“ lietuvis per 38 minutes pelnė 10 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė 4 kamuolius, triskart suklydo ir sykį prasižengė.

Lietuvis karjeroje įsirašė 8-ąjį trigubą dublį. Indianos „Pacers“ istorijoje tai yra geriausias rezultatas.

Deja, „Pacers“ namuose patyrė pralaimėjimą – 103:113.

PAVYZDYS. Niujorko „Knicks“ namuose 114:104 įveikė Detroito „Pistons“ ir dabar turi teigiamą pergalių ir pralaimėjimų balansą – 19-18.

Nugalėtojams Juliusas Randle'as pelnė 27 taškus, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, o „Knicks“ vyriausiasis treneris Tomas Thibodeau jį įvardijo kaip pagrindinę sėkmės priežastį šį sezoną.

„Jis yra nuostabus darbininkas ir rodo tikrą pavyzdį visai komandai. Šį sezoną Juliusas – neįtikėtinas, jo įtaka mūsų pergalėms – milžiniška“, – teigė Thibodeau.

Pirmą kartą karjeroje NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse žaisiantis Randle'as šį sezoną pelno po 23,2 taško, atkovoja po 11,1 kamuolio ir atlieka po 5,5 rezultatyvaus perdavimo.

Puolėjas yra pirmasis „Knicks“ žaidėjas iki „Visų žvaigždžių“ rungtynių pertraukos surinkęs 800 taškų, 400 atkovotų kamuolių ir 200 rezultatyvių perdavimų.

ŠVENTĖ. Niujorko ekipa pirmą kartą nuo 2012-2013 metų sezono „Visų žvaigždžių“ rungtynes pasitinka su teigiamu pergalių ir pralaimėjimų balansu. Būtent tas sezonas buvo paskutinis, kuomet „Knicks“ pateko į atkrintamąsias.

TANDEMAS. Bradley Bealas ir Russellas Westbrookas kartu pelnė 60 taškų, o tai leido Vašingtono „Wizards“ įveikti Los Andželo „Clippers“ – 119:117.

Šį sezoną daugiausiai taškų NBA renkantis Bealas (vid. po 32,9) surinko 33 taškus, realizuodamas 14 baudos metimų iš 15.

PROBLEMA. Per karjerą 80 proc. pataikymą nuo baudų metimų linijos fiksuojantis Westbrookas šį sezoną susidūrė su problemomis.

Mače prieš „Clippers“ gynėjas realizavo 7 baudas iš 15, o šį sezoną jo pataikymas nuo baudų metimo linijos yra prasčiausias karjeroje bei siekia 58,3 proc.

„Aš vis tiek juo pasitikiu, jis ties tuo dirba ir susigrąžins savo procentą. Jis atlieka daug gerų dalykų“, – apie Westbrooką kalbėjo „Wizards“ strategas Scottas Brooksas.

Rungtynių pabaigoje Westbrookas nusiplėšė rankoves ir pataisė pataikymą – įmetė dvi baudas iš dviejų.

NETENKINA. Bostono „Celtics“ iškovojo ketvirtąją pergalę paeiliui, šį kartą 132:125 įveikdami Toronto „Raptors“, tačiau ši serija netenkina vyriausiojo trenerio Brado Stevenso.

Per šią laimėjimų seriją tai buvo didžiausia persvara „Celtics“ iškovota pergalė.

„Bet kuris iš pastarųjų keturių mačų galėjo pakrypti kita linkme ir mes turime stipriai patobulėti, jeigu norime tapti komanda, kuria siekiame būti“, – teigė Stevensas.

„Celtics“ su 19 pergalių ir 17 pralaimėjimų Rytuose žengia 4-oje vietoje.