Nuotr.: Scanpix/Imago Images
Nuotr. Scanpix/Imago Images

Europos taurės finalas prasidėjo reto atkaklumo maču, o rungtynių pabaigoje sėkmingiau sužaidę „Monaco“ krepšininkai atsidūrė per žingsnį nuo čempionų titulo.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Zvezdano Mitrovičiaus auklėtiniai namuose 89:87 (23:18, 19:26, 23:20, 24:23) palaužė Kazanės UNIKS bei serijoje iki 2 pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis ir galbūt paskutinis serijos mačas bus žaidžiamas balandžio 30 dieną Kazanėje.

Likus 40 sekundžių Jordanas Theodore'as atliko sėkmingą prasiveržimą (87:86), o net 3 progas pasižymėti gavęs „Monaco“ klubas nesugebėjo realizuoti savo metimų, tačiau pražangą išprovokavęs Marcosas Knightas sumetė abi baudas bei likus 27 sekundėms išvedė prancūzus į priekį (88:87).

Kitoje atakoje Theodore'as suklydo, Robas Gray pataikė tik vieną baudą (89:87) bei likus 6 sekundėms šansą dar turėjo UNIKS, tačiau Theodore'o dvitaškis skriejo pro šalį ir „Monaco“ triumfavo.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Mathiasas Lessortas, kuris per 32 minutes pelnė 17 taškų (5/7 dvit., 7/8 baud.), atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus blokavo varžovo metimą, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

UNIKS nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Artiomo Klimenkos karjeros rungtynės. Rusas per 22 minutes pelnė 22 taškus (9/10 dvit., 4/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo ir surinko 25 naudingumo balus.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje spurtavo 8:2 ir po Abdoulaye N'Doye dvitaškio įgijo 7 taškų pranašumą (23:16).

Vis dėlto rusai atsakė atkarpa 8:0 ir Isaiah Canaanas taikliu dvitaškiu persvėrė rezultatą UNIKS naudai (24:23). Antrąjį ketvirtį taip pat sėkmingiau užbaigė svečiai bei prieš ilgąją pertrauką pirmavo 44:42.

Trečiojo kėlinio pradžioje UNIKS surengė atkarpą 11:4 ir po Nate'o Wolterso dvitaškio įgijo dviženklę persvarą (55:45), tačiau šeimininkai sugebėjo atsitiesti, atsakė spurtu 18:9 bei prieš lemiamą ketvirtį turėjo minimalų pranašumą.

„Monaco“: Robas Gray 23, Mathiasas Lessortas 17 (5 atk. kam.), Dee Bostas 16 (6 rez. perd.), Marcosas Knightas 14 (6 atk. kam.).

UNIKS: Artiomas Klimkenko 22 (5 atk. kam.), Jordanas Theodore'as 15 (8 rez. perd.), Johnas Hollandas 14, Isaiah Canaanas 12 (5 atk. kam.).