Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/V.Sodeika

Kauno „Žalgiris“ keturių pralaimėjimų seriją Eurolygoje nutraukė laimėdamas prieš Berlyno ALBA – 96:86.

Fotogalerija

Per pirmąją rungtynių dalį vokiečiai įgijo dviženklę persvarą, bet po pertraukos šeimininkai taip užsikūrė, jog vienu metu komandas skyrė 21 taškas.

Gimtadienį šventęs Lukas Lekavičius surengė geriausią sezono pasirodymą – 21 taškas, 5 rezultatyvūs perdavimai ir 22 naudingumo balai per 21 minutę. Lietuvis pataikė 5 tritaškius iš 5.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas tradiciškai įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą kovoje su ALBA.

Lukas Lekavičius – 10 balų
21 min., 21 tšk. (3/7 dvit., 5/5 trit.), 3 atk. kam., 5 rez. perd., 2 kld., 22 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Psichologiškai labai svarbios Lukui rungtynės. Paskutinį ir vienintelį sykį karjeroje Lekavičius 5 tritaškius pataikė dar 2016-2017 metų sezone, vienose įsimintiniausių savo rungtynių prieš Bambergo „Brose“, o tokia dvikova dabar jam leis užmiršti prastą kelių mačų atkarpą. Dvikovoje gynėjas buvo ryžtingas, drąsiai atakavo krepšį ir ėmėsi iniciatyvos, kol Marius Grigonis buvo atkirstas nuo komandos. Lekavičiui buvo paranki ir varžovų tiek zoninė, tiek asmeninė gynybos, kai ant parketo buvo Christas Koumadje. Pirmoje rungtynių pusėje Jaysonas Grangeris bandė naudotis savo pranašumais prieš Luką ant ūselio, bet ši problema greitai buvo išspręsta.

Martinas Gebenas – 10 balų
16 min., 12 tšk. (5/5 dvit., 2/3 baud.), 4 atk. kam., 3 rez. perd., 2 per. kam., 23 naud. balai.

Geresnės Augustine'ui Rubitui pamainos net įsivaizduoti nebuvo galima – karjeros rezultatyvumo bei naudingumo balų rekordas! Gebenas nuo pirmojo išėjimo į aikštelę buvo aktyvus, pelnė taškus su pražanga, o vėliau pataikė ir iš vidutinio nuotolio. Po pertraukos Martinas nemažino apsukų ir stipriai prisidėjo prie kertinio „Žalgirio“ spurto, o su juo šeimininkai daug geriau funkcionavo, nei aikštėje būnant Joffrey Lauvergne'ui. Tokiu pasirodymu lietuvis Martinui Schilleriui įrodo, jog nusipelno didesnio pasitikėjimo ir normaliomis sąlygomis.

Thomasas Walkupas – 8,5 balo
24 min., 15 tšk. (3/8 dvit., 3/5 trit.), 5 rez. perd., 4 praž., 5 išpr. praž., 14 naud. balų.

12
23
2
4

Planas pirmoje pusėje buvo aiškus – Walkupui pikenrolais atakuoti Koumadje, tačiau gynėjui nei floateriai, nei metimai iš vidutinio nuotolio nekrito. Iki pertraukos 10 metimų iš žaidimo išmetęs amerikietis antroje dalyje tik 3 sykius atakavo krepšį, tačiau du iš jų buvo tikslūs tolimi metimai. Thomaso darbas savoje aikštės pusėje ir vėl buvo aukščiausio lygio, o dvi paeiliui išprovokuotos varžovų pražangos puolime buvo vienas svarbesnių momentų po pertraukos.

Nigelas Hayesas – 8 balai
30 min., 15 tšk. (4/7 dvit., 2/7 trit., 1/1 baud.), 2 atk. kam., 9 naud. balai.

Nigelas nesumetė tritaškių geru procentu, tačiau du pataikyti tolimi metimai iš kampo privertė Aito Renesesą koreguoti gynybą, o taip pat amerikietis realizavo ir pora sudėtingų dvitaškių. Tas metimas iš po krepšio po būrio klaidinamų judesių turėtų būti dedamas į vadovėlį ir rodomas vaikams krepšinio mokyklose – situacija, iš kurios, atrodė, išeities nėra. Taip pat Hayesas ir gynyboje buvo solidus ir žaisdamas per dvi pozicijas išvengė grubesnių klaidų.

Karolis Lukošiūnas – 8 balai
14 min., 12 tšk. (0/1 dvit., 4/4 trit.), 1 rez. perd., 8 naud. balai.

Karjeros pasirodymą surengęs Lukošiūnas tritaškiu pradėjo dvikovą, tačiau vėliau gavo ne vieną pamoką iš Marcuso Erikssono, todėl jo pirmasis išėjimas ant parketo nebuvo efektyvus. Vis dėlto po pertraukos snaiperis pajuto ritmą ir buvo kertinis žmogus, perlaužiant dvikovą, o jo tritaškis su trečiojo kėlinio sirena pakėlė iš vietų visus žalgiriečius ant atsarginių žaidėjų suolelio. Karolis galėjo pelnyti ir dvitaškį, tačiau sudvejojo bei metė dešine ranka iš kairės pusės. Vis dėlto toks jo žaidimas nuteikia pozityviai ateičiai ir reikia tikėtis, kad tokie pasirodymai tik dažnės.

Paulius Jankūnas – 7,5 balo
21 min., 0 tšk. (0/2 dvit.), 8 atk. kam., 4 rez. perd., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

Senas geras Paulius. Kapitonui net nereikėjo pelnyti taškų, jog būtų skirtumą darantis krepšininkas ant parketo. Geri nusimetimai, varžovų rizikų įvertinimai, nepriekaištinga kova po krepšiais bei gynyba – visa tai buvo puolėjo repertuare. Galime prisiminti, kaip Jankūnas sugebėjo gudriai išmušti kamuolį iš krepšį atakuojančio Koumadje. Jankis turėjo ir labai gerą progą pasižymėti, tačiau lemiamame žingsnyje pritrūko sprogstamosios jėgos.

Rokas Jokubaitis – 5,5 balo
19 min., 5 tšk. (1/6 dvit., 1/1 trit.), 3 atk. kam., 4 rez. perd., 2 kld., 4 naud. balai.

Jokubaitis mažiau nei per 2 minutes susirinko dvi pražangas ir kuriam laikui eliminavo save iš rungtynių. Vėliau Rokui žaidimas puolime klijavosi sunkiai ir pora sykių per ataką jis sugebėjo įlipti į medį, laimei, pats nusiėmė kamuolius puolime. Vis dėlto po pertraukos gynėjas buvo jau daug solidesnis, gerai pereidavo iš gynybos į puolimą, smeigė tritaškį spurto metu ir būtent jam būnant aikštėje „Žalgiris“ atitolo nuo varžovų.

Patricio Garino – 5 balai
7 min., 4 tšk. (1/1 dvit., 2/2 baud.), 1 atk. kam., 6 naud. balai.

Argentinietis pelnė pirmuosius taškus po 17 mėnesių pertraukos Eurolygoje ir kai kurie dalykai antradienį tikrai džiugino – Garino pora sykių ryžtingai prasiveržė link krepšio, o tai byloja, jog psichologiškai krepšininkas jaučiasi tvirtas. Žinoma, puolėjo reabilitacija tęsiasi ir jis ant parketo po pertraukos nebepasirodė. Akis badė kelios Patricio klaidos gynyboje, kainavusios taškus.

Marius Grigonis – 4 balai
19 min., 6 tšk. (1/1 trit., 3/4 baud.), 1 rez. perd., 2 kld., 5 praž., 3 naud. balai.

ALBA prieš Grigonį gynėsi mišria gynyba – žalgiriečiui esant aikštėje prieš jį buvo dengiamasi asmeniškai, o prieš likusius keturis žaidėjais – zona. Tokiu būdu Renesesui buvusį auklėtinį pavyko visiškai atkirsti nuo komandos puolimo ir vienintelį savo metimą iš žaidimo kauniečių lyderis išmetė po pertraukos. Akivaizdu, jog lietuvį tokia varžovų gynyba išmušė iš vėžių, o tai prisidėjo ir prie jo greitai išnaudoto pražangų limito.

Joffrey Lauvergne'as – 3 balai
22 min., 4 tšk. (2/6 dvit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., -1 naud. balas.

Rubito užnugario neturėjęs prancūzas sužaidė vienas prasčiausių sezono rungtynių. Dvikovos pradžioje Joffrey nesusitvarkė su Koumadje, o puolime priėmė blogus sprendimus ir greitai dukart buvo nugesintas. Per pirmąją rungtynių dalį Lauvergne'as surinko -6 naudingumo balus ir nors po pertraukos situacija šiek tiek pagerėjo, mačas aukštaūgiui nesiklijavo ir jis savo pyktį išliejo ant arbitrų, užsidirbdamas techninę pražangą.

Gebenui ir Lukošiūnui ditirambai skirti prieš žaidžiant silpnesnius priešininkus.Prieš stipresnius varžovus jų sugebėjimai išnyks