Nuotr.: Rokas Lukoševičius

Iš letargo miego lemiamu metu prabudęs Vilniaus „Rytas“ (16-5) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) išvargo sunkią pergalę.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 95:86 (24:21, 16:29, 22:16, 33:20) įveikė Alytaus „Dzūkijos“ (7-13) krepšininkus.

Tai buvo devintoji vilniečių pergalė paeiliui ir šį vakarą laimėję sostinės krepšininkai pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą, aplenkdami Utenos „Juventus“ (16-6).

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie vedami Paolo Marinelli antrajame kėlinyje spurtavo 19:8 ir po Modesto Paulausko baudos metimų įgijo 10 taškų pranašumą (42:32) bei sugebėjo jį išlaikyti iki ilgosios pertraukos (50:40).

Trečiąjį kėlinį geriau pradėjo dzūkai, kurie vienu metu turėjo 14 taškų persvarą (56:42), tačiau vilniečiai atsakė spurtu 14:2 ir po Ivano Buvos dvitaškio ketvirtojo kėlinio pradžioje išlygino rezultatą (66:66).

Iki rungtynių pabaigos likus 6 minutėms rezultatas buvo lygus 75:75, tačiau vilniečiai spurtavo 12:2 ir po Mindaugo Girdžiūno tolimo šūvio likus 3 minutėms pabėgo per 10 taškų (87:77).

Per likusį laiką alytiškiai stebuklo sukurti nesugebėjo ir turėjo pripažinti pralaimėjimą.

„Rytą“ į pergalę klubo naujokas Buva, kuris per 21 minutę pelnė 21 tašką (7/8 dvit., 0/1 trit., 7/8 baud.), atkovojo 7 bei prarado 1 kamuolį, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

„Dzūkijos“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Marinelli karjeros mačas. Italas per 35 minutes pelnė 26 taškus (9/14 dvit., 2/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 2 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 26 naudingumo balus.

21
32
88%
7/8
7

Nepaisant pralaimėjimo, „Dzūkijos“ vyr. treneris Nikola Vasilevas teigiamai įvertino savo žaidėjų pasirodymą ir, kaip vieną pralaimėjimo priežasčių, išskyrė aukštaūgių problemas su pražangomis.

„Sunkios rungtynės, bet esu patenkintas savo žaidėjais, kaip jie šiandien pasirodė. Pirmoje pusėje kontroliavome situaciją tiek gynyboje, tiek puolime.

Jie pataikė sunkių metimų rungtynių pradžioje, bet po ilgosios pertraukos turėjome problemų aukštaūgių grandyje su pražangomis ir tai pakeitė rungtynių eigą. Netekę agresyvumo, nebekontroliavome atkovotų kamuolių ir varžovai tuo pasinaudojo“, – kalbėjo strategas.

„Ryto“ vyr. treneris Žibėnas nebuvo patenkintas auklėtinių pasirodymu pirmoje rungtynių pusėje, tačiau pagyrė žaidėjus už įvestas korekcijas.

„Nėra pačios geriausios emocijos, nėra ko slėpti. Šios rungtynės susidėjo iš dviejų skirtingų dalių. Laimei, kad už pirmąją rungtynių dalį niekas neįrašė pralaimėjimo. Pagarba žaidėjams, kurie antroje rungtynių pusėje išėjo visai kitais veidais, kitomis emocijomis, kitu pasitikėjimu ir kas svarbiausia, pasididžiavimu gynyboje, – mintimis dalijosi strategas.

Kai pradėjome gintis, jokių problemų neturėjome ir puolime. Antroje rungtynių pusėje įmetėme 55 taškus, bet ne dėl to, kad gerai kamuolys judėjo, o todėl, kad atsidarėme žaisdami gynyboje“, – pridūrė Žibėnas.

„Dzūkija“: Paolo Marinelli 26 (9/14 dvit., 2/5 trit., 7 rez. perd.), Tadas Rinkūnas 15 (3/6 trit.), Kristupas Žemaitis 12 (2/2 trit., 5 rez. perd.), Artūras Jomantas 9 (3/7 dvit.), Simas Jasaitis 8 (2/2 trit.).

„Rytas“: Ivanas Buva 21 (7/8 dvit., 7/8 baud., 7 atk. kam., 32 naud.), Martynas Echodas 16 (7/9 dvit., 5 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 11 (8/8 baud., 4 rez. perd.), Andrew Goudelockas 10 (3/7 dvit.), Lukas Uleckas 9 (3/3 trit.), Arnas Butkevičius 7.