Nuotr.:

Bamo Adebayo į plakatą įrėminti varžovai, „Rockets“ vyr. trenerio ašaros, „Raptors“ krachas, Collino Sextono pyktis, Chriso Paulo istorinis pasiekimas – tai ir dar daugiau – kovo 22-osios NBA pulse.

Kovo 22-osios NBA pulsas

PLAKATAI. Indianos „Pacers“ baudos aikštelėje monstriškai žaidęs Bamas Adebayo per vienerias rungtynes į plakatą įrėmino du savo varžovus.

Viena jo aukų tapo Domantas Sabonis, kuris prieš skrendantį Majamio „Heat“ puolėją mėgino provokuoti pražangą. Arbitrai iš pradžių užfiksavo tokį taisyklių pažeidimą, bet Erikui Spoelstrai pasinaudojus iššūkio galimybe, teisėjai peržiūrėjo epizodą ir pakeitė sprendimą – nubaustas liko Sabonis.

Kitame epizode Adebayo triuškinamu dėjimu ant parketo pasiuntė Gogą Bitadzę. Bandydamas blokuoti varžovą, gruzinas ranka trinktelėjo „Heat“ skrajūnui, tačiau taisyklių pažeidimas užfiksuotas nebuvo.

SUSIRINKO. Nors Indianos „Pacers“ pačioje pratęsimo pradžioje dėl pasiekto pražangų limito neteko Domanto Sabonio, lietuvis įnešė ryškų indėlį į pergalę.

24-erių puolėjas per 35 minutes sumetė 17 taškų (5/11 dvit., 0/2 trit., 7/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir 5 sykius suklydo. „Pacers“ aukštaūgiui tai buvo 31 dvigubas dublis per 41 mačą.

Sabonis pagal šį rezultatą NBA – antras, nusileidžiantis tik Nikola Jokičiui (38 dvigubi dubliai per 42 rungtynes).

MUŠA DUGNĄ. Per paskutines 9 sekundes Johnas Wallas dukart mėgino nutraukti Hjustono „Rockets“ krachą, tačiau tokiam scenarijaus išsipildymui nebuvo lemta išsipildyti.

Teksaso klubas savo aikštėje 112:114 nusileido Oklahomos „Thunder“ ir patyrė jau 20-ą nesėkmę iš eilės, pasiekdamas naują komandos antirekordą.

Apskritai ši serija – devinta prasčiausia NBA istorijoje. Tuo pačiu ilgiausia nuo 2014-2015 m. ir 2015-2016 m. sezonų, kuomet Filadelfijos „76ers“ fiksavo net 28 pralaimėjimų paeiliui atkarpas.

AŠAROS. Į spaudos konferenciją atėjęs „Rockets“ vyr. treneris Stephenas Silas nebeatlaikė dar net nepradėjęs kalbėti. Belaukiant pirmojo klausimo, Hjustono vyr. treneris nesulaikė ašarų ir buvo palūžęs.

„Neturiu kito pasirinkimo, turime stotis, kautis, mokytis ir augti, – sakė Silas. – Ir viskas prasideda nuo paties manęs.“

Šiame poste debiutuojančiam specialistui teko sugerti 30-ą pralaimėjimą per 41 mačą.

ATSAKĖ. Naujojo Orleano „Pelicans“ nesulaikė trigubą dublį surinkusio Nikola Jokičiaus, tačiau atsakymus pateikė savasis trio.

Zionas Williamsonas ir Brandonas Ingramas sumetė po 30 taškų, Nickeilas Alexanderis-Walkeris pridėjo 20 bei „Pelicans“ svečiuose laimėjo 113:108.

Jokičius Denverio klubui surinko 29 taškus (10/15 dvit., 3/4 trit.), 10 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Serbijos žvaigždė įsirašė 11-ą sezono ir 52-ą karjeros trigubą dublį.

SUŠAUDĖ. Įspūdingai iš toli krepšį atakavęs Jaylenas Brownas susmeigė 10 tritaškių ir pasiekė karjeros rekordą. Bostono „Celtics“ žvaigždei prireikė 18 mėginimų, jis iš viso sumetė 34 taškus ir Brado Stevenso auklėtiniai savo aikštėje 112:96 užtikrintai laimėjo prieš Orlando „Magic“.

Tolimais metimais varžovus bombardavę „Celtics“ krepšininkai bendrai išmetė net 54 tritaškius. Bostono ekipa vienu metu iš toli fiksavo 50 proc. pataikymą – buvo įmetusi 20 iš 40 metimų, tačiau vėliau pro šalį skriejo penki šūviai paeiliui, o galutinis tikslumas siekė 43 proc. (23 iš 54).

DEBIUTAS. Bruklino „Barclays Center“ arenoje suspindo dar viena NBA žvaigždė. Šešiskart buvęs „Visų žvaigždžių“ dalyvis Blake’as Griffinas pirmąkart apsivilko „Nets“ marškinėlius, o šį momentą pažymėjo ir ilgai lauktu dėjimu į „Wizards“ krepšį.

32-ejų puolėjas ketvirtojo kėlinio pradžioje įsiveržė į Vašingtono „Wizards“ baudos aikštelę, įkrovė iš viršaus ir emociškai susprogdino „Nets“ atsarginių suolelį. Tai buvo pirmasis NBA skrajūno dėjimas dar nuo 2019 m. gruodžio.

Griffinas iš viso aikštėje praleido 15 minučių, pasižymėjo 2 taškais (1/2 dvit.), 2 atkovotais kamuoliais, bloku ir 2 asmeninėmis pražangomis.

Kyrie Irvingas pelnė 28 taškus (9/19 dvit., 1/6 trit., 7/7 baud.), Jamesas Hardenas surinko 26 (7/14 dvit., 3/9 trit., 3/4 baud.), o „Nets“ 113:106 įveikė „Wizards“.

VAŠINGTONO DUBLIAI. „Wizards“ gretose Russellas Westbrookas surinko trigubą dublį: 29 taškai (8/13 dvit., 2/7 trit., 7/9 baud.), 13 atkovotų kamuolių, 13 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, gynėjas net 8 kartus suklydo, kai varžovai iš Bruklino – tik 7 sykius.

Rui Hachimura plenė 20 taškų (7/9 dvit., 2/2 trit.) ir atkovojo 10 kamuolių. Ukrainiečiui Alexui Lenui iki dvigubo dublio pritrūko atkovoto kamuolio – jo sąskaitoje 20 taškų ir 9 sugriebti kamuoliai.

RITASI. Collinas Sextonas antroje dvikovos dalyje pelnė 23 iš 36 savo taškų bei padėjo „Cavaliers“ 116:105 pratęsti Toronto „Raptors“ nesėkmių atkarpą. Kanados klubui tai buvo aštuntas pralaimėjimas iš eilės ir 10-as per paskutines 11 rungtynių.

Nicko Nurse’o kariauna Rytų konferencijoje nusirito iki 11 vietos ir dabar yra viena pozicija už galimybės varžytis papildomoje serijoje dėl atkrintamųjų.

„Raptors“ fiksuoja prasčiausią seriją nuo 2012 m. sausio, kada taip pat buvo pralaimėta aštuonissyk paeiliui.

Jarrettas Allenas nuo savęs pridėjo 17 taškų (4/8 dvit., 9/11 baud.) ir 15 atkovotų kamuolių.

Artėjančiame susitikime „Raptors“ susitiks su 20 kartų iš eilės pralaimėjusia „Rockets“.

SUPYKDĖ. Coliną Sextoną siautuliui po ilgosios pertraukos įkvėpė patys „Raptors“ krepšininkai. Aidint antrojo kėlinio sirenai, šalia Toronto ekipos suolelio buvęs Sextonas įsivėlė į žodžių karą su varžovais, o aršiausiai – su Normanu Powellu.

„Jie dar anksčiau pamokslavo man, todėl atsakiau jiems tuo pačiu, kadangi niekada nenusileidžiu, – epizodą prisiminė Sextonas. – Treneris J.B. Bickerstaffas sakė man: „Tu pažadinai juos ir ką darysi dabar?“ Mes žinojome, kad jie žais fiziškai ir mėgins mus šiek tiek paprovokuoti.“

Sextonas ir Powellas buvo nubausti techninėmis pražangomis. „Cavs“ talentas iš žaidimo pataikė 13 iš 24 metimų, o 6 pataikyti tritaškiai – pakartotas karjeros rekordas.

IŠGELBĖJO. Penkis paskutinius Filadelfijos „76ers“ komandos taškus pelnęs Tobiasas Harrisas tapo pergalės kalviu. Likus 5,3 sekundės puolėjas realizavo abi baudas ir išvedė „76ers“ į priekį – 101:100, Juliusas Randle’as labai netaikliai atakavo iš toli ir Niujorke triumfavo Doco Riverso kariauna.

Būtent Randle’as ištempė „Knicks“ į pratęsimą, kai ketvirtojo kėlinio pabaigoje įsmeigė tritaškį, o per paskutinę „76ers“ ataką perėmė kamuolį iš Beno Simmonso (88:88).

Harrisas sumetė 20 taškų (4/15 dvit., 1/3 trit., 9/11 baud.), o Shake’as Miltonas su 21 tašku buvo rezultatyviausias „76ers“ gretose.

Randle’as iš žaidimo pataikė 7 iš 23 metimų, iš kurių – 4 iš 7 tritaškių, ir įsirašė 24 taškus.

ELITINIS KLUBAS. Trigubu dubliu prie pergalės prieš Los Andželo „Lakers“ prisidėjęs Chrisas Paulas išdalino 13 rezultatyvių perdavimų ir karjeroje peržengė 10 tūkst. atliktų rezultatyvių perdavimų ribą.

35-erių veteranas tapo vos šeštuoju krepšininku NBA istorijoje, pasiekusiu šią atžymą.

„Esu palaimintas, galėdamas žaisti tiek ilgai, – sakė Paulas. – To nepriimu kaip savaime garantuoto dalyko. Į lygą atėjau kartu su daugybę vyrukų, kurie jau žaisti nebegali ir dabar dirba treneriais.“

Paulas (10,004 perdavimai) visų laikų sąraše dabar rikiuojasi šeštas, o iki penktoje vietoje esančio Magico Johnsono (10,141) trūksta 137 perdavimų.

Pirmoje vietoje – Johnas Stocktonas su 15,806 perdavimais.

ŠĖLSMAS. Siautėjęs Luka Dončičius per tris kėlinius pelnė 37 taškus, o jo vedama Dalaso „Mavericks“ 132:92 sumindė Portlando „Trail Blazers“.

Slovėnas rungtynėse startavo iš žaidimo pataikydamas pirmus 8 tolimus metimus, o dvikovą užbaigė iš toli užfiksavęs pataikymą 8 iš 9 metimų. Jis taip pat pridėjo 7 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Damiano Lillardo sąskaitoje – 19 taškų (7/9 dvit., 0/7 trit., 5/5 baud.) ir 4 rezultatyvūs perdavimai.