Nuotr.: Zuma Press – Scanpix
Nuotr. Zuma Press – Scanpix

Ispanijos lygos „El Clasico“ mūšyje – neįtikėtina drama, pasibaigusi Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamos „Barcelonos“ (25-4) nesėkme.

Likus žaisti 10 sekundžių Nikola Mirotičiaus tritaškis išvedė „Barceloną“ į priekį, tačiau kitoje atakoje Nicolas Laprovittola pelnė du taškus su pražanga ir išplėšė Madrido „Real“ (28-1) pergalę Katalonijoje vykusioje principinėje dvikovoje 87:85 (20:15, 22:18, 17:24, 28:28).

„Barcelona“ iki šio mačo buvo laimėjusi ketverias tarpusavio rungtynes paeiliui.

„Real“ po šio laimėjimo žengė didžiulį žingsnį reguliariojo sezono nugalėtojų vardo link, nuo Jasikevičiaus kariaunos atitrūkdama per tris pergales. Abiem komandoms liko sužaisti po septynis mačus.

Prasidėjus paskutinei minutei „Real“ pirmavo 83:74, bet tada Cory Higginsas įmetė abi baudas, po to kartu su Mirotičiumi pridėjo po tritaškį ir, likus 23 sekundėms, šeimininkai priartėjo per tašką – 82:83.

Pražanga sustabdytas Laprovittola įmetė vieną baudą – 84:82, o Mirotičius kitoje atakoje tuoj pat įsmeigė „Barcai“ išsiveržti trumpam leidusį tritaškį – 85:84.

Visgi tada „Real“ staigiai pasileido į greitą išpuolį ir Laprovittolos taškai su pražanga tapo pergalingais karališkajam klubui – 87:85.

Madrido ekipą lemiamame kėlinyje į priekį truktelėjo Fabienas Causer, ketvirtajame ketvirtyje surinkęs visus 10 taškų.

Savotišku X faktoriumi tapo ir Gabrielio Decko vietą užėmęs „Real“ dubleris Tristanas Vukčevičius. „El Clasico“ batalijose debiutavęs 18-metis italas per 21 minutę įmetė 11 taškų, realizuodamas 3 iš 5 tritaškių.

Du iš jų jaunuolis pataikė ketvirtajame kėlinyje. Prieš prasidedant paskutinei rungtynių minutei Vukčevičiaus tolimas šūvis padidino „Real“ persvarą iki 81:74, o kitoje atakoje gynyboje jis puikiai sustabdė Kyle'ą Kuričių.

Pastarasis parkritęs ant parketo nesusivaldė iš pykčio ir šveitė kamuolį į teisėją bei buvo nubaustas technine pražanga.

Sugrįžimo mačą Ispanijos lygoje žaidęs Pau Gasolis per 9 minutes prametė vienintelį mestą dvitaškį, atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 2 pražangas, sykį suklydo bei užfiksavo 3 balų naudingumą.

„Barcelona“: Cory Higginsas 21, Nickas Calathes 18, Nikola Mirotičius 17, Kyle'as Kuričius 12.

„Real“: Rudy Fernandezas 13, Nicolas Laprovittola 12, Usmanas Garuba ir Tristanas Vukčevičius – po 11, Fabienas Causeur 10.