Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Maskvos CSKA visiškai neutralizavo Nando De Colo, iškovojo antrąją ketvirtfinalio pergalę ir atsidūrė ant Eurolygos finalo ketverto slenksčio.

Rezultatyvūs perdavimai 9

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai antrame ketvirtfinalio mače savų žiūrovų akivaizdoje 78:67 (23:25, 27:17, 10:13, 18:12) nugalėjo Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkus ir serijoje iki 3 pergalių išsiveržė 2-0.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes 92:76 taip pat laimėjo CSKA.

Trečiasis ir galbūt paskutinis šio ketvirtfinalio mačas Stambule įvyks trečiadienį 20.45 val.

Pergale labai džiaugėsi maskviečių strategas Itoudis ir po rungtynių negailėjo liaupsių savo auklėtiniams.

„Sveikinu savo komandą. Smagu pirmauti serijoje 2-0. Antroje mačo pusėje abi komandos atliko puikų darbą ginant savo krepšį, daug apsikeitimų gynyboje ir rungtynių tempas nukrito.

– Man patiko, kaip mano žaidėjai skaitė sudėtingas situacijas – aš visada būsiu didžiausias jų fanas. Man patinka, kaip jie ateina į rungtynes, man patinka jų širdis, atsidavimas. Aš esu jų didžiausias fanas ir, žinoma, treneris, bet sakau tai garsiai – jie nusipelnė visų mano pagyrų“, – savo žaidėjus liaupsino Itoudis.

CSKA gynybos gniaužtuose strigęs De Colo per 29 minutes pelnė 9 taškus (2/3 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), 5 sykius suklydo ir surinko 4 naudingumo balus.

Prancūzas išsimetė vos 5 metimus iš žaidimo ir neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

Šiose rungtynėse „Fenerbahče“ sulaukė po koronaviruso pasveikusio Dyshawne'o Pierre'o, kuris per 30 minučių pelnė 8 taškus.

Nuo COVID-19 sveikstantis Ahmedas Duverioglu buvo registruotas mačui, tačiau ant parketo nepasirodė.

Stambulo ekipai vis dar negali padėti koronavirusu sergantys Muhammedas Ali, Jarellas Eddie, Edgaras Ulanovas, traumuotas Janas Vesely ir komandos strategas Igoris Kokoškovas – jau antrose rungtynėse paeiliui pastarąjį pavadavo Erdemas Canas.

Rungtynes abi komandos pradėjo pataikydamos vieną metimą po kito bei žengė koja kojon. Pirmąjį kėlinį svečiai užbaigė spurtu 7:2 ir po Tariko Biberovičiaus dvitaškio išsiveržė į priekį (25:23)

Pirmaujanti ekipa kas kiekvieną ataką keitėsi iki antrojo ketvirčio pabaigos, tačiau tuomet CSKA spurtavo 11:0 ir po dviejų Willo Clyburno tritaškių paeiliui įgijo 9 taškų pranašumą (46:37).

20 taškų per pirmąją mačo dalį sumetęs Marko Guduričius dar bandė sumažinti skirtumą, tačiau 4 taškus iš eilės pelnė Tornikė Šengelija ir rusai po 2 kėlinių pirmavo 50:42.

Trečiajame kėlinyje CSKA užstrigo ir per pirmąsias 8 jo minutes nepataikė nė vieno metimo iš žaidimo. Tuo pasinaudoję turkai spurtavo 9:0 bei po Guduričiaus baudų metimų kvėpavo varžovams į nugaras (51:52).

Vis dėlto šeimininkams pavyko atrišti krepšį, kėlinį rusai užbaigė atkarpa 5:2 ir prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 5 taškais (60:55).

Ketvirtajame kėlinyje iniciatyvą savo rankose tvirtai laikė CSKA, nuo suolo pakilęs Ivanas Uchovas pataikė pora tritaškių, dar vieną smeigė Nikita Kurbanovas ir likus pusantros minutės Rusijos klubas nutolo per 10 taškų (75:65).

Per likusį laiką „Fenerbahče“ nepavyko sukurti stebuklo ir pergale džiaugėsi šeimininkai.

Labiausiai CSKA gretose išsiskyrė Danielis Hackettas, kuris per 30 minučių pelnė 14 taškų (2/4 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 bei perėmė 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir surinko 26 naudingumo balus.

„Fenerbahče“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingas Guduričiaus pasirodymas. Serbas per 38 minutes pelnė 27 taškus (3/9 dvit., 4/7 trit., 9/10 baud.), atkovojo 2 bei prarado 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 27 naudingumo balus.

Tai buvo rezultatyviausios Guduričiaus karjeros rungtynės Eurolygoje. Puolėjas pagerino 2018-ųjų pasirodymą, kuomet Tel Avivo „Maccabi“ klubui atseikėjo 23 taškus.

CSKA: Danielis Hackettas 14 (3/5 trit., 9 rez. perd., 26 naud.), Tornikė Šengelija 11 (5/8 dvit., 7 atk. kam., 7 rez. perd.), Nikita Kurbanovas 10 (6 atk. kam.), Gabrielis Lundbergas ir Willas Clyburnas (3/8 trit.) po 9, Janis Strelnieks 8 (2/4 trit.).

„Fenerbahče“: Marko Guduričius 27 (3/9 dvit., 4/7 trit., 9/10 baud., 27 naud.), Nando De Colo (5 kld.) ir Danilo Barthelis po 9, Dyshawnas Pierre'as 8.