Nuotr.: Scanpix
Nuotr. Scanpix

Du pralaimėjimus paeiliui ketvirtfinalio serijoje patyrusiam Stambulo „Anadolu Efes“ pavyko atsitiesti – Turkijos klubas po dramatiškos kovos žengė į Eurolygos finalo ketvertą.

Rezultatyvūs perdavimai 0

Ergino Atamano auklėtiniai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse namuose 88:83 (18:21, 18:20, 24:16, 28:26) parklupdė Madrido „Real“ krepšininkus bei seriją laimėjo 3-2.

Pusfinalyje „Anadolu Efes“ susitiks su Maskvos CSKA.

Iki mačo pabaigos likus 5 minutėms „Real“ surengė spurtą 8:3 ir po Nicolaso Lavprovittolos  tritaškio ispanai turėjo minimalų pranašumą (72:71).

Likus 2 minutėms Shane‘as Larkinas smeigė tritaškį ir išvedė „Anadolu Efes“ į priekį (78:75), tačiau Alberto Abalde atsakė tuo pačiu bei išlygino rezultatą.

Mačo lūžiu tapo įspūdingas Krunoslavo epizodas paskutinę mačo minutę. Likus 38,6 sek. ir esant lygiam rezultatui 80:80, Simonas smeigė tritaškį iš aštuonių metrų bei išvedė turkus į priekį (83:80).

Lemiamas Simono tritaškis:

Kitoje atakoje Pablo Laso patikėjo kamuolį Sergio Llullui, kurio tritaškis, likus 16 sekundžių, buvo netikslus, Chrisas Singletonas sumetė baudas ir šeimininkai triumfavo.

Po pergalingo mačo Turkijos klubo vyr. treneris Atamanas džiaugėsi patekimu į finalo ketvertą ir negailėjo pagyrų įspūdingą mačą sužaidusiam Singletonui.

„Nuostabios emocijos. Aš manau, kad paskutinius 2 sezonus mes nusipelnėme būti finalo ketverte ir kovoti dėl titulo, kurio nepavyko laimėti praėjusiame finale, – kalbėjo Atamanas. – Madride dukart pralaimėjome – gėda mums, nes mes buvome priekyje 2-0 ir dominavome, tačiau abu mačus pralaimėjome per paskutines 2 minutes.

Šiandien sužaidėme blogiausias serijos rungtynes, bet turėjome nuostabų žaidėją Singletoną, kuris sužaidė karjeros mačą „Anadolu Efes“ gretose bei atvedė mus į pergalę“.

Nuostabų pasirodymą lemiamame mače surengusiam Singletonui tai buvo apskritai geriausios karjeros rungtynės Eurolygoje. Amerikietis per 37,5 minutes pelnė 26 taškus (5/7 dvit., 3/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 8 bei perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

Puolėjas 4 balais pagerino naudingumo rodiklį bei pakartojo rezultatyvumo rekordą (26), kurį prieš tai buvo užfiksavęs 2016 metais, kuomet žaidė Atėnų „Panathinaikos“ gretose.

„Real“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Laprovittola, kuris per 21 minutę pelnė 17 taškų (2/3 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 20 naudingumo balų.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai iš Madrido, kurie vedami Jaycee Carrollo ir Carloso Aloceno pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 3 taškų pranašumą, o paskutinius taškus pelnė į aikštelę sugrįžęs Walteris Tavaresas (21:18).

Antrojo kėlinio pradžioje ekipos apsišaudė tritaškiais, tačiau lemiamą žodį tolimų šūvių virtinėje tarė Vasilije Micičius bei persvėrė rezultatą „Anadolu Efes“ naudai (29:27). Pajutę, kad iniciatyva slysta iš rankų, „Real“ krepšininkai spurtavo 9:3 ir po Tavareso dvitaškio išėjo į pertrauką pirmaudami 41:36.

Po pertraukos šeimininkai surengė įspūdingą spurtą 21:4 ir po Singletono dėjimo įgijo 12 taškų pranašumą, tačiau išgirdęs pavojaus varpus, „Real“ atsakė atkarpa 12:3 bei po Tavareso baudų metimų prieš lemiamas 10 minučių turėjo 3 taškų deficitą (67:70).

„Anadolu Efes“: Chrisas Singletonas 26 (5/7 dvit., 3/3 trit., 7/8 baud., 8 atk. kam., 38 naud.), Vasilije Micičius 18 (4/8 trit., 5 rez. perd.), Krunoslavas Simonas 17 (3/6 trit.), Shane'as Larkinas 10 (2/6 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.).

„Real“: Nicolas Laprovittola 17 (4/7 trit., 4 rez. perd.), Trey Thompkinsas 12 (3/6 trit.), Jaycee Carrollas ir Sergio Llullas (2/9 trit.) po 10, Walteris Tavaresas 8 (7 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok.), Carlosas Alocenas ir Rudy Fernandezas (2/5 trit.) po 7.