Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Pralaimėjimu Europos taurės pusfinalį pradėjo Tomo Dimšos atstovaujamas Las Palmo „Gran Canaria“.

25
25
83%
5/6
60%
3/5

Porfirio Fisaco auklėtiniai išvykoje 77:82 (21:20, 5:24, 20:10, 31:28) nusileido „Monaco“ krepšininkams ir pusfinalio serijoje iki 2 pergalių atsilieka 0-1.

Nepaisant pralaimėjimo, Dimša buvo antras rezultatyviausias savo ekipoje ir per 19,5 minutės pelnė 14 taškų (3/6 dvit., 2/5 trit., 2/4 baud.), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 sykius pažeidė taisykles, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 8 naudingumo balus.

„Top 16“ etape „Monaco“ iškovojo daugiau pergalių nei Dimšos komanda, todėl pusfinalyje turi namų aikštelės pranašumą.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Las Palmo, kurie po pirmojo kėlinio turėjo minimalią persvarą (21:20), tačiau antrajame ketvirtyje šeimininkai tiesiog dominavo, surengė spurtą 24:5 ir po Damieno Ingliso dvitaškio įgijo 18 taškų pranašumą (44:26).

Išgirdę pavojaus varpus, ispanai pasiduoti neketino. Vedami 8 taškus paeiliui surinkusio Dimšos, trečiajame kėlinyje svečiai sumažino skirtumą iki vienženklio (36:45), o po Matthew Costello baudos metimo – iki 4 taškų (41:45).

Vis dėlto, lemiamo ketvirčio pradžioje šeimininkai spurtavo 8:0 ir susigrąžino dviženklį pranašumą (59:48), kurį turėjo ir likus pusantros minutės (75:65).

Kaip bebūtų, ispanai pasiduoti neketino – A.J. Slaughteris ir Johnas Shurna smeigė po tritaškį ir likus 53 sekundėms priartėjo iki 4 taškų (71:75), o po Costello tritaškio likus 12 sekundžių skirtumas sumažėjo iki vieno metimo (74:77).

Tai buvo viskas, ką šiose rungtynėse pavyko pasiekti „Gran Canaria“, Dee Bostas ir Iglisas prie baudų metimo linijos neklydo ir prancūzai triumfavo (81:75).

Prancūzijos klubą į pergalę atvedė Robas Grayus, kuris per 22 minutes pelnė 25 taškus (3/5 dvit., 5/6 trit., 4/4 baud.) atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 5 sykius pažeidė taisykles, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

„Monaco“: Robas Gray'us 25 (5/6 trit., 25 naud.), Matthiasas Lessortas 12 (4/13 dvit., 8 atk. kam., 5 blok., 4 kld.), Dee Bostas (1/5 trit.) ir Jaleelas O'Brienas (2/2 trit.) po 11, Marcosas Knightas 8 (7 atk. kam.), Abdoulaye N'Doye 7.

„Gran Canaria“: Matthew Costello 22 (5/9 dvit., 3/5 trit., 7 atk. kam., 4 blok.), Tomas Dimša 14 (2/5 trit.), A.J. Slaughteris 13 (2/10 dvit., 1/5 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam.), Aleksanderis Balčerowskis 9 (7 atk. kam.), Andrew Albicy 7.