Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Dvi savaites dėl nugaros problemų nerungtyniavęs Domantas Sabonis į aikštelę grįžo lyg viesulas. Lietuvos rinktinės puolėjas dar iki ilgosios pertraukos įsirašė trigubą dublį, o jo atstovaujama Indianos „Pacers“ (30-33) pažemino Oklahomos „Thunder“ (21-43).

Rezultatyvūs perdavimai 14

Svečiuose siautėję Nate'o Bjorkgreno auklėtiniai net 152:95 (42:29, 40:17, 44:24, 26:25) įveikė bejėgę „Thunder“ bei pagerino „Pacers“ klubo rezultatyvumo rekordą.

Ankstesnis geriausias rezultatyvumo rodiklis siekė 150 taškų, kurie dar 1982 m. buvo pelnyti Denveryje.

Visu gražumu puolimo rungtynėse spindėjęs Sabonis per 30 minučių pelnė 26 taškus (8/10 dvit., 2/3 trit., 4/6 baud.), atkovojo 19 kamuolių, atliko 14 rezultatyvių perdavimų ir 5 sykius suklydo.

24-erių puolėjas ilgąją pertrauką pasitiko savo sąskaitoje turėdamas 22 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Remiantis „Elias“, Sabonis prisijungė prie Nikola Jokičiaus ir Russello Westbrooko kompanijos, kuriems vieninteliams dar iki ilgosios pertraukos yra pavykę užfiksuoti trigubą dublį, kai nuo 1997-1998 m. sezono buvo pradėta vesti rungtynių seka.

„Pacers“ Oklahomoje artėjo prie didžiausios visų laikų NBA pergalės, kai ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo net 67 taškais (149:82), bet tuomet „Thunder“ surinko 10 taškų ir išvengė antirekordinio įrašo NBA istorijoje.

Didžiausią visų laikų pergalę – 68 taškų pranašumu – 1991 metais užfiksavo Klivlando „Cavaliers“ prieš Majamio „Heat“.

„Niekada neteko matyti kažko tokio, ypatingai profesionaliame lygyje, – po dvikovos sakė Sabonis. – Bet mes tiesiog smaginomės aikštelėje. Didžiąją rungtynių dalį net nekreipėme dėmesio į rezultatą. Žaidėme savo puolimą, stengėmės išlikti agresyviais, o tuomet geri dalykai nutinka.“

Lietuvis praleido pastarąsias šešerias rungtynes dėl nugaros skausmų, bet aikštelėje net nesijuto kurį laiką nežaidęs. Puolėjas sumetė 10 iš 13 metimų iš žaidimo, o 14 atliktų rezultatyvių perdavimų – naujasis karjeros rekordas.

„Nustebau pirmajame kėlinyje, kuomet nejaučiau nuovargio, – tęsė Sabonis. – Galvojau, jog labiau padusiu, tačiau trenerių štabas atliko puikų darbą išlaikydami mane ritme.“

„Pacers“ lyderiui tai buvo septintas sezono trigubas dublis ir vienuoliktas apskritai karjeroje.

Svečiai iš Indianapolio bendrai iš žaidimo pataikė 65,5 proc. metimų. Tai – geriausias pataikymas istorijoje, kokį pavyko pademonstruoti „Thunder“ varžovams.

„Gėda, – nedaugžodžiavo „Thunder“ strategas Markas Daigneaultas. – Nesistengiu pagražinti. Pernelyg sunku, tai tiesiog demoralizuoja.“

Karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekęs Dougas McDermottas per 27 minutes įmetė 31 tašką (5/6 dvit., 6/8 trit., 3/4 baud.). Likus žaisti dvi minutes iki ilgosios pertraukos puolėjo taiklus metimas po Sabonio rezultatyvaus perdavimo tapo simboliniu, mat po jo lietuvis užfiksavo trigubą dublį.

Malcolmas Brogdonas nepadėjo Indianos komandai dėl pakinklinės sausgyslės problemų.

„Thunder“: Mosesas Brownas 16 (7/9 dvit., 7 atk. kam.), Sviatoslavas Mychailiukas (4/11 trit.), Tony Bradley (5/8 dvit., 8 atk. kam., 3 blok.) po 13, Dariusas Bazley 10 (3/13 dvit.), Charlie Brownas (2/6 trit., 5 atk. kam.), Theo Maledon (1/8 trit.), Gabrielis Deckas (4/10 dvit., 10 atk. kam.), Kenrichas Williamsas (4/7 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam.) po 8, Joshas Hallas 7 (4 rez. perd.).

„Pacers“: Dougas McDermottas 31 (5/6 dvit., 6/8 trit., 28 naud.), Domantas Sabonis 26 (8/10 dvit., 2/3 trit., 19 atk. kam., 14 rez. perd., 5 kld., 48 naud.), Carisas LeVertas 25 (5/9 dvit., 4/6 trit., 6 rez. perd., 2 blok., 25 naud.), Oshae Brissettas 16 (3/6 trit., 13 atk. kam., 4 blok., 25 naud.), Aaronas Holiday 12 (6 rez. perd.), Edmondas Sumneras 10 (4/5 dvit.), Justinas Holiday 9 (3/3 trit., 4 rez. perd.), Cassiusas Stanley , Amida Brimah (2 blok.) po 7.