„Barcelonos“ (20-8) krepšininkai vyriausiajam treneriui Šarūnui Jasikevičiui gimtadienio proga sugebėjo įteikti pergalę.

18
26
100%
4/4
10

Katalonijos klubas namuose po atkaklios kovos 71:57 (25:4, 8:22, 17:19, 21:12) palaužė lietuviškąją Vitorijos „Baskonia“ (14-14) komandą, kuri iki šio susitikimo buvo laimėjusi penkerias rungtynes paeiliui.

Mačo nugalėtojas sprendėsi ketvirtojo kėlinio pabaigoje. Likus žaisti keturias minutes Alecas Petersas pelnė taškus su pražanga ir sumažino „Baskonia“ deficitą iki 5 taškų (54:59).

Vis tik tuomet Cory Higginsas bei Nikola Mirotičius smeigė po tritaškį, Brandonas Daviesas pridėjo taškus iš po krepšio ir likus žaisti mažiau nei dvi minutes „Barcos“ persvara siekė 13 taškų – 67:54.

Katalonus į pergalę tempęs Mirotičius per 30 minučių surinko 18 taškų (4/7 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.), 10 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, 1 bloką, 4 išprovokuotas pražangas bei 26 naudingumo balus.

Atrodė, jog pirmajame kėlinyje visiškai dominavusi „Barcelona“ iškovos lengvą pergalę. Mirotičius pataikė dvitaškį, Brandonas Daviesas pelnė taškus su pražanga, o dar vieną tikslų metimą realizavo Adamas Hanga ir katalonai triuškino savo varžovus 25:4.

Visa „Baskonia“ komanda per pirmąjį kėlinį buvo surinkusi -6 naudingumo balus.

Vis dėlto visiškai priešingas vaizdas buvo antrajame ketvirtyje, kurį Duško Ivanovičiaus kariauna laimėjo 22:8 ir į ilgąją pertrauką išėjo turėdama viso labo 7 taškų deficitą (26:33).

Po ilgosios pertraukos gyvybingiau taip pat atrodė baskai. Pierria Henry realizavo baudas, Youssoupha Fallas suvertė taškus baudos aikštelėje, o Rokas Giedraitis atseikėjo tritaškį ir įpusėjus trečiajam kėliniui rezultatas tapo lygus – 40:40.

Vitorijos klubo gretose Giedraitis per 34 minutes surinko 11 taškų (4/6 dvit., 1/5 trit.), 2 perimtus ir 1 atkovotą kamuolį, 3 klaidas bei 6 naudingumo balus.

Tuo metu 9 minutes žaidęs Tadas Sedekerskis taškų nepelnė (0/2 dvit.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį prasižengė ir surinko -1 naudingumo balą.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 18 (4/7 dvit., 10 atk. kam., 26 naud. bal.), Cory Higginsas 13 (2/6 dvit., 2/6 trit.), Brandonas Daviesas (4/5 dvit.) ir Adamas Hanga po 9.

„Baskonia“: Youssoupha Fallas 12 (6/7 dvit.), Rokas Giedraitis 11 (4/6 dvit., 1/5 trit.), Pierria Henry 9 (2/7 dvit., 8 rez. perd., 6 kld.).