Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

2019 metų birželį prasidėjusi Kauno sporto halės rekonstrukcija juda į pabaigą. Legendinio Lietuvos sporto statinio išorė jau praktiškai baigta, o viduje verda apdailos darbai.

Čia sumontuotos stacionarios ir teleskopinės kėdės, įrengtos šešios naujos erdvės antrajame arenos aukšte, baigiami įvairių komunikacijų tiesimo darbai.

Planuojama, kad, jeigu nesutrukdys pandemija, jau vasaros pradžioje sporto halė atvers duris visuomenei.

Puikiai sporto halę pažįstantys sporto aistruoliai ras pagal visus paveldosaugininkų reikalavimus atkurtą pastato išorę, kurio svarbi detalė – metalinės konstrukcijos. Jos buvo ne tik išsaugotos, bet ir išryškintos eksterjere.

Kad tai būtų visiems matoma, projektuotojams teko pasukti galvą, kaip tinkamai apšiltinti sienas – tam buvo panaudota speciali kamštinė medžiaga.

„Sporto halė buvo atkurta taip, kaip buvo statyta tarpukariu, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Mantas Jurgutis, Kauno miesto mero pavaduotojas. – Sovietmečiu ji turėjo remonto darbų, tai natūralu, kad buvo poveikis paveldui. Atstatyti langai, atkurtos unikalios metalinės konstrukcijos.

Ji pilnai apšiltinta pagal naujausias statybų ir medžiagų technologijas. Išsaugotas visas medinis karkasas, sijos, pertvaros ir taip toliau. Dabartinė sporto halė tokia ir buvo statoma, tai – tikrasis jos vaizdas.“

Vaizdo reportažas iš sporto halės:

Jeigu išorėje sporto halė bus su pažįstamu rūbu, tai viduje ji – iš pagrindų pasikeitusi. Halės kampuose atsirado laiptai į antrąjį aukštą, o jame – naujos erdvės mažesnių grupių užsiėmimams.

Pasikeitęs tribūnų išdėstymas leis halę dalinti įvairiais pjūviais – specialios užuolaidos pagrindinę erdvę perskirs į dvi arba keturias mažesnes erdves.

Po rekonstrukcijos sporto halė taps tikru multifunkciniu centru, kuriame vienu metu galės vykti įvairūs renginiai – nuo sporto iki kultūrinių ar seminarų.

„Sporto halė pasitiks žmones su daug daugiau techninių ir komunikacinių patogumų, – pasakojo Jurgutis. – Pagrindinė erdvė, kur žaisdavo „Žalgiris“, galės dalintis į keturias erdves. Esant poreikiui iš vienos erdvės galės būti dvi, trys arba keturios erdvės.

Taip pat atsiranda teleskopinės tribūnos, iš viso sporto halėje bus 2500 vietų. Dalis kėdžių antrajame aukšte bus stacionarios, o pirmame aukšte – teleskopinės, reguliuojamos pagal poreikį. Sporto halė turės daug daugiau funkcijų – galėsime ją naudoti ir skirtingais aukštais, ir skirtingais išplanavimais. Senos arba nenaudojamos patalpos buvo griaunamos ir perdaromos į platesnius koridorius. Sporto halė atitinka šiuolaikinius standartus.“

Į sporto halės atgimimą investuota 9,5 mln. eurų, 7,9 mln. eurų yra Europos Sąjungos paramos lėšos. ES nustatė ir griežtas naujojo statinio naudojimo taisykles.

Penkerius metus po rekonstrukcijos pabaigos sporto halėje bus griežtai ribojami komerciniai renginiai, kurių galės būti tik 24 procentai nuo visų renginių. Profesionalios sporto komandos čia apskritai negalės varžytis, išskyrus draugiškus turnyrus, kurie neįtraukti į oficialių varžybų kalendorius.

„Normalu, kad ES nustato griežtus reikalavimus kitiems penkeriems metams. Pagrindiniai – kad šiame objekte didžioji dalis veiklų turės būti ne komercinio pobūdžio ir turės vykti ne profesionalaus sporto varžybos. Čia galės vykti koncertai, parodos, konferencijos, vaikų popamokinis užimtumas, – pasakojo Kauno mero pavaduotojas. – Ar „Žalgiris“ galės čia žaisti? Visada „Žalgiris“ bus čia laukiamas, bet oficialių rungtynių, kurios įtrauktos į lygų tvarkaraščius, jie žaisti negalės dėl europinių reikalavimų. Bet tai ne bėda, nes turime „Žalgirio“ areną.“

Tikimasi, kad kitais metais, Kaunui būnant Europos kultūros sostine, čia vyks ir dalis šiam įvykiui skirtų renginių.

Jau artimiausiu metu Kauno savivaldybė skelbs konkursą sporto halės valdymui. Legendinis objektas bus administruojamas kartu su šalia rekonstruojamu futbolo stadionu. Šio statybas tikimasi baigti kitų metų viduryje.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (41)
zzz
kad zalgiris cia negales losti 5metus - jokiu problemu. Bet kur desis renkininkai? Tinklininkai? Galbut ir sales futbolistai? Kur jie zais? Mokyklos saleje? Cia jau negerai.
2021-03-16
+1
Atsakyti
Anonimas
tokia didele arena ir nuo 10 000 vietu sumazino iki 2500. Ka ten, fotelius pastate???
2021-03-16
-3
Atsakyti
Qww
kada cia 10 000 vietu buvo? Gal iskaiciuoji kai buvo kokia puse stovimu vietu.
2021-03-16
+1
Atsakyti
mažai abejoju, kad naujojo S.Dariaus ir S.Girėno futbolo stadiono bei Halės operatoriumi taps UAB Kauno arena. Kito, taip gerai dirbančio ,neįsivaizduoju, juk karantinas ir pandemija -neamžina
2021-03-16
+2
Atsakyti
Netruks prabėgti tie 5metai ir vėl matysime halėje rankinį ,tinklinį , krepšinį
2021-03-16
Atsakyti
Hale
kodel juoda buvo svesi hale
2021-03-15
+1
Atsakyti
Qww
daug neadekvaciu komentaru. Nu ir kas kad nebus profesonaliu varzybu 5-is metus, ar ziurejot kiek ES pinigu dave - 85% vertes. Kaunui pusdykiui sutvarke brangia arena, o jus cia skundziaties. Nu ir kas kad sumazejo vietu iki 2500. Kam 5000 vietu reikejo? Kokios varzybos vykdavo kad reiketu tiek vietu? jei tiek zmoniu rinksis - tada tos varzybos bus zalgirio arenoje, o daugumai smulkesniu vazybu kaip jaunimo cempionatai, kulturizmas, dziudo etc pakanka tu 2500 vietu. O dabar arena bus daugiafunkcine, labai daug ivairiu mazu ir didesniu veiklu gales cia vykti. Puiku. Kaunui nereikia mazesnes versijos Zalgirio arenos su 5000 vietu kaip kad buvo Kauno Hale, si atnaujinta ir daugiafunkcine erdve daug labiau pasitarnaus miestui. Verkia cia vaikai.
2021-03-15
+7
Atsakyti
Sporto Hale
Bet Kaip kas besakytu Galejo Tikrai padaryt ir del Krepsinio Kad Jei zalgirio Arena uzimta Zalgiris pereidavo i Hale
2021-03-15
-1
Atsakyti
Qww
tai gal tu duosi tuo 8mln eur kuriuos ES dave? Zalgiris gales cia draugiskas varzybas rengti, treniruotis ir t.t. O jei tokia neitiketina beda prispaustu kad per tuos 5 metus pora kartu negales suzaisti Zalgirio arenoje LKL\'e - gan netoli yra Kedainiu arena.
2021-03-15
+9
Atsakyti
Dilmah
netoli jau ir žalios mazgotės bankrotas. Algų žalioje mazgotėje šiemet dar nematė!😂😂😂
2021-03-15
+1
Atsakyti
Anonimas
Ka cia trolini nevykeli? Manai tavo durnumu cia kazkas patikes kai per tiek metu esi laikomas sio forumo debilu? Daugiau emoju pridek. Bent isivaizduosi kad nerealiai atrodo, pusproti.
2021-03-15
-1
Atsakyti
Antanas
tai jums tik ir liko baubams tik prisiminimai, nes jau 10meciais dauzomas projektelis portugalu,tuoj bankrutuos ir galesit sedet tabore ir prisiminimais dalintis
2021-03-15
+2
Atsakyti
Karma is a bitch
Raudonkq.urwiniai bando prisiminti kas buvo daugiau nei pries desimt metu kai paskutini desimtmeti Zalgiris varo raudona q..rwa per visus galus😂😂 Isivaizduokit kiek raudonu ub..liudku per sita laika baige savo apgailetinus gyvenimus savizudybe kai pjovesi venas isterijoje😂😂😂😂
2021-03-15
+7
Atsakyti
Anonimas
Po artejancio savaitgalio suicidu tarp tu primatu dar padauges.
2021-03-15
+3
Atsakyti
Antanas
grazus prisiminimai kaip sioje landyneje ryto kariai tratindavo zalia q..va
2021-03-15
-5
Atsakyti
Dilmah
puikiai pasakyta! Dar Zavackas tenai kaip išsityčiojo iš žalios mazgotės sektantų! po to tie kelis metus inkštė ir viduriavo iš nevilties!😂😂😂
2021-03-15
-7
Atsakyti
djgaffer
Tai taip išeina,kad Halė praras savo pagrindinę funkciją-negalės rengti krepšinio rungtynių.O juk tam ji ir buvo statyta.Tai tas pasakymas,kad liko autentiška,visiškai nesiderina su tuo,kam ji dabar bus skirta.ES aišku taria paskutinį žodį,juk jų pinigais viskas daryta,bet vistiek Halė jau nebus tokia,kokia buvo.
2021-03-15
+2
Atsakyti
Paaiškinimas
Po penkių metų galės vykti ir profesionalios krepšinio rungtynės, o iki to termino krepšinio rungtynės galės vykti, tik jos negalės būti profesionalių lygū oficialios rugtynės, bet pavyzdžiui "Žalgiris" galės sužaisti draugiškas rugtynes su kažkuria kita komanda.
2021-03-15
-2
Atsakyti
Janke
kas per bajaris?! negales vykti kase ir 2500 vietu?! Jurguti atsakysi tu man.
2021-03-15
+2
Atsakyti
55
O siaip tai idomiai gaunasi paveldosaugininkai ziuri kad autentiskai viskas liktu, bet va kad arena kuri buvo pirmoji pastatyta specialiai krepsiniui keicia savo paskirti jau niekam neberupi.. Stadione kuri tvarko ir 5metus niekas negales lost apart Kauno megeju lygos komandas?
2021-03-15
+4
Atsakyti
55
Kur galima uzsisakyt? Su draugais vakarais palost atvarytume
2021-03-15
+10
Atsakyti
x
viskas čia gerai, kadangi Lietuvoje išskyrus vyrš krepšinį profesionalaus sporto ir su žyburiu nerasi . viskas priklauso nuo požiūrio. profesionalus sportas juk kai sportininkai iš savo atllyginimo pragyvena. visa kita mėgėjai.
2021-03-15
-3
Atsakyti
Anonimas
ko cia myzat jeigu yra zalgirio arena,svarbu suremontavo,kas dave pinigus to ir salygos
2021-03-15
-1
Atsakyti
Sporto šventovė sunaikinta
Profesionalaus sporto niekada negalės būti?! Kokio velnio tada reikėjo rekonstruot, kišt baisinius pinigus? Kas ten iš viso vyks? Jurgelio meistrelio, agitbrigadų, mėgėjų teatro būrelių pasirodymai? Idiotai, jūs, rekontstruotojai, idiotai...
2021-03-15
-2
Atsakyti
Tikrinames akytes
Skaityti tamsta mokate? Penkerius metus negalės. Iš kur ištraukei "niekada"? Pasižiūrėk, beveik visus pinigus paklojo ES. Tam, kad tai būtų kultūrinė erdvė, o ne varkė pasidaryt pinigus iš ES išlaidų. Bet jau vos po 5 metų su ja bus galima daryti ką nori.
2021-03-15
+4
Atsakyti
ee
Nu nezinau pirmine buvo hales paskirtis sportui o dabar atrodo konferanciju kad bus..
2021-03-15
-1
Atsakyti
Gerai čia
Tipo vietoj maždaug 5000 žiūrovų dabar talpins tik 2500 ? Nice.
2021-03-15
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 41

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.