Nuotr.: Dainius Lukšta
Nuotr. Dainius Lukšta

Eurolygos mače Stambule susižeidęs Joffrey Lauvergne’as gavo poilsio, o Kauno „Žalgiris“ (19-2) be jo antrąkart per penkias dienas įveikė „Šiaulių“ (6-18) klubą.

17
28
100%
6/6
3

Po ilgosios pertraukos į priekį nurūkę Martino Schillerio auklėtiniai savo aikštėje laimėjo 96:60 (18:16, 19:20, 31:14, 28:10).

Lauvergne'as iš rikiuotės iškrito susitrenkęs dubenį.

„Rytoj bus atlikti detalūs tyrimai, – situaciją komentavo Schilleris. – Bet mano nuojauta sako, jog viskas turėtų būti gerai, ir jo sugrįžimas neužtruks.“

Prancūzą vadavę Martinas Gebenas ir Marekas Blaževičius dominavo „Šiaulių“ baudos aikštelėje.

Dvikovą nuo pat pradžių pradėjęs Gebenas per 16 minučių sumetė 15 taškų (5/5 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir surinko 25 naudingumo balus.

Blaževičiui iki dvigubo dublio pritrūko vieno atkovoto kamuolio: per 15 minučių pelnė 13 taškų (5/9 dvit., 3/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius bei užfiksavo 14 naudingumo balų.

Grigonis žaidė 20 minučių ir per jas tapo naudingiausiu mačo žaidėju. Kauniečio sąskaitoje – 17 taškų (4/5 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai, 6 išprovokuotos pražangos ir 28 naudingumo balai.

Po pirmosios mačo dalies kauniečių persvara siekė tik tašką, tačiau šeimininkai per trečiąjį kėlinį surinko 31 tašką ir atitrūko 68:50. Antrąją rungtynių pusę Schillerio kariauna laimėjo 35 taškų persvara – 59:24.

„Esu patenkintas dėl iškovotos pergalės ir gerai išdalinto žaidimo laiko, – dvikovą komentavo „Žalgirio“ vairininkas. – Vaizdas aikštėje po ilgosios pertraukos labiau skyrėsi puolime. Po pikenrolo situacijų sugebėjome sparčiau judinti kamuolį ir realizavome metimus. Antroje pusėje pagerėjo tritaškių pataikymas, kuris pirmoje dalyje buvo apie 27 procentus. Kai metimai sukrenta, atsiveria daugiau galimybių.“

Rokas Jokubaitis iš žaidimo pataikė tik 1 metimą iš 9, pelnė 2 taškus ir surinko –4 naudingumo balus. Kauniečių gynėjas paskutinį kartą neigiamą naudingumo rodiklį (–1) LKL fiksavo rugsėjo pabaigoje pralaimėtose rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“.

„Žalgiris“ taip pat vertėsi be kirkšnies traumą besigydančio Artūro Milaknio.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (4/5 dvit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 28 naud.), Martinas Geben 15 (5/5 dvit., 5/6 baud., 7 atk. kam., 25 naud.), Marekas Blaževičius 13 (5/9 dvit., 9 atk. kam.), Karolis Lukošiūnas (2/5 trit.) ir Augustine'as Rubitas – po 8.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 15 (5/7 dvit., 5 rez. perd.), Kaspars Berzinš (3/7 trit., 4 rez. perd.) ir Eimantas Stankevičius – po 11.