Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr. AP-Scanpix

Dvejas rungtynes dėl nugaros skausmų praleidęs Luka Dončičius grįžo ant parketo, o kartu su juo grįžo ir Dalaso „Mavericks“ (24-21) pergalės.

20
29
2
9

Ricko Carlisle‘o auklėtiniai svečiuose 127:106 (33:24, 38:39, 29:20, 27:23) susitvarkė su Oklahomos „Thunder“ (19-27).

Dončičius per 28 minutes surinko 25 taškus (5/7 dvit., 4/10 trit., 3/4 baud.), 7 rezultatyvius perdavimus, 3 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius bei 3 klaidas.

„Mavericks“ reikalus sutvarkė po ilgosios pertraukos. Dorianas Finney-Smithas įkrovė iš viršaus, Dončičius bei Kristaps Porzingis pelnė po dvitaškį, o Finney-Smithas pridėjo tolimą metimą ir trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai įgijo 14 taškų persvarą – 84:70.

Kėlinio pabaigoje Timas Hardaway bei Finney-Smithas smeigė po tolimą metimą, o Nicolo Melli praktiškai su ketvirčio sirena pataikė dvitaškį ir „Mavericks“ pranašumas išaugo iki 17 taškų (100:83).

„Manau, kad antroje mačo dalyje sužaidėme pagal savo galimybes, – sakė Carlisle‘as. – Žaidėme prieš nukraujavusią, tačiau gerai treniruotą ir labai kietai žaidžiančią komandą. Vis dėlto sutvarkėme visus reikalus.“

Porzingis prie pergalės pridėjo 20 taškų (7/9 dvit., 2/6 trit.), 9 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 5 rezultatyvius perdavimus bei 2 blokus.

„Jis buvo puikus, – apie latvį sakė Carlisle‘as. – Nemėgstu žodžio komfortabiliai, nes NBA rungtynėse tu privalai turėti tam tikrą pranašumą ir šį vakarą Kristaps jį turėjo.“

„Mavericks“ gretose debiutavęs Melli per 11 minučių pelnė 6 taškus (3/3 dvit., 0/1 trit.) ir atkovojo 3 kamuolius.

„Buvau labai sužavėtas, – teigė „Mavs“ strategas. – Vienintelis dalykas, dėl kurio nebuvau tikras – ar jis gali žaisti tiek ketvirtoje, tiek penktoje pozicijoje. Šiandien mačiau jį ginantis tiek ketvirtoje, tiek penktoje pozicijoje ir jis žaidė labai efektyviai.“

„Thunder“: Aleksejus Pokuševskis 21 (5/7 dvit., 3/10 trit., 6 atk. kam.), Sviatoslavas Mychailiukas 16 (5/7 dvit., 2/3 trit.), Theo Maledonas 14 (3/9 dvit., 5/6 baud., 6 atk. kam.), Isaiah Roby 12 (5/12 dvit., 9 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok.), Ty Jerome'as 11 (2/3 trit., 5 rez. perd.), Joshas Hallas 10 (4 kld.), Tony Bradley (5 atk. kam., 4 kld.) ir Kenrichas Williamsas (4/6 dvit., 5 atk. kam.) po 8.

„Mavericks“: Luka Dončičius 25 (5/7 dvit., 4/10 trit., 7 rez. perd.), Kristaps Porzingis 20 (7/9 dvit., 2/6 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok.), Timas Hardaway 19 (3/6 trit.), Dorianas Finney-Smithas 12 (2/3 trit.), Joshas Richardsonas (5 rez. perd.) ir Jalenas Brunsonas (7 rez. perd.) po 9, Dwightas Powellas 7 (6 atk. kam.).