Baltarusai gan netikėtai sutriuškino Čekijos komanda
Nuotr. FIBA Europe
Rusijos priemiestyje Čechove startavo Europos jaunimo (iki 20 m.) čempionatas. Jau pirmosiose rungtynėse užfiksuota staigmena – B grupėje Baltarusijos krepšininkai 72:52 (19:10, 10:13, 22:13, 13:16) sutriuškino čekus.

Prie šios staigmenos turbūt labiausiai prisidėjo FIBA atstovai. Pagal tvarkaraštį, pirmąsias rungtynes čekai turėjo žaisti su lietuviais, o baltarusiai – su italais. Tačiau paskutinę minutę tvarkaraščiai buvo pakeisti ir komandos turėjo žaisti be išankstinio pasirengimo.

Rezultatyviausiai Baltarusijos rinktinėje žaidė: Dmitrijus Akuličius 17 taškų, Aleksandras Pustahvaras 16, Konstantinas Yafremau 12 (9 atkovoti  kamuoliai), Aleksejus Trastsinetskis 10.

Čekija: Davidas Marekas 16, Davidas Steffelis 14.

Baltarusijos krepšininkai rytoj 11 val. išmėgins jėgas su lietuviais. Galimybę tiesiogiai stebėti šių rungtynių rezultatą suteiks "BasketNews.lt".

A grupė:

Vokietija - Graikija 60:89 (11:26, 22:14, 16:31, 11:18).

Graikijos krepšininkai jau pirmajame ketvirtyje parodė, kas yra šio susitikimo favoritas. Pirmąjį kėlinuką laimėję 15 taškų skirtumu graikai nesunkiai išlaikė

Slovėnija - Prancūzija. Slovėnijos ekipai 20 taškų pelnė G. Dragičius (dešinėje), tačiau dažnai klydo
įgytą persvarą ir sutriuškino varžovus.

Graikija: Ntousanas Sakota 17, Ianas-Tzaiimsas Vougioukas 14 (11 atk. kam.), Georgios Printezis 14, Igkoras Milosevitsas 10.

Vokietija: Jorge'as Schmidtas 16, Philipas Zwieneris 12.

Ukraina - Latvija 72:73 (20:13, 21:14, 16:22, 15:24).

Ukraina:  Dmytro Dyatlovsky 17 (4 rez. perd.), Sergiy Gorbenko 13.

Latvija: Kaspars Beržins 27 (9 atk. kam., 3 blk.), Rinalds Širšins 17 (7 atk.kam.).

C grupė:

Prancūzija – Slovėnija 66:57 (20:16, 15:14, 13:11, 18:16).

Pirmosiose šios grupės rungtynėse intrigos neužfiksuota – Prancūzijos rinktinė, po ketvirtojo kėlinio spurto 12:3 įgijo deviženklį pranašumą (63:46) ir šventė pirmąją pergalę.

Prancūzija: Pape'as Philippe'as Amagou ir Thomas Larrouquis po 16.
Slovėnija: Goranas Dragičius 20 (10 klaidų), Jure Mocnikas 14.

Rusija - Kroatija 83:68 (17:15, 21:16, 19:16, 26:21).

Rungtynes sėkmingiau pradėję Rusijos krepšininkai pirmąjį ketvirtį laimėjo dviem taškais, tačiau palaikomi beveik trijų tūkstančių gerbėjų kiekviename ketvirtyje šią persvarą vis padidindavo, kol susitikimo pabaigoje ji pasiekė 17 taškų.

Rusija: Nikita Kurbanovas 27 (11/12 dvitaškių), Dmitris Sokolovas 19, Egoras Vyaltsevas 10.

Kroatija: Damiras Markota 16 (11 atk. kam.), Jure'as Laličius 14, Hrvoje Kovacevičius 13.

Ispanų lyderis S.Rodriguezas nors ir pelnė 17 taškų, tačiau suklydo net 9 kartus
D grupė:

Serbija ir Juodkalnija – Ispanija 80:73 (21:20, 24:17, 19:18, 16:18).

Trečiajame kėlinyje serbai buvo įgiję net 13 taškų persvarą (53:40), tačiau paskutinio ketvirčio pradžioje ispanai, po Sergi Rodriguezo dvitaškio, priartėjo iki dviejų taškų – 66:64.

Visgi netrukus Serbijos ir Juodkalnijos krepšininkai pataikė tritaškį, kuris inicijavo spurtą 7:0. Po šio smūgio ispanai nebeatsitiesė.

Serbija ir Juodkalnija: Luka Bogdanovičius 22 taškai (6/7 dvitaškių, 3/3 tritaškių), Ivanas Marasas 12, Vladimiras Micovas 11, Tadija Dragiševičius 10.

Ispanija: Sergi Rodriguezas 17 (8/9 dvitaškių, 6 rezultatyvūs perdavimai, 9 klaidos), Saulis Blanco, Marco Gasolis ir Miquelis Faliu Badalis po 13.

Izraelis - Turkija 73:65 (13:9, 20:16, 21:16, 19:24).

Izraelis:  Lior Eliyahu 29 (13 atk. kam., 4 per. kam.), Elad Eliyahu 12 (5 atk. kam., 2 rez. perd.), Jonatan Nir 11 (2 per. kam.).

Turkija:  Baris Ermis 14 (3 rez. perd., 6 kld.), Semih Erden 12 (9 atk. kam., 5 kld.).

1 2  »
2005-07-08 19:50
ale graziai italai gavo :D :D
2005-07-08 15:06
na basketnews tikrai saunuoliai kad tiek demesio skiria ne tik vyru, bet ir jaunuciu, jauniu, jaunimo ir merginu rinktinems!uztai jiems didelis dekui
o jaunimo rinktine su pirmaja pergale!!!saunuoliai!!!
2005-07-08 15:05
na ka 109:77 neblogas rezultatas pirmom varzyboms, bet aisku gaila, kad 50 tasku neuzmete...
2005-07-08 15:01
turbut basketnews koki zunralista nusiunte i rusija, nes atnaujina reza greiciau nei oficialioj svetainei
2005-07-08 14:57
Italai paskutinių 3 minučių atkarpą laimi rezultatu 17:7
2005-07-08 14:56
aa greijceu baigtusi nes y pabaiga arba italai atsigawo arba lietuwiai per anxti atsipalaidawo;///