Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Jonas Valančiūnas sužaidė įspūdingą kėlinį, o jo atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (25-23) laimėjo trečią kartą paeiliui.

19
26
8
6

Tenesio valstijos ekipa išvykoje 124:112 (37:34, 26:23, 33:32, 28:23) įveikė Majamio „Heat“ (26-25) ir nutraukė NBA vicečempionų keturių pergalių seriją.

Įdomu, jog kovo viduryje būtent „Grizzlies“ tuomet nutraukė „Heat“ penkių laimėjimų seriją.

Nugalėtojams Valančiūnas per 27 minutes pelnė 20 taškų (6/8 dvit., 1/1 trit., 5/5 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir suklydo 2 sykius. Tai buvo jau 11-asis JV dvigubas dublis paeiliui. Ši serija yra ilgiausia vidurio puolėjo karjeroje.

Lietuvis vien per pirmąjį ketvirtį surinko 15 taškų, antrajame pridėjo tritaškį, o po pertraukos vienintelius du savo taškus įmetė ketvirtajame kėlinyje.

Lemiamo ketvirčio pradžioje svečiai turėjo vos 4 taškų persvarą (96:92), bet tuomet darbo ėmėsi „Grizzlies“ atsarginiai krepšininkai, kurių vedama ekipa laimėjo atkarpą 24:9 – 120:101.

Rezultatyviausiai Memfio klube žaidė Dillonas Brooksas. Gynėjas per 31 minutę įmetė 28 taškus (5/7 dvit., 5/9 trit., 3/5 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų perėmė kamuolį. Jis vien per trečiąjį ketvirtį pelnė 23 taškus.

Šeimininkams Jimmy Butleris surinko 28 taškus (10/14 dvit., 1/2 trit., 5/6 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus per 35 praleistas minutes ant parketo.

Trigubu dubliu išsiskyrė Bamas Adebayo, kuris per 33 minutes pelnė 18 taškų (9/14 dvit., 0/3 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Heat“: Jimmy Butleris 28 (10/14 dvit., 5/6 baud., 5 rez. perd.), Tyleris Herro 19 (4/7 trit., 4 rez. perd., 4 kld.), Bamas Adebayo 18 (9/14 dvit., 10 atk. kam., 10 rez. perd., 3 per. kam.), Victoras Oladipo 16 (5/10 dvit., 6 atk. kam.), Duncanas Robinsonas 14 (4/7 trit.), Goranas Dragičius 9 (3/7 trit.).

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 28 (5/7 dvit., 5/9 trit.), Jonas Valančiūnas 20 (6/8 dvit., 5/5 baud., 10 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 19 (4/5 dvit., 3/6 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Desmondas Bane'as 15 (3/6 trit.), Xavieras Tillmanas 11 (4/6 dvit., 6 atk. kam.), Ja Morantas 10 (4 rez. perd., 7 kld.).