Nuotr.:

Domanto Sabonio kuriozas, užsitęsusi „Knicks“ pergalių serija, „Pelicans“ atiduotos rungtynės, Bamo Adebayo pergalingas metimas, Kristapo Porzingio pyktis, Kawhi Leonardo sugrįžimas – visa tai ir dar daugiau – balandžio 19-osios NBA pulse.

Balandžio 19-osios NBA pulsas

SUSIMAIŠĖ. Dvikovoje Atlantoje Domantas Sabonis sukūrė itin kuriozišką momentą, kai į savo krepšį įsimetė du taškus. „Pacers“ siekiant stebuklo, likus 29,2 sekundės, Trae Youngas buvo sustabdytas pražanga ir stojo mesti baudos metimų.

„Hawks“ žvaigždė pataikė pirmąją, tačiau per antrąjį metimą kamuolys šokinėjo ant lanko ir jau atrodė, kad metimas bus netikslus, tačiau Sabonis prikišo ranką prie kamuolio ir įmušė kamuolį į krepšį. Taip Atlantos krepšininkai gavo du taškus, o įskaitant Youngo taiklią baudą, savo pranašumą padidino nuo 7 iki 10 taškų – 125:115.

24-erių lietuvis per 33 minutes įmetė 18 taškų (6/10 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė, o „Pacers“ Atlantoje krito 117:129.

KARALIAVO. Domanto Sabonio prieigose po „Pacers“ krepšiu dominavęs Clintas Capela surengė įspūdingą pasirodymą. 26-erių 208 cm ūgio šveicaras per 36 minutes įmetė 25 taškus (10/17 dvit., 5/9 baud.), sugriebė net 24 kamuolius bei užfiksavo 41 balo naudingumą.

PER PLAUKĄ. Niujorko „Knicks“ ilgiausia pastarųjų metų pergalių serija buvo vos per kelias sekundes nuo pasibaigimo. Sulig Reggie Bullocko tritaškiu į pratęsimą prieš Naujojo Orleano „Pelicans“ išėjusi „Knicks“ įveikė varžovus 122:112 ir laimėjo šeštą sykį paeiliui.

Tai – ilgiausia pergalinga Niujorko komandos atkarpa nuo 2013-2014 m. sezono, kada buvo iškovotos aštuonios pergalės iš eilės. Rytų konferencijoje šeštoje vietoje įsitaisiusi Tomo Thibodeau kariauna ant atkrintamųjų slenksčio – pirmąsyk nuo 2013 m., kuomet buvo laimėtas Atlanto divizionas.

Visgi „Knicks“ situacija – vis dar labai trapi: komanda susilygino su atitinkamai ketvirtoje ir penktoje pozicijose esančiomis Atlantos „Hawks“ ir Bostono „Celtics“ bei laimėjimo atveju kiltų aukštyn, bet tuo pačiu ją vos trys nesėkmės skiria nuo aštuntosios vietos, o nuo devintoje esančios „Pacers“ – penki pralaimėjimai.

PALEIDO. „Knicks“ serija galimai galėjo baigtis, jeigu „Pelicans“ pagrindinio laiko pabaigoje būtų pildžiusi vyr. trenerio Stano Van Gundy nurodymus. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 7,8 sekundės, Naujojo Orleano komanda po Erico Bledsoe taiklių baudų buvo priekyje 103:100.

Per pertraukėlę Van Gundy nurodė auklėtiniams stabdyti varžovus pražanga, bet vietoje to gavo tritaškį. Kamuolį prisiėmęs Derrickas Rose’as lengvai įkirto į „Pelicans“ baudos aikštelę, o norėdamas jam patrukdyti, Lonzo Ballas kiek atsitraukė nuo Reggie Bullocko ir ėjo į pagalbą. Situaciją įvertinęs Rose’as nusimetė kamuolį Bullockui, kuris smeigė tritaškį ir išplėšė pratęsimą.

„Mes nusipelnėme pralaimėti, – piktas spaudos konferencijoje buvo Van Gundy. – Kai elgiesi šitaip, nusipelnai pralaimėti.“

„Man nesvarbu, ar tu ketvirtakursis universitete, bet likus 7,8 sekundės gali įvykdyti tai, ką esame sutarę. Šito niekaip negalima pateisinti“, – tęsė „Pelicans“ specialistas.

PRISIĖMĖ. Rungtynių su Bruklino „Nets“ žūtbūtinės atakos smaigalyje atsidūręs Bamas Adebayo degino sekundes bumbsėdamas kamuolį ties tritaškiu ir svarstė šaukti minutės pertraukėlę. Visgi pažvelgęs į Majamio „Heat“ strategą Eriką Spoelstrą, 23-ejų puolėjas sulaukė paraginimo imtis lemiamo metimo.

Atšokęs nuo Jeffo Greeno, Adebayo paleido kamuolį į krepšį, kuris skrodė tinklelį ir lėmė pirmąją krepšininko išplėštą pergalę 109:107 prieš Keviną Durantą praradusią Bruklino „Nets“.

SKRAJŪNAS. NBA arenose skraidantis Milesas Bridgesas savo sparnus skleidžia vis plačiau. 23-ejų 198 cm ūgio lengvasis krašto puolėjas mače su Portlando „Trail Blazers“ kūrė įspūdingus momentus, vienas jų – prieš jį besiginti planavusį Carmelo Anthony palikus stovėti vietoje ir viena ranka galingai sugrūdus kamuolį iš viršaus.

Kitąsyk Bridgesas pasižymėjo aidint trečiojo kėlinio sirenai, kada pakilęs „Trail Blazers“ baudos aikštėje viena ranka sugavo atšokusį kamuolį ir efektingai pasiuntė jį į krepšį. Tiesa, Bridgesas nesuspėjo sulig nuaidėjusia sirena ir taškai nebuvo įskaityti.

Bridgesas pelnė 19 taškų, Terry Rozier surinko 34 taškus, pataikydamas 7 iš 13 tritaškių, 10 rezultatyvių perdavimų ir 8 atkovotus kamuolius bei „Hornets“ namie laimėjo 109:101.

UŽSIAUTĖ. Rungtynių su Toronto „Raptors“ starte Oklahomos „Thunder“ ant savo pečių tempęs Luguentzas Dortas per pirmąjį ketvirtį pelnė 21 tašką, tačiau per likusią dvikovos dalį tesurinko 8, o iš viso – 29 (4/7 dvit., 5/8 trit., 6/8 baud.).

„Raptors“ komandai Chrisas Boucheris sumetė 31 tašką (4/7 dvit., 6/9 trit., 5/7 baud.) ir atkovojo 12 kamuolių bei Kanados klubas įsirašė pergalę 112:106.

„Thunder“ tai buvo dešimtoji nesėkmė paeiliui.

BAUDĖ. Aštuonis tolimus metimus pro šalį šveitęs Aleksejus Pokuševskis „Raptors“ žaidėjus baudė blokais. 19-metis 214 cm ūgio puolėjas blokavo net 6 metimus ir užfiksavo asmeninį rekordą.

„Thunder“ naujokas taip pat tapo daugiausiai metimų blokavusiu pirmamečiu lygos istorijoje. 2009-2010 m. sezone Oklahomoje debiutavęs Serge’as Ibaka užfiksavo penkis blokuotus metimus.

Bendrai Pokuševskis Tampoje per 28 minutes įmetė 8 taškus (4/6 dvit., 0/8 trit.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir 4 sykius prasižengė.

Prie viso to, Serbijos talentas tapo pirmuoju lygos naujoku nuo 2004 metų, kuriam pavyko surengti 5+ taškų, 5+ atkovotų kamuolių, 5+ rezultatyvių perdavimų ir 5+ blokuotų metimų pasirodymą.

SUŽVĖRĖJO. Lemiamu metu driokstelėjęs Luka Dončičius per ketvirtą kėlinį sumetė 22 taškus, tačiau jam nepavyko išgelbėti Dalaso „Mavericks“ prieš Sakramento „Kings“.

Slovėnijos supertalentas iš viso pelnė 37 taškus (10/14 dvit., 4/13 trit., 5/10 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, 4 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Jo tempiama „Mavericks“ savo aikštėje 107:121 nusileido „Kings“ su 30 taškų pelniusi De’Aaronu Foxu priešakyje. 23-ejų gynėjas taip pat atliko 12 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius.

„Kings“ tai buvo pirmoji pergalė po devynių pralaimėjimų paeiliui.

PRATRŪKO. Trečiajame kėlinyje „Mavericks“ atsilikinėjant 57:71, neatlaikė Kristapo Porzingio nervai. Pranašumo situacijoje prieš Moe Harklessą likęs latvis išprovokavo pražangą, kai jį varžovas pastūmė į nugarą.

Tuo viskas nesibaigė ir abu žaidėjai įsivėlė į žodžių karą, o pirmasis pratrūkęs Porzingis pastūmė varžovą.

Abu krepšininkai buvo nubausti techninėmis pražangomis.

SUGRĮŽO. Ketverias rungtynes dėl kelio traumos praleidęs Kawhi Leonardas grįžo dvikovoje su Minesotos „Timberwolves“. Los Andželo „Clippers“ superžvaigždė per 23 minutes įmetė 15 taškų (4/5 dvit., 2/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 11 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Sąlygas diktavusi „Clippers“ savo aikštėje vienu metu turėjo 38 taškų persvarą, o galiausiai laimėjo 124:105.

ĮSPŪDINGA ATKARPA. Puikiai rungtyniaujantis Paulas George’as į „Timberwolves“ krepšį įmetė 23 taškus (5/8 dvit., 4/9 trit., 1/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Clippers“ vedlys per paskutines šešerias rungtynes vidutiniškai renka po 32,8 taško, iš toli krepšį atakuodamas 53 proc. taiklumu.

Iki mačo su „Timberwolves“ George’as penkiuose susitikimuose paeiliui pelnė 30 ir daugiau taškų, bet ši serija nutrūko, mat „Clippers“ startinio penketo žaidėjai ketvirtajame kėlinyje nebepasirodė aikštėje. Prieš lemiamą ketvirtį Los Andželo mindė varžovus 104:69.