Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Kovotojas Domantas Sabonis, Jono Valančiūno grumtynės su Rudy Gobertu, dar vieną galimybę gavęs Deividas Sirvydis, Luka Dončičiaus magija, „Nets“ dominavimas – tai ir dar daugiau – balandžio 1-osios NBA pulse.

Balandžio 1-osios NBA pulsas

KARYS. Domanto Sabonio atstovaujama Indianos „Pacers“ šiąnakt patyrė dar vieną pralaimėjimą, tačiau pats lietuvis darė absoliučiai viską, jog komanda išliktų rungtynėse.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Sabonis susižeidė kelį kuomet bandydamas apsiginti nuo Gorano Dragičiaus sugėrė slovėno kontaktą į kelio sritį, tačiau pademonstravo kovotojo charakterį bei ant parketo sugrįžo ketvirtojo kėlinio pradžioje.

„Kalbėjausi su juo per rungtynes ir jis man pasakė, kad iš kelio gavo į raumens sritį, – sakė „Pacers“ strategas Nate'as Bjorkgrenas. – Vis dėlto jis yra tvirtas vyrukas ir žinau, kad jam bus viskas gerai. Jis tiesiog praleido stiprų smūgį.“

Nepaisant išskirtinio kovingumo, trauma šiąnakt paveikė Sabonį. Lietuvis per 35 minutes pelnė 9 taškus (4/7 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 14 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą bei 3 sykius suklydo.

Iki šiol vienintelis atvejis šiame sezone, kuomet Sabonis nepasiekė 10-ies taškų ribos, buvo dvikova su Naujojo Orleano „Pelicans“, kai „Pacers“ lyderis surinko 8 taškus.

DOMINAVO. Dar vieną galingą dvigubą dublį NBA lygoje surinkęs Jonas Valančiūnas pasižymėjo ne tik žaidimu po krepšiu, bet ir įžaidėjo įgūdžiais.

Lietuvis per 32 minutes pelnė 16 taškų (8/17 dvit.), atkovojo 14 ir perėmė 1 kamuolį bei užsidirbo 4 asmenines pražangas.

JV taip pat atliko 5 rezultatyvius perdavimus, pakartodamas asmeninį sezono rekordą.

Tuo metu tiesioginis jo varžovas Rudy Gobertas per 36 minutes surinko 8 taškus (3/6 dvit., 2/7 baud.), 12 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus bei 2 klaidas.

Nepaisant puikaus Valančiūno pasirodymo, „Grizzlies“ mačą pralaimėjo 107:111.

SUGĖRĖ. Valančiūno ir Goberto asmeninėje mikrodvikovoje ne visuomet dominavo lietuvis.

Trečiajame kėlinyje „Jazz“ bokštas sugrūdo kamuolį per JV, uždirbdamas pastarajam asmeninę pražangą.

Dėjimas įspūdingas, tačiau visko mačiusių Jutos komentatorių šis Goberto epizodas nenustebino.

LUKA MAGIJA. Toks išsireiškimas vis plačiau skamba JAV komentatorių lūpose. Praėjusią naktį 21-erių Luka Dončičius vėl buvo nesulaikomas ir išdarinėjo mirtingiesiems neįmanomus dalykus.

Slovėnas per 35 minutes surinko 36 taškus (4/4 dvit.,7/11 trit., 7/11 baud.), 8 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus ir 8 klaidas, o jo vedamas Dalaso „Mavericks“ 113:108 nukovė Bostono „Celtics“ krepšininkus.

Pusę „Mavs“ pergalės būtų galima atiduoti Dončičiui, mat pastarasis ir nulėmė mačo baigtį. Likus 3 minutėms Luka smeigė firminį savo tritaškį atšokus nuo varžovo, realizavo abu baudų metimus ir „Mavs“ triumfavo.

„Tai darosi įprasta, – apie savo tritaškį sakė Dončičius. – Tačiau tai yra ir pasitikėjimo klausimas. Manau, kad būtent pasitikėjimas ir yra pagrindinis dalykas.“

Kovo mėnesį Dončičius tapo vos penktuoju krepšininku NBA istorijoje nuo 1980-ųjų, kuris per mėnesį sugebėjo rinkti bent po 27 taškus, 7 rezultatyvius rezultatyvius perdavimus, 7 atkovotus kamuolius bei tai daryti dvitaškius metant bent 50 procentų taiklumu, tritaškius – bent 40 procentų taiklumu.

Kiti likę 4 žaidėjai yra Nikola Jokičius, Michaelas Jordanas, Larry Birdas ir LeBronas Jamesas.

Šiame NBA sezone Dončičius fiksuoja 28,5 taško, 9 rezultatyvių perdavimų ir 8,1 atkovoto kamuolio statistiką.

VĖL ELITE. Oficialu – Bruklino „Nets“ – vėl geriausia Rytų konferencijos komanda.

Iki tokio pasiekimo „Nets“ organizacijai teko nueiti ilgą kelią: persikelti iš Naujojo Džersio į Brukliną, laižytis žaizdas, kurių pridarė buvęs klubo generalinis vadybininkas Billy Kingas, atsiveždamas tuo metu savo saulėlydyje esančius Paulą Pierce'ą ir Keviną Garnettą bei už tai paaukodamas ekipos ateitį, tačiau pagaliau ši diena išaušo.

Praėjusią naktį Bruklino klubas 120:108 nugalėjo Hjustono „Rockets“ bei pirmąjį kartą nuo 2003 metų pakilo į pirmąją Rytų konferencijos vietą.

Paskutinį kartą, kuomet „Nets“ buvo geriausi Rytuose, ekipoje žaidė tokie krepšininkai, kaip Jasonas Kiddas, Richardas Jeffersonas ar Kenyonas Martinas.

Pirmuoju smuiku „Nets“ istorinės pergalės simfonijoje grojo Kyrie Irvingas, kuris per 39 minutes surinko 31 tašką (9/17 dvit., 3/8 trit., 4/4 baud.), 12 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį bei 2 klaidas.

Nepaisant gerų „Nets“ rezultatų, Bruklino ekipos didysis trejetas – Irvingas, Jamesas Hardenas ir Kevinas Durantas kartu sužaidė vos 7 mačus. Belieka tik laukti dar skambesnių šios trijulės žygdarbių.

SMAGINASI KURDAMAS ISTORIJĄ. 24-erių Deviną Bookerį, ko gero, jau būtų galima pavadinti vienu geriausiu žaidėjų Finikso „Suns“ istorijoje.

Praėjusią naktį šis talentas pasižymėjo 45 taškais, o jo vedamas „Suns“ 121:116 parklupdė Čikagos „Bulls“ krepšininkus.

Tai buvo šeštosios Bookerio karjeros rungtynės su 45 taškais ir tokį rodiklį gynėjas yra užfiksavęs daugiausiai kartų „Suns“ istorijoje.

Be Bookerio nė vienas „Suns“ žaidęs krepšininkas nėra pelnęs 45 taškų daugiau nei 2 kartus, todėl tikėtina, jog jaunoji ekipos žvaigždė šioje kategorijoje įsitvirtins ilgam.

APKARTĘS DEBIUTAS. Į saulėtąją Kaliforniją atvykęs Andre Drummondas debiutavo Los Andželo „Lakers“ ekipoje, tačiau aukštaūgiui pirmosios rungtynės NBA čempionų gretose apkarto.

Puolėjas trečiajame kėlinyje susižeidė kojos pirštą ir buvo priverstas palikti aikštelę, į kurią taip ir nebesugrįžo, o be savo žvaigždžių LeBrono Jameso bei Anthony esantys „Lakers“ 97:112 nusileido Milvokio „Bucks“ krepšininkams.

Starto penkete susitikimą pradėjęs Drummondas per 14 minučių spėjo pelnyti 4 taškus (2/6 dvit., 0/2 baud.), atlikti 2 rezultatyvius perdavimus, atkovoti 1 kamuolį, blokuoti 1 metimą ir suklysti 3 sykius.

BROLIŠKAS SUSITIKIMAS. Šiąnakt rungtynėse tarp Los Andželo „Lakers“ ir Milvokio „Bucks“ parketo susitiko trys broliai Antetokoumpo.

Milvokio komandoje – Giannis ir Thanasis, „Lakers“ – jauniausias iš brolių, 23-ejų Kostas.

Po mačo graikai susitiko aikštės centre, šnekučiavosi ir pozavo fotografams.

1 MINUTĖ. Tiek laiko ant parketo šiandien gavo Deividas Sirvydis.

Aikštelėje mačo pabaigoje pasirodęs lietuvis spėjo išmesti dvitaškį ir taškų nepelnė, o jo atstovaujamas Detroito „Pistons“ 101:124 krito prieš Portlando „Trail Blazers“.

Šį sezoną Sirvydis pasirodė 8 rungtynėse ir per jas viso surinko 4 taškus.

REVANŠAS. Los Andželo „Lakers“ sirgalių numylėtinis Alexas Caruso šiąnakt bandė įkrauti kamuolį per Milvokio „Bucks“ žvaigždę Giannį Antetokounmpo, tačiau graikas per savo pamainą tokių šou neleido daryti ir blokavo gynėjo metimą.

Vis dėlto Caruso nusileisti nebuvo linkęs ir ketvirtojo kėlinio pabaigoje galingai įkrovė kamuolį per NBA MVP.

ISTORINIS MĖNESIS. Įspūdingą sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Sakramento „Kings“ žaidėjas De'Aaronas Foxas kovo mėnesį gali pavadinti istoriniu.

Gynėjas per kovą vidutiniškai rinko po 29,3 taško ir tapo antruoju žaidėju „Kings“ istorijoje nuo 1980-ųjų, kuriam pavyko užfiksuoti tokią statistiką.

Kitas Sakramento ekipos žaidėjas buvo DeMarcusas Cousinsas.

Praėjusią naktį Foxas pelnė 20 taškų, o jo vedami „Kings“ 106:120 nusileido San Antonijaus „Spurs“.

TRITAŠKIŲ LIETUS: Bruklino „Nets“ gynėjas Joe Harrisas šį sezoną fiksuoją įspūdingus skaičius.

Gynėjas rungtynėse prieš Hiustono „Rockets“ sukratė 28 taškus, įmesdamas 7 tritaškius iš 12, o Bruklino klubas laimėjo 120:108.

Snaiperis šį sezoną tritaškius realizuoja 48,9 procentų taiklumu. Tai – geriausias rezultatas NBA istorijoje įskaičiuojant žaidėjus, kurie meta bent po 6 tritaškius per mačą.

TRAUMŲ PASITAIKO NE TIK ŽAIDĖJAMS. Taip po šios nakties mačo galėtų pasakyti NBA teisėjas Leroy'us Richardsonas.

Rungtynėse tarp Sakramento „Kings“ ir Čikagos „Bulls“ dirbęs arbitras ne kartą sulaukė netyčinio kontakto iš žaidėjų ir buvo sužeistas, tačiau pademonstravo charakterį bei iki galo atidirbo savo darbą.