Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Kol visos komandos baigė pirktis ir dėliojo paskutiniuosius štrichus prieš artėjantį 2020-2021 metų Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonui, vasaros pabaigoje į žaidėjų turgų pavėlavusi Alytaus „Dzūkija“ savo oficialioje sudėtyje turėjo vos vieną krepšininką – Tomą Pačėsą jaunesnįjį.

Šį sezoną pelnomi taškai

47%
80,7
Pelno taškų: 80,7
Taiklumas: 46,8%
Vieta lygoje: 7
Geriausias pasiekimas: 102
Blogiausias pasiekimas: 62
Daugiausia pelno: Simas Jasaitis

Likus savaitei iki sezono pradžios komplektaciją užbaigę dzūkai ekspertų liaupsių neužsidirbo.

Skurdi priekinė linija su pirmą sezoną aukščiausiame lygyje pasitinkančiu Modestu Paulausku bei laibu, toliau nuo krepšio žaidžiančiu Matu Juciku, karjeros saulėlydį pasitinkantys veteranai Simas Jasaitis ir Artūras Jomantas, kurių žaidimo kreivė kas metus po truputėlį leidžiasi bei egzotiški ir niekam nežinomi legionieriai, kaip Paolo Marinelli bei Thomas Dziagwa, didelio pasitikėjimo niekam nekėlė.

Vis dėlto autsaiderių etikete prieš sezoną padabinta „Dzūkija“ vis drąsiau plėšiasi šį pripildytą „titulą“ nuo savęs ir vietoje nekonkurencingos patrankų mėsos atrodo kaip solidi antrojo ešelono LKL komanda.

Veteranai Jomantas ir Jasaitis pelno liūto dalį komandos taškų, jiems talkina vieninteliai baudos aikštelės ramsčiai Jucikas bei Giedrius Staniulis, o „Dzūkijos“ puolimui diriguoja proveržio sezoną žaidžiantis, kelis metus savęs ieškojęs ir pagaliau suradęs Kristupas Žemaitis.

Natūralu, kad su tokia sudėtimi dzūkai pernelyg didelių kalnų nenuvertė, tačiau šiame sezone Nikola Vasiljevo auklėtiniai kovoja beveik su visais, o tai puikiai iliustruoja pastarieji du mūšiai.

Kovo 6-ąją alytiškiai 35 minutes kaip lygūs su lygiais kovojo prieš Vilniaus „Rytą“ (86:95), o sekmadienį tik po pratęsimo nusileido šį sezoną Europos taurėje rungtyniavusiam Panevėžio „Lietkabeliui“ (90:96).

Šiuo metu „Dzūkija“ su 7 pergalėmis bei 14 pralaimėjimų rikiuojasi aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje ir, jeigu LKL reguliarusis sezonas pasibaigtų dabar, Alytaus klubas iškoptų į atkintamąsias.

Dzūkai nuo penktoje vietoje esančių Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (9-14) atsilieka dviem pergalėmis, tačiau rezerve turi daug rungtynių, nes dėl du kartus klubą sukausčiusio koronaviruso sužaidė mažiausiai rungtynių lygoje.

Įvertinti pirmąją sezono dalį tinklalapis „BasketNews.lt“ pakvietė „Dzūkijos“ strategą Vasiljevą, kuris papasakojo apie sudėtingą komplektacijos periodą, autsaiderių etiketę, koronaviruso iššūkius, laviravimą sudėtimi, Tomo Pačėso patarimus, likusius rezervus bei nustebinusį Žemaitį.

Treneris taip pat atskleidė, kokie yra komandos tikslai ir prasitarė, kokį LKL dominuojantį žaidėją norėtų turėti „Dzūkijoje“.

– Komandą galutinai sukomplektavote likus savaitei iki LKL sezono pradžios. Kodėl taip nutiko ir kiek tai turėjo įtakos rezultatams sezono pradžioje?
– Pasiruošimo periodas buvo sunkus ir trumpas. Man tai atrodė kiek neįprastai, bet tai diktavo sąlygos. Pirmiausia apsipirko didesnį biudžetą turintys klubai, o vėliau atėjo eilė mums. Manau, kad tai rezultatams didelės įtakos nepadarė. Turėjome kelias sunkias rungtynes sezono pradžioje, tačiau greitai pagavome formą ir pradėjome žaisti tokį krepšinį, kokio aš ir norėjau.

– Prieš šį sezoną daugelis jus įvardijo kaip absoliučią autsaiderę ir prognozavo paskutinę vietą Lietuvos krepšinio lygoje. Vis dėlto šiuo metu komanda yra aštuntoje vietoje ir nuo penkto laiptelio jus skiria dvi pergalės. Kaip pavyko pastatyti komandą ant kojų?
– Tikrai esu patenkintas dabartine komandos padėtimi turnyrinėje lentelėje, tačiau dar turime kur tobulėti ir sunkiai dirbame, kad pasiektume dar aukštesnį lygį. Visada yra kritikų ir specialistų, kurie kažką prognozuoja, tačiau mes tokiais dalykais netikime ir stengiamės koncentruotis ties darbu. Visada stengiuosi išspausti iš savo žaidėjų maksimumą ir puikiai žinau, ką jie sugeba. Nesižvalgome į ateitį ir tiesiog ruošiamės kiekvienoms rungtynėms. Žinome, kad esame nuvertinti, bet mes – profesionalai. Turime daug sportinio pykčio, mano žaidėjai labai užsivedę. Dėl to dirbame du kartus sunkiau ir rezultatai kalba patys už save.

– Komanda du kartus iškrito iš rikiuotės dėl koronaviruso. Kokių sunkumų sukelia tokie netikėti pokyčiai?
– Buvo sunku neturėti bendrų treniruočių, į salę įeiti negalėjome ir žaidybinį ritmą kažkiek praradome. Nepaisant to, jog komanda buvo karantine, treniravomės visu pajėgumu, 2 kartus per dieną. Tai darėme nuotoliniu būdu, naudodamiesi „Zoom“ programėle. Žaidėjai dirbo su fizinio rengimo trenere Egle, atliko fizinę formą palaikančius pratimus ir po karantino stebėtinai greitai vėl pagavome gerą ritmą.

– Neįskaitant Modesto Paulausko, kuris žaidžia mažai, viso sezono metu turite vos 3 aukštaūgius. Kaip pavyksta užkamšyti šią skylę?
– Iš pradžių žaidėme dar mažesne aukštaūgių rotacija, nes Giedrius Staniulis prisijungė kiek vėliau. Žinoma, dėl to turėjome nuosmukių ir žaidimas buvo visiškai kitoks. Šiuo metu turime vieną aukštaūgį Staniulį, kuris yra jėga po krepšiu, Matas Jucikas labiau žaidžia toliau nuo krepšio, o kartais iš bėdos į penktą poziciją tenka statyti Artūrą Jomantą. Modestui Paulauskui dar reikia laiko apsiprasti, jam tai yra pirmasis sezonas LKL. Mūsų žaidimas nėra grįstas individualiais veiksmais ar kažkokiomis asmenybėmis, viską sprendžiame kaip komanda. Pasižiūrėkite į mūsų statistiką, kiekvieną mačą turime 5-6 žaidėjus, kurie surenka bent po 10 taškų. Tokias komandas sunku analizuoti. Kai kurie klubai turi žaidėją, kuris yra neabejotinas lyderis ir renka po 20-30 taškų, tačiau jį sustabdžius, šansai laimėti labai padidėja. Pas mus situacija kitokia, žaidžiame komandinį krepšinį ir pačioje LKL rezultatyviausi žaidėjai vidutiniškai renka ne daugiau nei 17-18 taškų. Tokius dalykus lemia aukšto lygio skautai, dirbantys lygoje.

Kalbant apie gynybą, su 3 aukštaūgiais mums yra labai sunku, beveik kiekvienose rungtynėse turime problemų su atšokusiais kamuoliais. Stengiamės kamšytis tokias skyles komandiniais veiksmais, kartais naudojame zoninę gynybą.

– Kiek Artūro Jomanto sugebėjimai centro pozicijoje jus nustebino? 
– Jis nėra tikras penktas numeris, tačiau Jomantui teko pažaisti centru. Kai kuriose ypatingos svarbos rungtynėse Jomantą paslenku į penktą poziciją, o Simas Jasaitis žaidžia ketvirtu numeriu. Tokios rokiruotės priklauso nuo situacijos ir komandos, prieš kurią žaidžiame. Jomantas ir Jasaitis yra sektini pavyzdžiai visiems žaidėjams, šie patyrę krepšininkai yra tikri profesionalai ir visi turėtų imti iš jų pavyzdį. Kalbant apie Jomantą, tai yra vienas universaliausių žaidėjų, kuriuos aš esu matęs. Žinojau, kad kelios minutės centro pozicijoje situacijos tikrai nepagadins.

– Kokia yra „Dzūkijos“ žaidimo filosofija? Kuo jūs išsiskiriate iš kitų?
– Kaip ir minėjau, Alytuje neturime išreikšto lyderio, remiamės visais ant parketo esančiais žaidėjais. Esame metikų komanda ir turime daug variantų puolime. Didžiausia mūsų stiprybė – mobilumas. Kai Jomantas žaidžia centru, o Jasaitis yra sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, visi galime keistis ginamaisiais.

– Koks mikroklimatas vyrauja komandos rūbinėje?
– Lietuvoje dirbu jau penkerius metus ir šio sezono „Dzūkija“ yra geriausiai sutarianti komanda, kokią esu matęs. Visi žaidėjai palaiko vienas kitą, bendrauja už aikštelės ribų. Žinoma, intensyviose treniruotėse būna pykčių, tarpusavio kovų, bet tai yra normalu. Žiūrių į tai kaip į bendro tikslo siekimą ir tokie teigiami pykčiai atneša rezultatų. Kitu atveju žaidėjai liktų savo komforto zonoje ir netobulėtų. Jeigu pasitaiko nesusipratimų, rūbinėje turiu Jomantą su Jasaičiu ir dėl to jaučiuosi visiškai ramus.

– Kaip vertinate pirmąją sezono dalį? 
– Žinoma, esu patenkintas rezultatais. Kai kuriuos mačus galėjome laimėti, nes buvome labai arti, bet tai jau praeitis ir nereikia nuolat to pergalvoti. Turime koncentruotis į likusią sezono dalį, tobulinti tai, ko mums trūksta, paslėpti trūkumus ir išnaudoti privalumus.

– Kokių rezervų galima įžvelgti, o gal jau pasiekėte savo potencialo lubas?
– Mano nuomone, galime žaisti daug geriau. Mūsų sportinė forma dar nėra optimali, galime patobulinti smulkias detales. Jeigu kiekvienas žaidėjas patobulės bent maža dalele, komanda tobulės dideliais žingsniais. Dienos pabaigoje smulkios detalės tave padaro laimėtoju arba pralaimėtoju. Turime vietos tobulėjimui ir lubos dar tikrai nepasiektos.

– Dėl koronaviruso „Dzūkija“ LKL sužaidė mažiausiai rungtynių. Kovą ir balandį jūsų laukia įtemptas tvarkaraštis, juolab kai dažniausiai remiatės 9 žaidėjais. Kaip planuojate tvarkytis su tokiu krūviu?
– Komandos laukia labai sunkus periodas ir beveik kas trečią dieną turėsime rungtynes. Stengsimės kuo lygiau pasidalinti minutes bei mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams duosime didesnį vaidmenį. Išskyrus kelis veteranus, komanda yra jauna, todėl, manau, kaip nors išsikapstysime, stengsimės nepervarginti Jomanto su Jasaičiu. Bus sunku, bet toks mūsų darbas.

– Kuris „Dzūkijos“ žaidėjas jus labiausiai nustebino šiame sezone?
– Vertinu visus savo žaidėjus ir nenorių jų išskirti. Tokia mano filosofija. Vis dėlto negaliu nepaminėti Kristupo Žemaičio, kuris stipriai patobulėjo. Jūs net neįsivaizduojate, kaip sunkiai dirba Kristupas. Jis nuolat analizuoja savo žaidimą, pasilieka padirbėti po treniruočių papildomai ir tai puikiai atsispindi jo skaičiuose. Mano nuomone, tai tikrai dar nėra jo lubos. Anksčiau Žemaičiui trukdė tai, kad jis tiesiog negaudavo svarbaus vaidmens kitose komandose, tai užkirto galimybę jam atsiskleisti. „Dzūkijoje“ jis yra pagrindinis įžaidėjas ir visos žaidimo vadžios – jo rankose.

– Tomas Pačėsas yra bene ryškiausia asmenybė „Dzūkijoje“, kartu su Tomu dirbote Vilniaus „Lietuvos ryte“. Ar sulaukiate iš jo patarimų treniruojant komandą? 
– Žinoma. Tomas yra Eurolygos lygio treneris ir dažnai padiskutuojame apie taktiką, žaidėjų formą ir viską, kas susiję su komandos gyvenimu. Visuomet gali tobulėti, kuomet daliniesi savo nuomone ir sulauki jos iš tokio aukšto lygio trenerio. Aišku, galėčiau vaidinti užsispyrusį, nesileisti į kalbas ir bandyti su galva išdaužti skylę sienoje, bet nemanau, kad tai padėtų tiek man, tiek komandai. Kalbant apie pačias rungtynes, neatsimenu, kad Tomas man dalintų patarimus.

– Kurį LKL krepšininką, neskaitant „Žalgirio“ žaidėjų, labiausiai norėtumėte turėti savo komandoje?
– Geras klausimas.. Kalbate apie lietuvį? Nes aš norėčiau tik lietuvio (juokiasi). Turbūt Vaidą Kariniauską. Jis yra 2 metrų ūgio įžaidėjas, bet gali žaisti per kelias pozicijas tiek puolime, tiek gynyboje. Vaidas turi puikų krepšinio IQ ir tokio žaidėjo norėtų kiekviena LKL komanda. Svarbiausia, kad Kariniauskas yra iš Alytaus, kas mums padėtų jį lengviau prisikviesti (juokiasi).

– Nuo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipos, kuri turnyrinėje lentelėje rikiuojasi penkta, atsiliekate 2 pergalėmis. Jūsų nuomone, ar realu „Dzūkijai“ reguliariajame sezone užimti penktąją vietą?
– Nenoriu spekuliuoti. Mūsų tikslas yra išlaikyti pastovų žaidimą ir pasiekti atkrintamąsias.

– Jūsų nuomone, ar esate pajėgūs kovoti dėl medalių? 
– Žiūrint realistiškai, tai padaryti bus labai sunku. Stengsimės ir atiduosime visas jėgas, tačiau aukščiau bambos neiššoksi. Ir taip daugelis sezono pradžioje mus laikė autsaideriais, tačiau tokie nesame ir duodame kovą beveik visoms LKL komandos. Vis dėlto nuo autsaiderių iki trečiosios vietos pakilti sunku.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (7)
P
cia kur as papuoliaiu i Stand up
2021-03-16
-1
Atsakyti
djgaffer
Iš Pačėso galėtų jokių patarimų neimti ir vadovautis sava galva.Tuo ir skiriasi geri treneriai nuo vidutinių,nes geri viską daro savo galva ir klauso tik savo nuojautos.Vasljevas geras treneris,stebina su dzūkais,bet dabar jau iškilo abejonių,kiek čia jo minčių dėka dzūkai neblogai žaidžia ir kiek Pačėso dėka.
2021-03-16
Atsakyti
Dzukija
nesimato to gero zaidimo pabaigose sekmea truksta ar jegu atrodo du kelinius Laikosi Tiek pries Ryta tiek su Lietkabeliu
2021-03-16
-1
Atsakyti
Pačėso fanas
Apie Pačėsą tai gryną tiesą pasakė, geresnis treneris ir už austrų šnicelį ir už tą marozą ispanijoj
2021-03-16
-1
Atsakyti
Žunralistui
kaip iš viso tokia mintis sugebėjo atsirasti paklausti Dzūkijos trenerio ar easte pajėgūs kovoti dėl medalių, čia rimtai 😁 dar reikėjo paklaust kurią komandą ruošiatės pusfinaly įveikti 😅
2021-03-16
+2
Atsakyti
Vox
Na pajuokavo pabaigai ir tiek. Nereikia į viską žiūrėti pernelyg rimtai😊
2021-03-16
+1
Atsakyti
ciongas
Pagarba.
2021-03-16
+3
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 7

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.