Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Jameso Hardeno išsikovotas trigubas dublis, Domanto Sabonio rekordas, pergalingi metimai Vašingtone ir Majamyje, nušvilptas Giannis Antetokounmpo, „Rockets“ krachas – tai ir dar daugiau – kovo 18-osios NBA pulse.

Kovo 18-osios NBA pulsas

VIENAS LAUKE NE KARYS. Karjeros vakarą Detroite užkūręs Normanas Powellas surinko 43 taškus, pataikydamas iš žaidimo 6 iš 6 dvitaškių, 8 iš 12 tritaškių, tačiau vis tiek „Raptors“ 112:116 krito prieš „Pistons“.

Chrisas Boucheris pridėjo 21 tašką, tačiau likę startinio penketo krepšininkai nublanko.

Kyle’as Lowry, Fredas VanVleetas ir Pascalis Siakamas kartu iš žaidimo prametė net 30 metimų iš 37. Siakamui ir VanVleetui tai buvo pirmosios rungtynės grįžus po COVID-19 protokolo.

Šeštą kartą iš eilės pralaimėjusi „Raptors“ fiksuoja prasčiausią seriją nuo 2012 m. gruodžio, kada komandai antrus metus vadovavo Dwane’as Casey.

IŠSIKOVOJO. Bruklino „Nets“ į pergalę 124:115 prieš Indianos „Pacers“ vedęs Jamesas Hardenas sulig finaline rungtynių sirena užsitikrino trigubą dublį.

Carisui LeVertui prametus tolimą metimą likus 4,8 sekundės, Joe Harrisas ir Jeffas Greenas atitvėrė varžovus skriejantį kamuolį paliekant Hardenui.

31-erių gynėjas su malonumu nugriebė jį ir užfiksavo trigubą dublį: 40 taškų, 15 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Nets“ atsarginis suolelis aidint sirenai džiaugsmingai pakilo ir žengė į aikštę pasveikinti Jameso, kuriam tai buvo 11-as trigubas dublis šį sezoną.

Bruklino klubas vertėsi be Kyrie Irvingo (kirkšnies problemos), Kevino Duranto (pakinklinė sausgyslė) ir naujoko Blake’o Griffino (kelis).

REKORDININKAS. Šeštąjį sezono trigubą dublį įsirašęs Domantas Sabonis tapo daugiausiai kartų tokį pasiekimą per sezoną užfiksavusiu krepšininku Indianos „Pacers“ istorijoje.

24-erių lietuvis per 40 minučių įmetė 18 taškų (7/9 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 11 rezultatyvių perdavimų, po 4 kartus suklydo ir prasižengė.

Buvusiam Sabonio bendražygiui Lance’ui Stephensonui per sezoną „Pacers“ gretose pavyko užfiksuoti penkis trigubus dublius.

NUŠVILPTAS. Per pratęsimą įsisiautėjęs Giannis Antetokounmpo surengė dešimties taškų solo atkarpą, po kurios įtvirtino Milvokio „Bucks“ pergalę 109:105.

Vyšnaitę ant torto graikas padėjo pataikęs paskutinį savo metimą, po kurio perbėgo į „76ers“ aikštės pusę ir atsisėdo ant parketo. Filadelfijos sirgaliai tokį „Bucks“ superžvaigždės elgesį nušvilpė.

Antetokounmpo sąskaitoje – 32 taškai, 15 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 6 klaidos.

IŠPLĖŠĖ. Paskutinėje atakoje Vašingtone iniciatyvos ėmęsis De’Aaronas Foxas tapo Sakramento „Kings“ ekipos didvyriu.

23-erių gynėjas likus 0,7 sekundės įsmeigė tolimą dvitaškį metimą per Bradley Bealą ir nuskynė „Kings“ pergalę 121:119.

Foxas per 36 minutes sumetė 28 taškus, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 5 kamuolius ir 3 kartus suklydo.

Russellas Westbrookas „Wizards“ gretose pasiekė 12-ą sezono trigubo dublį: 26 taškai, 14 atkovotų kamuolių, 10 rezultatyvių perdavimų ir 6 klaidos.

NEVYKĘ DĖJIMAI. Russellas Westbrookas dvikovoje su „Kings“ dukart nesėkmingai atliko dėjimą likęs vienas prieš krepšį.

„Wizards“ žvaigždė iš pradžių apsijuokė prasidėjus antrajam ketvirčiui, kuomet Vašingtono ekipa buvo priekyje 38:34.

Antrąkart gynėjui nepavyko įdėti rungtynėse likus žaisti pusketvirtos minutės, kai jo taškai galėjo perpus sumažinti atsilikimą – 108:112.

UŽSIKŪRĖ. San Antonijaus „Spurs“ Čikagoje sužaidė nerezultatyviausią pirmąją dvikovos dalį, kai iki ilgosios pertraukos įmetė tik 40 taškų.

Antrajame ketvirtyje „Spurs“ atsilikimas vienu metu siekė 23 taškus, tačiau Teksaso ekipa galingai grįžo antroje mačo pusėje, o reikalus išsprendė per ketvirtą kėlinį – įmetė 39 taškus, praleido 19 ir galiausiai laimėjo 106:99 prieš „Bulls“.

Baudos aikštelėje dominavęs austras Jakobas Poeltlas per 34 minutes sumetė 20 taškų (9/11 dvit., 2/5 baud.) ir sugriebė 16 kamuolių. Abu rodikliai – geriausi karjeroje.

DUGNAS. Pabirusi Hjustono „Rockets“ ritasi į neregėtas žemumas. Stepheno Silaso vadovaujama komanda praėjusią naktį 94:108 nusileido „Golden State Warriors“ ir patyrė net 18-ąjį pralaimėjimą iš eilės.

Ši serija – blogiausia per „Rockets“ egzistavimą. 17 kartų paeiliui komanda buvo pralaimėjusi per pirmąjį klubo sezoną, kada tuometinė San Diego „Rockets“ debiutinius metus baigė su 15 pergalių bei 67 nesėkmėmis.

Tuo pačiu „Rockets“ namuose krito devintą sykį iš eilės. 1983 m. antirekordas siekė 11 pralaimėjimų paeiliui.

DVEJOPAS LAIMĖJIMAS. Draymondo Greeno trigubas dublis ir iškovota pergalė Hjustone apkarto dėl Stepheno Curry susižeidimo.

Po eilės klaidinamų judesių ir išleisto tritaškio „Warriors“ žvaigždė prarado pusiausvyrą ir skaudžiai krito išlėkęs už aikštės.

Kritęs nugara jis susižeidė uodegikaulį ir pakirstas skausmo kurį laiką nesikėlė nuo grindinio. Curry po šio epizodo aikštėje nebepasirodė. Steve'o Kerro teigimu, auklėtinis jaučia skausmą ir gali praleisti penktadienio mačą su Jono Valančiūno atstovaujama Memfio „Grizzlies“.

Įžaidėjas sumetė 18 taškų, realizuodamas 2 iš 11 tritaškių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius.

Greenas įsirašė 16 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų.

PERGALINGAS SKAMBUTIS. Ja Morantas reidu per visą aikštę įsiveržė į „Heat“ baudos aikštelę ir nepaisant Jimmy Butlerio gynybos kaire ranka atliko metimą, tapusį pergalingu Memfio „Grizzlies“ klubui.

Likus 1,2 sekundės kamuolys skrodė tinklelį ir „Grizzlies“ išsiveržė į priekį – 87:85. Po minutės pertraukėlės Kyle’as Andersonas dar perėmė kamuolį ir dviem baudomis įtvirtino šeimininkų pergalę 89:85.

Herojumi tapęs Morantas surinko 13 taškų, iš žaidimo sumesdamas 5 iš 15 metimų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 4 kamuolius.

„Grizzlies“ lietuvis Jonas Valančiūnas per 24 minutes pasižymėjo 7 taškais (3/5 dvit., 1/2 baud.) ir sugriebė 12 kamuolių.

PAVIJO. Universalusis Nikola Jokičius lygiuojasi su Denverio „Nuggets“ legendomis. Serbas užtikrintai 129:104 laimėtame mače su Šarlotės „Hornets“ surinko trigubą dublį, kuris jam buvo dešimtas šį sezoną ir 51-as karjeroje.

Denverio klubo žvaigždė įmetė 12 taškų, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Tuo pačiu jis užfiksavo 228-ą dvigubą dublį ir pagal šį rezultatą pavijo „Nuggets“ žaidusį rekordininką milžiną Dikembe Mutombo. Jokičius šį sezoną užfiksavo 36 dvigubus dublius per 40 mačų ir neturi lygių visoje NBA. Antroje vietoje – po 29 dvigubus dublius pasiekę Domantas Sabonis ir Giannis Antetokoumpo.

Jono Valančiūno sąskaitoje – 24 dvigubi dubliai (10 rezultatas lygoje).

ĮSPŪDINGASIS LUKA. Nesulaikomai žaidęs Luka Dončičius surinko 42 taškus ir atvedė Dalaso „Mavericks“ į solidžią pergalę 105:89 prieš Los Andželo „Clippers“.

Fantastišką epizodą Slovėnijos supertalentas sukūrė pirmajame ketvirtyje, kuomet pašokdinęs Kawhi Leonardą, pataikė tolimą tritaškį su pražangą ir įsirašė keturis taškus per ataką.

Dončičius iš žaidimo pataikė 10 iš 17 dvitaškių, 6 iš 11 tritaškių ir 4 iš 5 baudų. Jis išdalino 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius bei blokavo 2 metimus.

Paulas George’as įmetė 28 taškus (10/20 metimų iš žaidimo), Leonardas – 20 (9/21).