NCAA "Kovo beprotybės" varžybose kovas tęs viena "lietuviška" ekipa. Tai paaiškėjo po šios nakties rungtynių, kuriose Valdo Vosyliaus "Old Dominion Monarchs" 81:89 (42:39, 39:52) nusileido "Michigan State Spartans".

Tai reiškia, kad toliau dėl NCAA trofėjaus kovos tik V.Daneliaus "Wake Forest Demon Deacons", kuris vakar (03.17) nugalėjo Mindaugo Katelyno ekipą.

"Monarchs" kaip lygūs su lygiais kovoja su aukštesnį įvertinimą gavusiu Mičigano valstijos universitetu iki pat rungtynių pabaigos, kai likus žaisti 3 su puse minutės ekipas skyrė vos vienas taškas (76:75 "Spartans" naudai). Visgi trijų minučių atkarpą "Michigan State" laimėjo 7:2 ir, įgiję 6 taškų pranašumą, išsaugojo jį iki pat rungtynių pabaigos.

V.Vosylius, antrakursis 201 cm ūgio puolėjas iš Klaipėdos, rungtynes pradėjo starto penkete ir per 23 minutes pelnė 12 taškų (2/3 baudų, 2/3 dvitaškių, 2/5 tritaškių), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, keturis kartus prasižengė ir prarado 3 kamuolius.

Kanzasas ir Syrakūzai pasitraukė iš tolimesnių kovų

Didžiausia šios nakties NCAA staigmena užfiksuota Oklahomos mieste, kur viena stipriausių reguliariojo sezono ekipų - "Kansas Jayhawks" jau pirmajame etape 63:64 (28:31, 36:32) nusileido "Bucknell Bison".

Wayne'as Simienas, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 10 kamuolių, aidint finalinei sirenai galėjo persverti rezultatą savo ekipos naudai, tačiau būdamas laisvas jis prametė maždaug iš 5 metrų atstumo.

Tai buvo apskritai pirmoji Buknelio ekipos pergalė "Kovo beprotybės" varžybose per 110 metų universiteto istoriją.

Rezultatyviausias nugalėtojų ekipoje buvo Kevinas Bettencourtas - 23 taškai.

Nesėkmę pirmajame etape patyrė ir 2003 metų NCAA čempionai - "Syracuse Orange", po pratęsimo 57:60 (23:19, 28:32, 6:9) nusileidę "Vermont Catamounts".

Vermonto universitetui tai taip pat buvo pirmoji pergalė "Kovo beprotybėje" per visą mokyklos istoriją.

Kiti turnyro favoritai - "Duke", Šiaurės Karolinos, Okalhomos valstijos ir čempiono titulą ginantys Konektikuto krepšininkai šventė lengvas pergales ir iškopė tarp 32 stipriausių NCAA ekipų.

2005-03-19 14:13