Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) atkrintamąsias iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ (12-21) ekipa.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išvykoje 86:77 (22:18, 26:23, 21:19, 17:17) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ (10-22) krepšininkus.

Įveikęs dzūkus, „Neptūnas“ įsitvirtino aštuntoje turnyrinės lentelės vietoje ir jeigu reguliarusis sezonas pasibaigtų dabar, uostamiesčio klubas patektų į ketvirtfinalį.

„Pamatysime vėliau ar tai brandžiausia mūsų atkarpa, – po trečiosios savo auklėtinių pergalės iš eilės sakė Gaidamavičius. – Jei dar iškovosime kažkiek pergalių, galbūt, galėsime taip vadinti. Šiandien buvo sunkios, labai klampios rungtynės, kaip ir visada su dzūkais. Labai jautėsi mūsų nervingumas, o tai parodo ir mūsų 20 padarytų klaidų.“

Tiesa, likus 3 turams klaipėdiečiai dar gali užbaigti reguliarųjį sezoną ant aukštesnio laiptelio. „Neptūnas“ turi tiek pat pergalių, kiek 6 bei 7 vietoje esantys „Šiaulių“ (12-20) ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12-20) klubai, tačiau pastarieji yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Tuo metu nesėkmę patyrusi „Dzūkija“ liko devintoje vietoje bei nuo uostamiesčio klubo jau atsilieka 2 pergalėmis.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje po Martyno Mažeikos baudų metimų įgijo 5 taškų persvarą (22:17).

Antrajame ketvirtyje dzūkai buvo priartėję iki minimumo (21:22), tačiau „Neptūnas“ spurtavo 11:2 ir po Žygimanto Janavičiaus baudų metimų nutolo per 14 taškų (45:31).

Vis dėlto atkarpą prieš ilgąją pertrauką geriau sužaidė šeimininkai bei po Vytenio Čižausko tritaškio su kėlinio sirena priartėjo iki 7 taškų (41:48).

Po pertraukos klaipėdiečiai išlaikė iniciatyvą ir po Mato Jogėlos dėjimų ketvirtojo kėlinio pradžioje atstatė 13 taškų pranašumą 72:62.

Per likusį laiką dzūkai iniciatyvos perimti nesugebėjo ir pergalę šventė „Neptūnas“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Jogėla, kuris per 26 minutes pelnė 22 taškus (7/9 dvit., 2/3 trit., 2/3 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 25 naudingumo balus.

Naudingiausias uostamiesčio klube buvo Janavičius, kuris per 24 minutes pelnė 17 taškų (3/4 dvit., 3/4 trit., 2/3 baud.), atkovojo 6 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

Dzūkų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Artūras Jomantas. 35-erių veteranas per 34 minutes surinko 23 taškus (9/16 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.), 9 atkovotus bei 4 prarastus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 21 naudingumo balų.

„Dzūkija“: Artūras Jomantas 23 (9/16 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Vytenis Čižauskas 19 (5/9 dvit., 6/7 baud., 4 rez. perd., 2 blok., 4 kld.), Matas Jucikas 13 (5/6 dvit.), Paolo Marinelli 10 (2/6 trit., 4 rez. perd., 4 kld.).

„Neptūnas“: Matas Jogėla 22 (7/9 dvit., 2/3 trit., 8 atk. kam., 3 per. kam., 25 naud.), Žygimantas Janavičius 17 (3/4 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd., 27 naud.), Deividas Gailius 16 (2/7 dvit., 3/8 trit.), Martynas Mažeika (6 kld.) ir Norbertas Giga (2/3 trit.) po 10.

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (5)
tiesa
Alytaus Dzūkija - absoliučiai silpniausios komplektacijos ir matyt mažiausio biudžeto LKL komanda gali užimti 9 vietą . Vadinasi ir kitą sezoną nebus padarytos reikiamos išvados , nevyks jokie teigiami pokyčiai ir toliau tęsis komandos agonija .
2021-04-30
-1
Lkl
Penktadieni Laimejus zalgiriui Neptunas pakiltu i 7 vieta bet toliau nieko gero nesisviecia neptunui
2021-04-29
-1
...
Svarbi Neptūno pergalė, o jei dar pavyktų laimėti dar daugiau rungtynių, tai gal užsikabintų ir už 6 vietos...