Nuotr.: AFP-Scanpix
Nuotr. AFP-Scanpix

Jaysonas Tatumas sužaidė karjeros rungtynes ir įrašė savo pavardę į Bostono „Celtics“ (34-30) rekordų knygą.

Rezultatyvūs perdavimai 5

Bostono klubas savo aikštėje per pratęsimą 143:140 (16:39, 32:38, 42:26, 38:25) įveikė San Antonijaus „Spurs“ (31-31).

Tatumas nugalėtojams per 45 minutes pelnė 60 taškų (15/30 dvit., 5/7 trit., 15/17 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Puolėjas per ketvirtąjį kėlinį įmetė 21 tašką, per pratęsimą pridėjo dar 10 ir pakartojo „Celtics“ rezultatyvumo rekordą, kuris priklauso klubo legendai Larry Birdui. Šis pasiekimas buvo užfiksuotas dar 1985-aisiais.

„Tai yra kažkas tokio, ko niekada neįsivaizdavau šioje scenoje“, – po rungtynių sakė Tatumas.

60 Tatumo taškų galėjo nublankti, jei ne įspūdingas „Celtics“ sugrįžimas – šeimininkai antrajame kėlinyje turėjo 32 taškų deficitą (37:69).

Dar ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai turėjo 15 taškų persvarą (105:90), tačiau „Celtics“ pradėjo dominuoti ir „Spurs“ net prireikė DeMaro DeRozano baudų metimų, kad būtų žaidžiamas pratęsimas.

Papildomoje atkarpoje lemiamą žodį tarė Jaylenas Brownas, kurio tritaškis likus 16 sekundžių išvedė šeimininkus į priekį (139:137), o pergalę „Celtics“ įtvirtino Tatumo baudų metimai.

San Antonijaus ekipos gretose išsiskyrė DeRozanas, kurio sąskaitoje per 42 minutes buvo 30 taškų (7/19 dvit., 0/2 trit., 16/19 baud.), 5 atkovoti kamuoliai ir 14 rezultatyvių perdavimų.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 60 (15/30 dvit., 5/7 trit., 15/17 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., Jaylenas Brownas 17 (1/12 dvit., 4/12 trit., 5 atk. kam., 2 blok., 4 kld.), Aaronas Nesmithas 16 (5/6 dvit., 2/3 trit., 6 atk. kam.), Marcusas Smartas (5/6 baud., 12 rez. perd.), Robertas Williamsas (4/6 dvit., 9 atk. kam.) po 10, Evanas Fournier (2/4 trit.), Grantas Williamsas (2/3 trit.), Tristanas Thompsonas (3/8 dvit., 15 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok.) po 8.

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 30 (7/19 dvit., 16/19 baud., 5 atk. kam., 14 rez. perd.), Dejounte Murray (8/16 dvit., 2/2 trit., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Lonnie Walkeris (5/5 dvit., 4/7 trit.) po 24, Rudy Gay 16 (3/3 trit.), Jakobas Poeltlas 15 (5/7 dvit., 5/7 baud., 10 atk. kam.), Keldonas Johnsonas 14 (6/9 dvit., 8 atk. kam.), Patrickas Millsas 11 (2/8 trit.).