Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Bolonijos „Virtus“ išbarstė 23 persvarą, tačiau rungtynių pabaigoje sutvarkė reikalus ir tapo pirmąją ekipa, kuri pateko Europos taurės pusfinalį.

18
16
63%
5/8
5

Aleksandro Djordjevičiaus auklėtiniai išvykoje 84:78 (19:14, 24:17, 21:23, 20:24) palaužė Badalonos „Joventut“ krepšininkus, kurie užbaigė savo žygį dėl patekimo į Eurolygą.

Seriją 2-0 laimėję Bolonijos krepšininkai pusfinalyje susitiks su Kazanės UNIKS ir lietuviškojo Krasnodaro „Lokomotiv“ poros nugalėtoju. Ten serijos rezultatas yra 1-1.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Giampaolo Ricci dvitaškio svečiai turėjo 23 taškų pranašumą (55:32) ir atrodė, jog lengvai nužygiuos į pergalę.

Vis dėlto ispanai pademonstravo charakterį, atsakė įspūdingu spurtu 37:14 ir po Ferrano Basso baudų metimų ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus – 69:69.

Iki paskutinės minutės komandos keitėsi taškais, tačiau tuomet Vince'as Hunteris pelnė dvitaškį, Milošas Teosodičius smeigė tolimą metimą ir likus 25 sekundėms iniciatyvą savo rankose laikė italai (81:75).

Per likusį laiką šeimininkai bandė gelbėtis, tačiau pergalę baudų metimais įtvirtino Hunteris ir Kyle'as Weemsas (84:76).

Naudingiausiai „Virtus“ gretose žaidė Hunteris, kuris per 15 minučių pelnė 18 taškų (5/7 dvit., 1/1 trit., 5/8 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

„Joventut“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingas Basso pasirodymas. Gynėjas per 27 minutes pelnė 26 taškus (0/1 dvit., 7/10 trit., 5/5 baud.), atkovojo 2 bei perėmė 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo ir surinko 33 naudingumo balus.

„Joventut“: Ferranas Bassas 26 (7/10 trit., 5 rez. perd., 5 per. kam.), Simonas Birganderis 10 (6 atk. kam.), Ante Tomičius (8 atk. kam.) ir Nenadas Dimitrijevičius po 7.

„Virtus“: Vince'as Hunteris (5 atk. kam.) ir Kyle'as Weemsas po 18, Milošas Teodosičius 17 (6 rez. perd.), Julianas Gamble'as 9 (5 atk. kam., 5 kld.).