Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Penktadienį prasidėjusi NCAA „Kovo beprotybė“ kaipmat pažėrė staigmenų.

Antrąjį reitingą turėjusi Ohajo „Buckeyes“ ekipa sensacingai per pratęsimą 72:75 (33:36, 31:28, 8:11) krito prieš 15-ojo skirstymo Oral Robertso „Golden Eagles“ krepšininkus.

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti pusantros minutės „Buckeyes“ pirmavo 64:60, tačiau tuomet Kevinas Obanoras realizavo abi baudas ir sušvelnino „Golden Eagles“ atsilikimą (62:64).

Tuomet E.J. Liddellas iš Ohajaus komandos prametė baudos metimą, o likus 15 sekundžių savo nervus vėl pasitikrino Obanoras. Puolėjas realizavo abi baudas, o Duane‘as Washingtonas nepataikė dvitaškio ir dvikova persikėlė į pratęsimą.

Prieš prasidedant paskutinei dvikovos minutei Washingtonas sumetė abi baudas ir sušvelnino „Buckeyes“ deficitą iki 3 taškų (69:72). Kitoje atakoje Kareemas Thompsonas realizavo tik vieną baudą, o Liddellas atseikėjo tritaškį ir likus žaisti 17 sekundžių „Golden Eagles“ persvara sumenko iki minimalios – 73:72.

Likus 13 sekundžių prie baudų metimų linijos vėl stojo Obanoras, kuris dar kartą sumetė abi baudas, o Washingtono tritaškis skriejo pro šalį ir finalinė sirena paskelbė netikėtą „Golden Eagles“ pergalę.

„Reitingas yra tik numeris, – po pergalės sakė Obanoras. – Kaip ir jie, mes lygiai taip pat prieš rungtynes apsiavėme savo sportbačius ir aikštelę ėjome nusiteikę, kad jie mums turi parodyti, kodėl yra antrojo reitingo komanda. Tikėjome savo jėgomis.“

Būtent Obanoras buvo pagrindinis pergalės kalvis. Be keitimų visas 45 minutęs žaidęs 21-erių krepšininkas surinko 30 taškų (4/9 dvit., 5/12 trit., 7/7 baud.), 11 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį bei 2 klaidas.

„Obanoras ir Maxas Abmasas mums kėlė daug rūpesčių, tad reikia nukelti kepurę prieš juos, jų trenerius bei pasveikinti visą universitetą su pergale, – po nesėkmės teigė „Buckeyes“ strategas Chrisas Holtmanas. – Negalvojome, kad turėsime lengvą pasivaikščiojimą ir tai pamatėme nuo pirmųjų minučių.“

„Be abejo, tai yra labai, labai karti sezono pabaiga. Susitaikysime su tuo ir judėsime pirmyn“, – pridėjo Holtmannas.

„Buckeyes“ reguliariajame sezone buvo iškovoję 21 pergalę bei patyrę 10 pralaimėjimų.

JAV prieš prasidedant „Kovo beprotybei“ yra itin populiaru užpildyti visą atkrintamųjų medį, siekiant tiksliai nuspėti visų rungtynių baigtis.

„Buckeyes“ pergalę prognozavo beveik 14 mln. žmonių, o tai – 95,2 proc. visų užpildytų atkrintamųjų medžių. Ši nesėkmė sugadino daugiau nei 5 mln. dar besilaikiusių spėjimų, o kovą dėl piniginio prizo tęsia viso labo 103 tūkst. žmonių.

„Buckeyes“: E.J. Liddellas 23 (9/12 dvit., 14 atk. kam.), Duane‘as Washingtonas 18 (4/9 dvit., 3/12 trit., 10 atk. kam.), C.J. Walkeris 12.

„Golden Eagles“: Kevinas Obanoras 30 (4/9 dvit., 5/12 trit., 11 atk. kam.), Maxas Abmasas 29 (5/14 dvit., 5/10 trit.), Carlosas Jurgensas 6.

Tai nebuvo vienintelė staigmena šiąnakt. 13-ąjį reitingą turinti Šiaurės Teksaso „Mean Green“ ekipa taip pat per pratęsimą 78:69 (32:24, 29:37, 17:8) įveikė ketvirtąjį skirstymą turėjusius Purdue „Boilermakers“ krepšininkus.

Likus žaisti pusantros minutės iki antrojo kėlinio pabaigos Purdue atsiliko keturias taškais, tačiau Trevionas Williamsas du kartus sėkmingai užbaigė atakas baudos aikštelėje ir išplėšė pratęsimą.

Vis dėlto pratęsime „Mean Green“ susigrąžino turėtą iniciatyvą ir iškovojo pergalę.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs Javionas Hamletas pelnė 24 taškus (5/14 dvit., 2/4 trit., 8/8 baud.), atkovojo 12 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei 2 sykius suklydo.

„Boilermakers“: Jadenas Ivey 26 (6/12 dvit., 4/12 trit.), Trevionas Williamsas 14 (7/15 dvit., 13 atk. kam.), Isaiah Thompsonas 9.

„Mean Green“: Javionas Hamletas 24 (5/14 dvit., 12 atk. kam.), Madrezas McBride‘as (4/6 trit.) ir Thomas Bellas (6/7 dvit., 1/6 trit.) po 16, Jamesas Reese‘as 13.

Savo pasirodymą „Kovo beprotybėje“ baigė Tado Kararino atstovaujama Drexelio „Dragons“ ekipa.

16-ąjį reitingą turėję „Dragons“ 49:78 (21:39, 28:39) nepasipriešino Ilinojaus „Fighting Illini“ krepšininkams, kurie gavo pirmąjį skirstymą.

Kararinas ant parketo praleido 1 minutę, tačiau per šį laiką statistikos protokolo niekaip neužpildė.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Kofi Cockburnas, kuris surinko 18 taškų (8/11 dvit., 2/5 baud.), 5 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą, 2 blokus ir 2 klaidas.

„Fighting Illini“: Kofi Cockburnas 18 (8/11 dvit.), Ayo Dosunmu 17 (8/13 dvit., 11 atk. kam.), Trentas Frazieris 11 (4/7 dvit.), Adamas Milleris 10.

„Dragons“: Xavieras Bellas 12 (1/8 dvit.), Jamesas Butleris 10 (5/10 dvit., 10 atk. kam.), Zachas Waltonas 8.