Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Utenos „Juventus“ (22-13) pakartojo klubo rezultatyvumo rekordą Lietuvos krepšinio lygoje ir pasiekė svarbią pergalę kovoje dėl trečiosios vietos. Žydrūno Urbono auklėtiniai svečiuose 112:94 (26:16, 33:35, 27:20, 26:23) lengvai įveikė „Šiaulius“ (12-22).

Rezultatyvūs perdavimai 4

Nuo 2009 metų LKL žaidžianti „Juventus“ 112 taškų pasiekė ketvirtą kartą klubo istorijoje ir dar nė sykio neperkopė šios ribos.

Visgi „Juventus“ pagerino LKL sezono rezultatyvumo rekordą, kuris buvo 108 taškai. Juos pelnė Kauno „Žalgiris“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Po šios pergalės „Juventus“ (22-13) LKL pakilo į trečią vietą, tačiau į ketvirtąją poziciją nukritęs „Lietkabelis“ (21-12) yra sužaidęs dviem mačais mažiau.

Paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse Utenos klubas žais su Prienų „CBet“. „Lietkabelis“ turi tarpusavio pranašumą prieš „Juventus“, todėl uteniškiai trečioje pozicijoje išliks tuo atveju, jeigu turės viena pergale daugiau nei panevėžiečiai.

„Lietkabelis“ dar žais su Kauno „Žalgiriu“, Alytaus „Dzūkija“ ir Vilniaus „Rytu“.

„Juventus“ pirmąjį kėlinį laimėjo dviženkle persvara (26:16), tačiau antrojo kėlinio pabaigoje „Šiauliai“ priartėjo iki 3 taškų (51:54). Visgi tada „Juventus“ spurtavo 22:10, įgijo 15 taškų persvarą (76:61) ir iniciatyvą išlaikė iki mačo pabaigos.

„Žaidėme NBA krepšinį, – po mačo sakė „Šiaulių“ treneris Antanas Sireika. – Žiūrovų buvo nedaug, būtų buvę daugiau, būtų daugiau tuo pasigrožėję. Dabar NBA meta ir po 140-150 taškų. Ir mums nedaug trūko, kad abi komandos sumestų po 100 taškų. Tokia buvo mūsų padėtis, mes turėjome žaisti su mažesniais žmonėmis, daug kur neatsilaikėme vienas prieš vieną. Eini į pagalbą, o jie išnaudojo mūsų rizikas. Ir Žygimantas Skučas, ir Gintautas Matulis, ir Aurimas Urbonas. Jie mato, kad mes susispaudžiame, mūsų rizika nepasiteisino.“

GM: 32

Šiauliečiams nepadėjo latvis Kaspars Berzinš. „Juventus“ vertėsi be Martyno Gecevičiaus.

Utenos ekipos gretose išsiskyrė Mindaugas Kupšas, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 24 taškai (10/12 dvit., 4/4 baudų), 8 atkovoti kamuoliai ir 4 rezultatyvūs perdavimai ir 39 naudingumo balai.

Ignas Vaitkus su 25 taškais (6/9 dvit., 3/5 trit.) nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias.

Šiauliai komandai Elvaras Fridrikssonas per 28 minutes pelnė 29 taškus (4/7 dvit., 4/8 trit., 9/12 baudų), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Šiauliai“: Elvaras Fridrikssonas 29 (4/7 dvit., 4/8 trit., 9/12 baud., 7 rez. perd., 7 kld., 27 naud. bal.), Mindaugas Lukauskis 18 (5/8 trit.), Martynas Varnas (4 rez. perd.), Justas Furmanavičius (5 atk. kam.) po 10, Arminas Urbutis 9 (3/3 trit., 3 per. kam.).

„Juventus“: Ignas Vaitkus 25 (6/9 dvit., 3/5 trit.), Mindaugas Kupšas 24 (10/12 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd., 39 naud.), Gintautas Matulis (3/5 trit.) ir Žygimantas Skučas (2/2 trit.) po 13, Bryantas Crawfordas 12 (6/9 baud., 5 rez. perd.), Aurimas Urbonas 11 (3/4 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.).

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (3)
na Juventus neuzims tos 3ios vietos reguliame. Bronzos medalius laimes pries ryta
2021-05-05
+2
15min
LKL cia ar NBA ? juventus i siaulieciu krepsi suverte net 112 tasku
2021-05-04
+1
Siauliai
Neuzteko Fridikssono vieno Kaip lyderio 29 taskai Juves vienos geriausiu Runktyniu imetus 112 tasku puikiai zaidusiu Vaitkaus Kupso Sireika nebus patenkintas gynyba