Nuotr.: USA Sports Today-Scanpix
Nuotr. USA Sports Today-Scanpix

Šiąnakt Čikagoje nutrūko Jono Valančiūno dvigubų dublių serija, tačiau lietuvio atstovaujama Memfio „Grizzlies“ (28-26) komanda grįžo į pergalių kelią.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Tayloro Jenkinso auklėtiniai išvykoje 126:115 (33:33, 24:24, 37:28, 32:30) pranoko vietos „Bulls“ (22-33) krepšininkus.

Valančiūnas per 31 minutę pelnė 16 taškų (6/7 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

5 rezultatyvūs perdavimai – pakartotas Valančiūno sezono rekordas. Iki šiol JV taip pat buvo surinkęs 16 dvigubų dublių paeiliui.

„Grizzlies“ rungtynes perlaužė ketvirtajame kėlinyje. Johnas Koncharas pelnė taškus iš po krepšio, Tyusas Jonesas pridėjo dvitaškį, Valančiūnas pataikė puskablį, o svečiai laimėjo atkarpą 9:2 bei ketvirčio viduryje susikrovė triuškinamą persvarą – 114:94.

„Tai buvo nemenkas iššūkis, – sakė Jenkinsas. – Įveikti tą pačią komandą du kartus per vieną savaitę niekada nėra lengva. Jie mums metė puikų iššūkį ir džiaugiuosi, kad pasiekėme pergalę.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Dillonas Brooksas per 29 minutes surinko 32 taškus (8/12 dvit., 4/7 trit., 4/5 baud.), 2 rezultatyvius perdavimus, 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį bei 1 klaidą.

„Tokios rungtynės buvo labai svarbios, – teigė Brooksas. – Pradėjome išvykų maratoną geru ritmu.“

„Bulls“ šiąnakt vertėsi be į NBA sveikatos apsaugos protokolą patekusio Zacho LaVine‘o, tad komandą paskui save tempęs Nikola Vučevičius pelnė 24 taškus (6/15 dvit., 3/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Bulls“: Coby White'as 27 (4/9 dvit., 4/8 trit., 7/7 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Nikola Vučevičius 24 (6/15 dvit., 3/7 trit., 14 atk. kam., 6 rez. perd.), Thaddeusas Youngas 17 (7/14 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Troy Brownas (5/5 dvit.) ir Denzelis Valentine'as (3/6 trit.) po 11, Danielis Theisas 7.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 32 (8/12 dvit., 4/7 trit.), Jonas Valančiūnas 16 (6/7 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Ja Morantas 15 (4/8 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Xavieras Tillmanas 14 (2/4 trit.), Graysonas Allenas 11 (3/7 trit.), Tyusas Jonesas 10 (2/3 trit., 7 rez. perd.), Desmondas Bane'as (2/3 trit.) ir Johnas Koncharas po 8.