Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (16-8).

26
40
88%
7/8
4

Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje per pratęsimą 96:90 (19:20, 17:19, 27:22, 22:24, 11:5) palaužė Alytaus „Dzūkijos“ (7-14) krepšininkus, kuriems tai buvo trečioji nesėkmė paeiliui.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3 minutėms dzūkai surengė atkarpą 5:0 ir po Kristupo Žemaičio baudų metimų priartėjo iki 4 taškų (73:77).

Netrukus Kyle'as Vinalesas sėkmingai prasiveržė (81:75), tačiau tritaškiu atsakęs Žemaitis sumažino skirtumą iki 3 taškų (78:81).

Likus minutei Simas Jasaitis pelnė 5 taškus paeiliui ir likus 38 sekundėms „Dzūkija“ kvėpavo varžovams į nugaras (83:84).

Kitoje atakoje svečiai suklydo, o pražangą likus 5 sekundėms išprovokavęs ir abi baudas sumetęs Žemaitis išvedė dzūkus į priekį (85:84). Netrukus Paulius Valinskas pataikė vieną baudą, šeimininkų lemiamas išpuolis nebuvo tikslus ir komandos teko žaisti pratęsimą (85:85).

Pratęsimą svečiai pradėjo spurtu 7:0 ir po Masiulio dėjimo pabėgo į priekį (92:85), tačiau „Dzūkija“ atsakė 5 taškais be atsako ir likus pusantros minutės atsiliko 2 taškais (90:92).

Netrukus Valinskas pelnė dvitaškį (94:90), dzūkai buvo netikslūs, o pergalę baudų metimais įtvirtino Masiulis (96:90).

Į pergalę „Lietkabelį“ vedė Vinaleso, Masiulio ir Valinsko trio. Šie krepšininkai kartu sudėjus pelnė 70 taškų ir surinko 77 naudingumo balus.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Masiulis, kuris per 40 minučių pelnė 26 taškus (8/9 dvit., 1/4 trit., 7/8 baud.), atkovojo 11 bei perėmė 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 sykius suklydo, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 40 naudingumo balų.

Su 16 laimėjimų per 24 turus panevėžiečiai rikiuojasi ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje ir viena pergale atsilieka nuo ant trečiojo laiptelio esančio Utenos „Juventus“ (17-7).

Tuo metu trijų pralaimėjimų seriją fiksuojanti „Dzūkija“ žengia aštunta.

„Dzūkija“: Matas Jucikas 18 (9/11 dvit.), Kristupas Žemaitis (2/5 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Giedrius Staniulis (7/10 dvit., 8 atk. kam.) ir Simas Jasaitis (3/6 trit.) po 14, Paolo Marinelli 10 (2/2 trit., 6 rez. perd., 4 kld.), Paulius Danisevičius 8 (1/5 trit., 4 rez. perd.), Artūras Jomantas 7 (4 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26 (8/9 dvit., 7/8 baud., 11 atk. kam., 4 per. kam., 2 blok., 40 naud.), Paulius Valinskas 23 (7/10 dvit., 2/4 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam., 29 naud.), Kyle'as Vinalesas 21 (6/14 dvit., 3/5 trit., 4 rez. perd., 6 kld.), Vytenis Lipkevičius 9 (3/3 trit.).