Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Beveik dvi savaites dėl komandoje įsisukusio koronaviruso nežaidęs Vilniaus „Rytas“ (23-6) grįžo pergalingai.

Fotogalerija

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 88:82 (23:21, 22:12, 27:23, 16:26) pranoko Utenos „Juventus“ (20-12) ir dar labiau sustiprino antrąją poziciją turnyrinėje lentelėje.

„Juventus“ į lemiamą šturmą pačioje dvikovos pabaigoje. Mindaugas Kupšas pataikė tris baudas, Ignas Vaitkus atliko du sėkmingus reidus link krepšio ir likus žaisti pusantros minutės komandas skyrė 5 taškai – 78:83.

Vis tik prieš prasidedant paskutinei mačo minutei Ivanas Buva pataikė vieną, Radzevičius – abi baudas ir atstatė saugią „Ryto“ persvarą, kurios vilniečiams pakako iki susitikimo pabaigos (86:78).

„Rytas“ šiame mače pataikė 15 tritaškių iš 26 (57 proc.) ir tolimus metimus metė beveik taikliau nei baudų metimus (13 iš 22, 59 proc.).

„Rytas“ antrojo kėlinio pabaigoje po Arno Butkevičiaus taškų greitajame išpuolyje įgijo 16 taškų pranašumą (45:29), bet „Juventus“ grįžo į rungtynes po ilgosios pertraukos.

Ignas Vaitkus atseikėjo tritaškį, Mindaugas Kupšas pelnė taškus iš po krepšio, Martynas Gecevičius pridėjo dar vieną tolimą metimą, o „Juventus“ laimėjo atkarpą 12:6 bei sumažino deficitą iki 6 taškų – 53:59.

Vis tik tuomet dar galingesniu spurtu atsakė „Rytas“. Andrew Goudelockas pataikė iš toli, Lukas Uleckas surinko greitus 5 taškus iš eilės ir svečių pranašumas išaugo iki 15 taškų – 70:55.

„Netekome Dovio, bet pasistiebė kiti ir ne tik atbuvo minutes, bet patraukė komandą, – po pergalės sakė Žibėnas. – Žinote, dirbti su tokiais žaidėjais ir žmonėmis yra fantastika. Šitoje vietoje aš neturiu žodžių.“

Rezultatyvūs perdavimai 3

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodęs Radzevičius į buvusios komandos krepšį pelnė 14 taškų (1/3 dvit., 3/3 trit., 3/4 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, 2 sykius surinko bei surinko 23 naudingumo balus.

„Ryto“ pergalę kiek apkartino Dovio Bičkauskio trauma. Įžaidėjas antrajame kėlinyje įsirėžė į reklaminį stendą ir susižeidė čiurną. Žibėnas po rungtynių sakė, kad krepšininkui atsinaujino smulki trauma, tačiau tikimasi, kad įžaidėjas ilgam iš rikiuotės neiškris.

„Sutikčiau su viskuo, jeigu nebūtų Dovio traumos, – į teiginį apie tai, jog pertrauka išėjo į naudą, po rungtynių atsakė Žibėnas. – Šiandiena būtume labai patenkinti, bet traumos ir situacija su ligomis mus labai daužo.“

„Ryte“ per pastarąsias dvi savaites koronavirusu buvo užsikrėtę keturi krepšininkai ir vyr. treneris Žibėnas, kuris šiandien jau vadovavo savo auklėtiniams. Sostinės ekipai nepadėjo Augustas Marčiulionis bei Kristjanas Kitsingas.

Paklaustas apie Augusto Marčiulionio ir kitų gynėjų situaciją, Žibėnas teigė, kad tiki savo dabartine sudėtimi, kuri, pasak stratego, kausis iki pat sezono pabaigos.

„Turėjome daug klausimų ar pildytis, ar nesipildyti (naujoku), bet mes rodome žaidėjams pasitikėjimą. Mes niekuo nenorėjome pildytis, tikime savo krepšininkais ir mes eisime, kausimės, kariausime bei mušimės iki pat sezono galo su tuo, ką turime“, – užbaigė Žibėnas.

„Juventus“ ekipai nepadėjo traumuoti Vaidas Kariniauskas ir Bryantas Crawfordas.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 20 (6/7 dvit., 8/10 baud.), Ignas Vaitkus 17 (5/8 dvit.), Žygimantas Skučas 11 (2/7 dvit., 1/5 trit.).

„Rytas“: Arnas Butkevičius 16 (3/4 trit.), Ivanas Buva 15 (4/8 dvit.), Gytis Radzevičius 14 (3/3 trit., 9 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 13 (4/6 trit.), Andrew Goudelockas 11 (2/8 dvit.).