Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Rokas Giedraitis iki lemiamo ketvirčio surinko 17 taškų, kritiniu metu prabilęs Tadas Sedekerskis pridėjo 8, tačiau Lietuvos krepšininkų pastangos neišgelbėjo Vitorijos „Baskonia“ (18-16) išgyvenimo mače.

16
25
73%
8/11
4

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai Valensijoje vykusioje Eurolygos dvikovoje 81:86 (21:25, 23:14, 15:21, 22:26) po atkaklios kovos nusileido Valensijos „Basket“ (19-15) ekipai, kuri sulig šia pergale išliko kovoje dėl aštuntuko.

Jos vienintelė varžovė – Artūro Gudaičio atstovaujama Sankt Peterburgo „Zenit“ (18-14).

Rusijos klubui dėl COVID-19 sujaukto tvarkaraščio liko dvejos namų rungtynės: penktadienį su Tel Avivo „Maccabi“ ir pirmadienį su Atėnų „Panathinaikos“.

„Zenit“ bent sykį suklupus, Valensijos komanda žengs į atkrintamąsias dėl turimo tarpusavio pranašumo prieš Rusijos ekipą.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, Derrickas Williamsas realizavo abi baudas ir šeimininkai pirmavo 83:77.

Kitoje atakoje Aleco Peterso metimas buvo blokuotas, bet Williamsas suklydo ir kamuolys atiteko svečiams. Po minutės pertraukėlės Alecas Petersas dukart atkovojo kamuolį puolime, kol galiausiai pelnė taškus – 79:83.

Valensijos krepšininkams siekiant persivaryti kamuolį, Pierria Henry išprovokavo Nikola Kaliničiaus pražangą, bet tuomet Peterso metimą blokavo Williamsas. Vanja Marinkovičius tuoj pat prarado kamuolį, kuris po Henry perdavimo atsidūrė po krepšiu likusio Sedekerskio rankose.

Lietuvis mėgino pelnyti taškus iš po krepšio, bet jį taranavo Williamsas, užsidirbęs asmeninę pražangą. Sedekerskis neklydo nuo baudų metimų linijos ir priartino „Baskonia“ per du taškus – 81:83.

Giedraitis tuomet prasižengė prieš Williamsą, kuris nuo baudos metimų linijos realizavo tik vieną šūvį ir baskams sužibo viltis – 81:84.

Vis dėlto „Valencia“ krepšininkai neįsileido Henry į savo pusę ir prasižengė dar neperžengus vidurio linijos. „Baskonia“ įžaidėjas prametė pirmą baudą, o antruoju bandymu tiesiog šveitė kamuolį į lentą ir pažeidė taisykles.

Dar sykį prie baudos metimų linijos pasiųstas Williamsas nepataikė nė karto, bet kamuolį atkovojo Bojanas Dubljevičius, kuris dviem taškais iš po krepšio padėjo tašką – 86:81.

Sedekerskis žaidė daugiausiai Vitorijos ekipoje – 31 minutę. Jis iš žaidimo realizavo 2 metimus iš 7, pridėjo 3 taiklias baudas iš 4 ir surinko 8 taškus bei 11 naudingumo balų.

Giedraitis per 30 minučių realizavo 1 iš 3 dvitaškių, 4 iš 6 tritaškių, 3 iš 3 baudų ir užfiksavo 16 balų naudingumą.

„Baskonia“ Eurolygos sezoną užbaigė dešimtoje vietoje. Laipteliu žemiau – viena pergale mažiau surinkęs Kauno „Žalgiris“ (17-17).

„Valencia“: Derrickas Williamsas 16 (8/11 baud.), Klemenas Prepeličius 14, Mike'as Tobey 13, Nikola Kaliničius 12, Bojanas Dubljevičius 11 (7 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Baskonia“: Pierria Henry 19 (7/17 metimai, 7 rez. perd.), Rokas Giedraitis 17 (4/6 trit.), Achille Polonara 16, Zoranas Dragičius 10.

Atrinkti (0) Visi (6)
Gustas
Taip ir galvojau, kad Henry gale viską sušiks, paskutinės atakos be jokios minties, ant savęs ėmė, klaidos ir beviltiški metimai
2021-04-09
+5
MVai
realas eliminavo baskonia dar pries baigaintis sioms rungtynems.
2021-04-09
-7
kasioguru
pagal paskutiniuose turuose rodyta forma Baskonija turejo nunest Valencija, bet matyt nebeliko to tikejimo, kad Zenitas abi prapils, tai paliko vilti daugiau sansu turintiem "kolegom".
2021-04-09
+1
7894948
O kaip jaustis Tiskeviciui, kuris aiskino kaip baskai kibs i atlapus Caskui?😂
2021-04-09
-1
rungtyniu pabaiga tai fantastine buvo... aplamai visas matchas buvo nerealus. kokie greiciai, kokios pastangos zaideju. Gaila lietuviu labai, taciau baskoniai laimejus, zenit butu labiau atsipalaidave ir tikrai 1 is 2 pergaliu butu paeme, o dabar jiems juodai dega ir itampa, nes top8 korta pastatyta ant butinu 2 pergaliu