Nuotr.: SIPA-Scanpix
Nuotr. SIPA-Scanpix

Maskvos srities „Chimki“ (8-8) vertėsi be daugumos lyderių, tačiau vis tiek sugebėjo patiesti VTB Vieningosios lygos lyderius Sankt Peterburgo „Zenit“ (15-3).

Išvykoje žaidę Andrejaus Malcevo auklėtiniai triumfavo 81:78 (22:19, 19:20, 14:18, 26:21).

„Chimki“ šiose rungtynėse vertėsi be Aleksejaus Švedo, Devino Bookerio, Janio Timmos bei Stefano Jovičiaus. Komandą jau anksčiau paliko Dairis Bertans ir Jonas Jerebko.

„Zenit“ savo gretose vis dar neturėjo traumuoto Artūro Gudaičio, K.C. Riverso ir Tariko Blacko.

Likus žaisti tris minutes „Zenit“ pirmavo 69:66, tačiau Errickas McCollumas atseikėjo du tritaškius paeiliui, Antonas Ponkrašovas realizavo baudas ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei 3 taškų persvarą jau turėjo „Chimki“ – 74:71.

Xavi Pascualis paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ataka baigėsi Kevino Pangoso klaida, o kitoje aikštelės pusėje McCollumas smeigė dar vieną tolimą šūvį ir padidino svečių persvarą iki 6 taškų – 77:71.

Iš karto po to Vitalijus Fridzonas atsakė trimis baudomis. Ir nors McCollumas bei Ponkrašovas pataikė tik po vieną baudos metimą, to užteko, kad „Chimki“ išsaugotų persvarą ir švęstų pergalę.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs Jordanas Mickey per 36 minutes surinko 20 taškų (7/13 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud.), 9 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 5 klaidas bei 19 naudingumo balų.

McCollumas prie pergalės pridėjo 16 taškų (2/7 dvit., 3/4 trit., 3/4 baud.), 4 rezultatyvius perdavimus, po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 6 išprovokuotas pražangas, 2 klaidas bei 14 naudingumo balų.

Šeimininkus paskui save tempęs Alexas Poythressas per 18,5 minutės pelnė 22 taškus (9/10 dvit., 4/5 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas, 4 sykius suklydo bei surinko 22 naudingumo balus.

„Zenit“: Alexas Poythressas 22 (9/10 dvit., 22 naud. bal.), Kevinas Pangosas 16 (2/6 dvit., 3/8 trit., 7 rez. perd.), Willas Thomasas 13 (9/10 baud.), Mateuszas Ponitka 11.

„Chimki“: Jordanas Mickey 20 (7/13 dvit., 9 atk. kam., 5 kld., 19 naud. bal.), Errickas McCollumas 16 (2/7 dvit., 3/4 trit.), Sergejus Monia 12 (3/3 trit.).